Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Popularne aplikacje VOD dla Android TV 2020/2021System Android TV to system dedykowany telewizorom i przystawkom Android Box do dowolnego telewizora. Jego największą przewagą względem innych telewizorów Smart TV jest dostęp do sklepu Google Play i tysięcy aplikacji. Chociaż Android TV nie obfituje w tyle aplikacji co sam Android dla telefonów i tabletów, to nadal możemy znaleźć tutaj wiele użytecznych i prostych w obsłudze narzędzi.

Do najpopularniejszych aplikacji Android TV instalowanych przez użytkowników należą oczywiście aplikacje VOD. Aplikacje VOD odpowiadają za dostęp do różnych treści video, np. seriale Netflix, telewizja internetowa czy wypożyczalnia nowych filmów.

Osobiście dzielę aplikacje Android TV na 5 kluczowych typów: aplikacje VOD, telewizja internetowa, radio i muzyka, gry oraz aplikacje funkcjonalne, np. pogoda, wiadomości, VPN android itp..

Ponieważ Android TV to system dla telewizorów, wspólnie tworzą idealne narzędzie dla prostego dostępu i pomocy w wyborze najlepszych filmów i seriali. M.in. z tego powody w Google Play Store Android TV znajdziecie bardzo wiele aplikacji VOD, zarówno polskich jak i zagranicznych dostawców usług.

Nie tylko HBO i Netflix

Jeśli wydaje Ci się że jedynym dostawcami wysokiej jakości filmów i seriali są HBO Go oraz Netflix, to zaskoczę Cię. W Polsce działa obecnie co najmniej kilkunastu operatorów i dostawców usług VOD oraz telewizji internetowej, a kilkadziesiąt aplikacji możesz uruchomić uzyskując dostęp do treści zagranicznych, np. telewizji z całego świata.

Nawet jeśli jakieś aplikacji VOD nie ma dla Android TV, możesz skorzystać m.in. z aplikacji KODI czyli multifunkcjonalnego playera umożliwiającego instalowanie dodatków (których baza liczy pewne setki tysięcy). KODI jest aplikacją w pełni legalną ale dostęp do poszczególnych usług VOD można w niej uzyskać na dwa sposoby: instalując dedykowane i oficjalne rozszerzenia, pozwalające na logowanie do Twojego konta w wybranej usłudze, np. Netflix czy HBO Go, a także instalując nieoficjalne dodatki jak repozytorium Specto, Genesis, MrKnow czy FanFilm które umożliwiają oglądanie filmów, seriali, telewizji z niekonieczne legalnych źródeł. A na pewno dostarczają filmy i seriale za darmo.

Popularne aplikacje VOD dla Android TV 2020/2021

Poniżej znajdziesz listę popularnych aplikacji VOD na Android TV:

Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych z systemem Android (telefon lub tablet) znajdziesz w Google Play Store dodatkowe aplikacje, np:

Aplikacje dedykowane dla Android ale niedostępne dla Android TV możesz spróbować jako instalacja z zewnętrznego źródła. Pobierz plik APK z APK MIRROR a następnie zainstaluj go na telewizorze z Android TV. Nie mogę zagwarantować że aplikacja zadziała.

Większość w/w aplikacji działa wyłącznie po wykupieniu subskrypcji (płatnej), niektóre z nich oferują dostęp do darmowych treści. W przypadku telewizji online, filmów i seriali darmowe tytuły to zwykle starsze produkcje lub mniej popularne kanały TV.

Do najpopularniejszych serwisów VOD należą HBO GO, Netflix, CDA, VOD.pl oraz Amazon Prime i Chili. W przypadku aplikacji mobilnych największym zainteresowaniem cieszy się Netflix, HBO Go oraz Player.

Tags: , , , ,

One comment

Dodaj komentarz