Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Wspólne oglądanie filmów i seriali w Netflix PartyKoronawirus ma swoje dobre strony, pokazał światu, że sieć Internet i usługi online mogą być jeszcze lepsze i nadal można na nich zarabiać, nawet oferując wiele funkcji za darmo. Świetnym przykładem tego jest chociażby wtyczka Netflix Party, która oferuje możliwość grupowego oglądania filmów i seriali Netflix.

O co chodzi z Netflix Party? Co to jest Netflix Party? Wyobraź sobie że do tej pory mogłeś dzięki kontu Premium dzielić się filmami i serialami z 4 osobami jednocześnie. Jedna licencja, jedna opłata, 4 zadowolone osoby. brakowało w tym wszystkim Interakcji. Nie było jej też pomiędzy innymi użytkownikami Netflix. Wtyczka Netflixx Party wprowadza nowy sposób oglądania filmów i seriali – wspólnie z nawet 50 osobami, z którymi możesz w tym samym czasie czatować i dzielić się wrażeniami z filmu Netflix.

Co to jest Netflix Party?

Netflix Party to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które pozwala na nowy sposób oglądania Netflix ze znajomymi online. Nie jest to nowe rozwiązanie, ale w dobie pandemii stało się bardzo popularne. Gdy kina, teatry, bary i restauracje zamykają drzwi, Netflix Party pozwala na oglądanie z innymi ludźmi filmów i seriali – za darmo, Netflix Party jest darmowe. Do tego oferuje funkcję grupowego czatu i komentowania tego, co wspólnie oglądacie.

Do działania Netflix Party konieczne jest posiadanie konta Netflix i opłaconej subskrypcji. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie wtyczki i uruchomienie filmu, oraz zaproszenie ludzi do zabawy. Niestety, chociaż mogło by wydawać się to piękne do do działania Netflix Party wszyscy użytkownicy chcący dołączyć do zabawy muszą mieć aktywne licencje Netflix.

Jak uruchomić Netflix Party?

To ssposób oglądania Netflix ze znajomymi online”. Chociaż rozszerzenie to istnieje już od jakiegoś czasu, w ostatnich dniach stało się o wiele bardziej popularne, ponieważ ludzie coraz częściej są odcięci. Gdy kina, teatry, bary i restauracje zamykają drzwi, Netflix Party pozwala zsynchronizować Twoje oglądanie z innymi ludźmi i zapewnia funkcję „czatu grupowego”, abyś mógł komentować to, co oglądasz.

Liczba osób, które mogą dołączyć do takiej imprezy z oglądaniem filmów  może wynosić nawet 50 osób.  Każdy, kto dołączy do imprezy, potrzebuje własnego konta Netflix i musi zainstalować rozszerzenie Netflix Party Chrome.

Jak to działa?

Aby uruchomić Netflix Party musisz pobrać rozszerzenie do przeglądarki czyli m.in. posiadać konto Google. Instalację możesz rozpocząć na stronie Netflix Party lub w rozszerzeniach Google Chrome.

Po dodaniu Netflix Party do przeglądarki Chrome zaloguj się na swoje konto Netflix i kliknij program lub film, który chcesz obejrzeć. Tak jak robisz do dotychczas.

W przeglądarce Google Chrome znajdziesz dedykowany przycisk Netflix Party, który umożliwi Ci rozpoczęcie imprezy.

Rozpocznij imprezę, czego efektem będzie uzyskanie linku URL. Przekaż link innym użytkownikom Netflix aby rozpocząć wspólne oglądanie filmów i seriali Netflix.

Czy Netflix Party jest za darmo?

I tak i nie. Netflix Party jako rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome jest bezpłatne, ale wymaga, aby wszyscy użytkownicy zabawy posiadali aktywne konta Netflix, czy opłacone subskrypcje. Niestety, Netflix Party nie jest modelem udostępniania filmów w ramach mojego konta. Chociaż rozwiązanie to wymusza posiadanie usługi Netflix, to najciekawsze jest w tym to, że z samej wtyczki korzysta już ponad 10 milionów użytkowników

Zabawa w Netflix Party jest bezpieczna bo cały mechanizm używa szyfrowania oraz w żaden sposób nie dobiera się do naszych danych dostępu do Netflix. Można by więc powiedzieć, że Netflix Party to po prostu link do filmu, ale z uruchomionym czatem, który jest właśnie nowością i powoduje że to rozszerzenie jest takie fajne .

Czy potrzebuję konta Netflix aby korzystać z Netflix Party?

Do korzystania z Netflix Party konta Netflix muszą mieć zarówno inicjator zabawy czyli osoba która tworzy „party” i wysyła link, a także jego uczestnicy, czyli Ci którzy odbierają link i chcą dołączyć do wspólnego oglądania filmów i seriali Netflix.

Netfix Cennik – Ile kosztuje Netflix i Netflix Party?

Ceny usługi Netflix zaczynają się od 34 zł kończą na 52 zł. Dostępny jest pakiet Basic, Standard i Premium oferujący odpowiednio 1, 2 i 4 urządzenia i rozdzielczość od SD do Ultra HD. Najlepszą ofertą Netflix jest zakup subskrypcji Premium i udostępnienie kont Netflix łącznie 4 osobom. Koszt miesięczny to 13 zł.

Dołączenie do Netflix Party kosztuje 13 zł za jedną licencję, jednego użytkownika i konto Netflix. Rozszerzenie Netflix Party jest za darmo do pobrania do Google Chrome.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz