Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak zainstalować i uruchomić Microsoft Teams?Z poniższej instrukcji dowiesz się w jaki sposób uruchomić Microsoft Teams w systemie Windows 10. Pamiętaj, że możesz użyć aplikacji internetowej, możesz zainstalować klienta na swoim laptopie lub komputerze stacjonarnym albo możesz zainstalować aplikację mobilną Teams na smartfonie lub tablecie. Niezależnie od tego w jaki sposób zdecydujesz się używać tego popularnego komunikatora do pracy zdalnej, najpierw zaloguj się do aplikacji internetowej, a następnie zainstaluj klienta na pulpicie.

Pamiętaj! Aplikacja Teams jest częścią usługi Microsoft 365, a ta wymaga do działania klucza licencji. Microsoft Teams nie jest usługą bezpłatną, ale możesz uzyskać dostęp za darmo, np. pytając swojego pracodawcę lub kierując zapytanie do administratora szkoły w której się uczysz.

Ze względu na popularność pracy zdalnej i nauczania zdalnego z domu, ze względu na pandemię koronawirusa, Microsoft Teams jest obecnie używany przez wiele szkół do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Jeśli w Twoim regionie szkoła podejmie decyzję o przejściu na nauczanie zdalne, zapytaj się nauczyciela lub wychowawcy w szkole, z jakiego oprogramowania będziecie korzystali.

  • Pamiętaj! Do obsługi Microsoft Teams możesz użyć komputera oraz telefonu komórkowego, tabletu oraz telewizora z Android TV (instalacja Teams z pliku .APK). Możesz też przesłac obraz z telefonu (ekran telefonu) na telewizor, np. jeśli potrzebujesz mieć podgląd obrazu na dużym ekranie.

Jak zainstalować i uruchomić Microsoft Teams?

Przeprowadź typową instalację Microsoft Teams pobierając pliki instalacyjne na dysk komputera i uruchamiając proces instalacji.

Logowanie do aplikacji Teams na komputerze:

  1. Uruchom aplikację Teams. W tym celu w systemie Windows kliknij przycisk Start i odszukaj Microsoft Teams. Na komputerze Mac otwórz folder Aplikacje i kliknij pozycję Microsoft Teams.
  2. Zaloguj się do usługi Microsoft 365 za pomocą nazwy użytkownika i hasła.

Logowanie do aplikacji Teams na urządzeniu mobilnym:

  1. Na urządzeniu mobilnym kliknij ikonę Teams.
  2. Zaloguj się do usługi Microsoft 365 za pomocą nazwy użytkownika i hasła.

Co to znaczy zarejestruj się w wersji bezpłatnej?

Microsoft faktycznie oferuje możliwość zarejestrowania Microsoft Teams za darmo np. na pół roku, co jest spowodowane pandemią lub dodatkową promocją.

Możesz uzyskać Microsoft Teams za darmo dla firm lub szkoły, jeśli wybierzesz opcję rejestracji dla siebie i przyjaciół (prywatnie) zostaniesz przekierowany do korzystania ze SKYPE, który to komunikator także jest darmowy. Dowiedz się także, jak  uzyskać pakiet Microsoft Office za darmo?

Takie rozwiązanie może pomóc Ci wystartować ze swoim biznesem lub w trudnym czasie pracy zdalnej wzmocnić komunikację między pracownikami.

  • Ważne! Jeśli wybierzesz opcję Zarejestruj się w wersji bezpłatnej Microsoft Teams i po otwarciu strony internetowej będziesz miał trudność z rejestracją lub wyborem właściwego konta Microsoft, skopiuj link nowej witryny i otwórz go w trybie incognito w przeglądarce. To poficjalne stanowisko Micrsoft które daje pewność, że w danej chwili nie będziesz miał trudności z założeniem bezpłatnego konta i dostępem do Microsoft Teams za darmo.

Bezpłatny komunikator Skype

Jeśli nie masz możliwości uzyskać za darmo Microsoft Teams ze szkoły lub firmy w której pracujesz, skorzystaj z darmowego komunikatora Skype. Możesz otrzymać do niego dostęp zakładając konto Microsoft, np. poprzez utworzenie darmowej skrzynki e-mail Outlook.com oraz uzyskanie dostępu do Microsoft Office za darmo w wersji online. 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz