Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

OLX jak płacić za zakupy?Serwis OLX nie pośredniczy w zakupie i sprzedaży towarów wystawionych w ogłoszeniach użytkowników. Jak płacić za zakupy w OLX? Możesz skorzystać z Blik, PayPal czy przelewów tradycyjnych. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie swoich pieniędzy.

Serwis OLX umożliwia bezpłatne oraz płatne warianty wystawienia ogłoszenia wraz z możliwością jego promowania w obrębie serwisu ogłoszeniowego. Tym samym OLX nie pozwala płacić za zakupy przy pomocy mechanizmów płatniczych przez nich obsługiwanych. Jest to zupełnie inny model działania niż Allegro.

Czy brak możliwości opłacenia zakupów w serwisie OLX to zaniedbanie twórców strony? Nie. OLX to serwis ogłoszeń lokalnych, którego celem jest sprzedaż i zakup produktów lokalnie, a więc najczęściej poprzez bezpośrednie spotkanie kupującego i sprzedającego.

Serwis OLX ostrzega dodatkowo przez zakupami na odległość, przelewami lub wysyłką towarów bez gwarancji zapłaty za nie. Ty także powinieneś o tym pamiętać, gdyż nie tyle kupujesz od osoby prywatnej a nie firmy, to robisz to zwykle na odległość. Jeżeli istnieje taka możliwość, najlepiej wybierać zakupy lokalne z odbiorem osobistym. Jeśli jednak kupujesz na odległość lub sprzedajesz, zachowaj ostrożność. Ofiarą oszustwa może stać się tak samo sprzedający jak i kupujący.

OLX jak płacić za zakupy?

Istnieje wiele metod przekazywania pieniędzy innym osobom. Osobiście korzystam z trzech: BLIK, PayPal i tradycyjny przelew bankowy na numer rachunku.

Płatność BLIK jest o tyle wygodna że ktoś wprowadza sobie kwotę w bankomacie, ja przekazuję kod BLIK, zatwierdzam kwotę i ktoś wypłaca kasę. Ta metoda płatności była i nadal jest używana do wyłudzeń. Tak. O ile zatwierdzasz wszystkie płatności bez opamiętania.

PayPal wymaga utworzenia konta, bezpłatnego, ale to szybki sposób na przekazywanie pieniędzy jeśli ktoś np. nie dysponuje numerem rachunku bankowego. Można zasilać konto PayPal np. wpłata na poczcie.

Tradycyjny przelew to typowy przelew na wskazany numer rachunku bankowego.

Żadne z w/w rozwiązań nie jest bezpieczne, ale trzeba wiedzieć, że ryzyko nie zależy od tego w jaki sposób płacisz a komu, za co i czy w ogóle masz pewność, że otrzymasz towar. Dlatego nie jest problemem to w jaki sposób zapłacić za zakupy ale jak zachować środki ostrożności a więc nie dać się oszukać czyli nie stracić sprzedawanego towaru ani pieniędzy za zakupy.

Jak nie dać się oszukać na OLX?

Zastanów się jakie ryzyko istnieje podczas zakupu w serwisie OLX na odległość. Wysyłasz pieniądze a ktoś nie wysyła Ci towaru, wysyłasz towar a ktoś nie płaci za niego chociaż odebrał przesyłkę, kupujesz towar a otrzymujesz cegłę, idziesz sprzedać towar a ktoś Ci go kradnie. A teraz zastanów się jak wyeliminować to ryzyko.

Płacisz po otrzymaniu towaru, ale sprzedający też chce czuć się bezpiecznie – wysyłaj i odbieraj przesyłki za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości. Możesz zaproponować przedpłatę przelewem w kwocie wysokości kosztów wysyłki, a pozostałą kwotę przenieść na pobranie. Zawsze lepiej stracić 20 zł niż 200.

Kupujesz lub sprzedajesz lokalnie? Skorzystaj z pomocy rodziny i znajomych. Nie chodź sam na spotkania. Nie umawiaj się na środku ulicy, skorzystaj z publicznych miejsc gdzie są kamery i inni ludzie. Jeśli sprzedajesz wartościowy przedmiot pokaż go nabywcy nie dając mu go do ręki, a następnie zaproponuj wymianę. To samo dotyczy: jazdy próbnej. Ok, przejdź się, ale najpierw pieniądze do ręki, kto Ci odda jeśli samochód czy motocykl lub rower zostanie skradziony lub uszkodzony?

Pamiętaj, że aby płacić na OLX musisz korzystać z zewnętrznych systemów których OLX nie kontroluje i nie pośredniczy. Jedyny dowód jaki może Ci udostępnić to treść rozmowy czy adres IP z którego konto zostało utworzone.

Załóż konto OLX i zaloguj się do Moje OLX. Dzięki Moje OLX możesz przede wszystkim dodawać ogłoszenia na OLX, zapłacić za ogłoszenie OLX, usunąć ogłoszenie OLX.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz