Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak oglądać YouTube w tle? Aplikacja YouTube VancedYouTube bez wątpienia jest dziś jednym z najważniejszych serwisów udostępniających media w sieci. Filmy, muzykę, podcasty i wiele innych. Ale korzystanie z serwisu nie zawsze jest przyjemne. Problem stwarzają reklamy, których jest coraz więcej oraz ograniczone możliwości korzystania z aplikacji YouTube w tle lub przy wygaszonym ekranie.

Istnieje wiele rozwiązań z których możesz skorzystać aby rozwiązać te problemy. W osobnym artykule opisałem szczegółowo jak pozbyć się reklam z YouTube a także jak działa YouTube Premium.

YouTube Premium to nie tylko płatna subskrypcja z bajerami, to rozwiązanie dwóch kluczowych kwestii z którymi walczą użytkownicy: możliwość wyłączenia reklam dla użytkowników Premium oraz możliwość korzystania z  aplikacji w tle / przy wyłączonym ekranie. Brzmi świetnie? To prawda, ale pamiętaj że jest to usługa płatna. Trochę brzmi to absurdalnie, zwłaszcza, że wszystkie treści dostępne na YouTube są nadal oferowane bezpłatnie, dlatego w odróżnieniu od Tidal czy Spotify, Netflix, HBO GO w przypadku serwisu Premium płacimy za funkcje a nie treści.

Jak oglądać YouTube w tle?

Wiesz już że oglądanie YouTube w tle przy wygaszonym ekranie jest możliwe, od Ciebie zależy jednak w jaki sposób to osiągniesz. Możesz zrobić to po prostu korzystając z aplikacji oraz kupując konto YouTube Premium.

Pamiętaj, że korzyści z korzystania z płatnego YouTube Premium jest znacznie więcej. Poza usunięciem reklam z YouTube, otrzymasz także możliwość słuchania YouTube Music w tle/przy wygaszonym ekranie oraz pobierania filmów z YouTube za darmo i oglądanie offline. Ponadto zyskasz:

  • dostęp do Premium dla aplikacji mobilnych i stacjonarnych,
  • muzyka w jakości HD bez reklam w największej bazie treści,
  • tworzenie i pobieranie całych Playlist do pamięci urządzenia.

Najważniejszą zaletą korzystania z YouTube Premium jest przede wszystkim możliwość zablokowania reklam YouTube, słuchania muzyki w aplikacji w tle podczas działania innych aplikacji lub przy wygaszonym ekranie a także pobieranie filmów z YouTube i oglądanie filmów YouTube Offline.

Jeśli dodatkowo wykupisz usługę YouTube Premium Family będziesz mógł udostępnić konto premium nawet 5 użytkownikom Google na ich własnych kontach.

YouTube Premium to rozwiązanie płatne, ale możesz też wybrać inne popularne rozwiązanie do słuchania czy oglądania YouTube w tle. Oferuje ono możliwość zminimalizowania serwisu w taki sposób, aby można było oglądać video i jednocześnie wykonywać inne czynności, np. korzystać z komunikatora internetowego.

Aplikacja YouTube Vanced pozwala na odtwarzanie YouTube w tle

YouTube Vanced (i inne jej podobne) to zmodyfikowana wersja serwisu video dla systemu operacyjnego Google Android działająca na urządzeniach mobilnych i telewizorach, która dodaje aplikacji YouTube bardzo potrzebne funkcje, m.in. odtwarzanie w tle, blokowanie reklam, odtwarzanie przy wyłączonym ekranie.

W sieci Internet oraz w Google Play znajdziecie wiele podobnych aplikacji, np.:

  • YouTube Vanced nie jest dostępne w Google Play. Należy pobrać plik .apk a następnie umieścić go w pamięci telefonu, zainstalować aplikację z nieznanego źródła. YouTube Vanced może wymagać instalowania dodatkowego komponentu MicroG oraz Vanced Manager, które umożliwią m.in. logowanie do Twojego konta Google.
  • Vanced App to z kolei aplikacja dostępna w Google Play (jeszcze). Możesz zainstalować ją bezpośrednio z Google Play Store. Aplikacja jest ograniczona w funkcje ale pozwala m.in. na odtwarzanie treści w tle (minimalizuje okno YouTube) oraz na niektórych telefonach pozwala na działanie YouTube przy wyłączonym ekranie.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz