Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Microsoft Office Online za darmoZ tego artykułu dowiesz się w jaki sposób uzyskać dostęp do narzędzi Microsoft Office, np. Microsoft Word za darmo. Ta metoda pozwala jednocześnie aktywować dostęp do narzędzi innych aplikacji i narzędzi Microsoft Office za darmo, poczty Outlook, itp..

Microsoft jest przede wszystkim znany z 2 aplikacji: systemu Windows którego otrzymanie za darmo raczej nie jest możliwe, chyba że upgrade starszych wersji do nowszych za pomocą już posiadanego klucza licencji. Drugą aplikacją a właściwe zbiorem narzędzi jest pakiet Office znany dziś bardziej jako Office 365. To są rozwiązania dla użytkowników komputerów PC i Mac.

Jeśli spojrzeć nieco głębiej, okazuje się, że dla urządzeń mobilnych masz np. możliwość korzystania chociażby z dedykowanych aplikacji np. Office (nowa aplikacja łącząca możliwości wielu pozostałych), Microsoft Word, Excel, Outlook, itp.

Te aplikacje działają bez opłat, ale jeśli skorzystasz z licencji np Office 365 to ich zakres możliwości rozszerza się m.in. o dodatkowe miejsce w chmurze, itp..

Microsoft Office za darmo… w wersji Online

Na użytkowników m.in. komputerów, Microsoft ma jeszcze jedną niespodziankę. Dostęp do pakietu Office Online za darmo. Warunkiem jest korzystanie z niego za pomocą przeglądarki internetowej. Tu nie ma znaczenia na jakim urządzeniu to zrobisz. Po prostu utwórz konto Microsoft za darmo, a następnie zaloguj się do niego aby korzystać, m.in. z:

 • bezpłatna poczta Outlook,
 • narzędzia znane z Microsoft Office za darmo, np. Word Online, Excel, Power Point, Skype i inne, Microsoft OneDrive i inne,
 • możliwość korzystania ze sklepu Microsoft Store (aplikacje, gry, programy, urządzenia),
 • zarządzanie kontem Xbox dla konsol Xbox 360 oraz Xbox One.

W powyższym filmie pokazałem Ci w jaki sposób utworzyć konto Microsoft i uzyskać dostęp do wszystkich w/w narzędzi za darmo. To bardzo proste i nie zajmie Ci więcej jak kilka minut.

 • Ważne! Konto Microsoft umożliwia Ci dostęp do bezpłatnego pakietu Office Online działającego w oknach przeglądarki. Poza tym na urządzeniach mobilnych możesz korzystać z dedykowanych aplikacji Microsoft, np. Office, Word, Excel. Do ich obsługi nie potrzebujesz darmowe konta Microsoft, ale jego posiadanie zapewni Ci dodatkowe opcje np. synchronizacji dokumentów za pomocą OneDrive.  Po utworzeniu konta Microsoft warto dodać je na urządzeniach mobilnych aby zwiększyć funkcjonalność telefonu oraz rozszerzyć dostępne funkcje Microsoft Office.

Jak utworzyć darmowe konto Microsoft?

Utworzenie konta Microsoft pokazane w filmie odbywa się za pomocą poczty Outlook, tj. rejestrując się w serwisie Outlook.com otrzymasz bezpłatną pocztę od Microsoft. Jej adres będzie działał w domenie @outlook.com lub @hotmail.com.

 • Kliknij i przejdź do serwisu Outlook.com aby założyć bezpłatne konto e-mail i uzyskać dostęp do narzędzi Microsoft Office.

Jeśli już posiadasz konto e-mail i nie potrzebujesz kolejnej skrzynki pocztowej, możesz zarejestrować konto Microsoft posługując się swoim własnym adresem poczty elektronicznej. Takie rozwiązanie też działa i zapewnia synchronizację danych między usługami.

 • Kliknij tutaj i przejdź do serwisu Microsoft aby utworzyć nowe konto i uzyskać dostęp do narzędzi Microsoft Office.

Niezależnie od tego którą drogę wybierzesz – utworzyć konto Microsoft i zyskasz dostęp do wszystkich narzędzi. Możesz logować się tym kontem na stronie Microsoft oraz w aplikacjach mobilnych, np. aplikacji Office z Google Play Store na telefonie.

Konto Microsoft a dostęp do Microsoft Office za darmo

Microsoft Office to z założenia usługa płatna, ale wiele jej narzędzi dostępnych jest za darmo. Bezpłatny Word Online, Excel Online czy PowerPoint Online nie posiadają jednak wszystkich funkcji jakie posiada ich odpowiednik stacjonarny (aplikacja Windows/Mac) ale dla większości z nas to co oferuje darmowy Microsoft Office Online może okazać się wystarczające.

Dla wielu użytkowników kłopotliwy może okazać się z początku brak fizycznej aplikacji na komputerze, ale jeśli jesteś studentem i możesz pozwolić sobie, np. na zewnętrzną klawiaturę Bluetooth do telefonu, z pewnością poradzisz sobie z szybkim tworzeniem notatek na urządzeniu mobilnym, przesłaniu ich do chmury OneDrive a następnie edytowaniu w kolejnych aplikacjach.

Konto Microsoft to nie tylko poczta Outlook i Office Online ale także dostęp do szeregu innych funkcji, jak wspomniane zarządzanie profilem gracza Xbox, dostęp do Microsoft Store (gry, aplikacje, subskrypcje, urządzenia) oraz dostęp do chmury Microsoft OneDrive.

Office Online a Office Desktop

Microsoft Office Online to całkowicie darmowa, internetowa wersja pakietu Microsoft Office. Office Online to konkurent dla Dokumentów Google z tą zasadniczą różnicą, że nadal posiada zamiennik w postaci wersji Office dla komputerów.

Office Online w odróżnieniu od innych narzędzi Microsoft jest całkowicie bezpłatny. To największa przewaga Office Online nad komputerowymi wersjami pakietu Microsoft Office. Możesz go używać na wszystkich komputerach i urządzeniach mobilnych. Nie wymaga żadnej specjalnej wtyczki i działa w każdej popularnej przeglądarce, w tym Firefox, Chrome i Safari – nie tylko w Internet Explorerze.

Office Online zapisuje dokumenty w pamięci online Microsoft OneDrive. Internetowa wersja pakietu Office oferuje  lepsze funkcje współpracy niż ta dla komputerów stacjonarnych. Office Online jest bardziej ograniczone niż Microsoft Office.Możesz wprawdzie korzystać z Word Online, Excel Online, PowerPoint Online i OneNote Online ale nie masz dostępu do Microsoft Access.

Możemy więc krótko podsumować różnice:

Office Online jest darmowy, działa na każdym urządzeniu, pozwala na współpracę w czasie rzeczywistym, oferuje synchronizację dokumentów w OneDrive a samo posiadanie konta Microsoft otwiera szereg możliwości dostępu do innych narzędzi i serwisów producenta.

Nie jest pozbawiony wad. Office Online udostępnia tylko kilka popularnych aplikacji pakietu Office, nie ma większości bardziej zaawansowanych funkcji i działa gdy masz połączenie z Internetem.

Nie dotyczy to aplikacji mobilnych, ale te stanowią nie tyle funkcjonalność Office Online co są po prostu dodatkowymi narzędziami, które będą działały na telefonie nawet gdy nie utworzysz konta Microsoft.

7 sposobów bezpłatnego korzystania z pakietu Microsoft Office

Istnieją jednak inne sposoby na to aby uzyskać dostęp do pakietu Microsoft Office za darmo lub w mocno obniżonej cenie. Sprawdź poniżej jak to zrobić.

 1. Office Online: czyli opisana w tym artykule bezpłatna wersja Microsoft Office dostępna w przeglądarce internetowej. Wesprzyj jej działanie za pomocą aplikacji mobilnych a zyskasz dostęp do narzędzi Office w tym Word, Excel, PowerPoint oraz OneDrive,
 2. Wypróbuj bezpłatnie Microsoft 365 rejestrując konto na stronie Microsoft możesz aktywować bezpłatną 30 dniową wersję próbną Microsoft Office. Otrzymasz dostęp do w pełni funkcjonalnego narzędzia. Kliknij tutaj aby uzyskać Microsoft Office 365 za darmo na 30 dni
 3. Office Mobile dla Androida, iPhone’a i Windows Phone. Jeśli korzystasz i chcesz używać narzędzi Microsoft na telefonie czy tablecie, zainstaluj, np. najnowszą aplikację Microsoft Office oraz OneDrive do obsługi konta Microsoft. Aplikacje nie wymają logowania do konta, ale po zalogowaniu zwiększysz ich funkcjonalność m.in. dzięki synchronizacji dokumentów w OneDrive,
 4. Kup Office w zestawie z urządzeniem z systemem Windows: planujesz zakup nowego komputera lub szukasz systemu Windows? Sprawdź dokładnie ofertę sklepów gdyż w wielu przypadkach możesz otrzymać Office 365 całkowicie bezpłatnie lub za symboliczne 1 zł
 5. Uzyskaj pakiet Office bezpłatnie jako student lub nauczyciel: niewiele osób o tym wie i zdarzają się nadal uczelnie które z tego nie korzystają ale to prawda, Microsoft posiada dedykowane programy wspierające szkoły, dzięki którym możesz uzyskać pakiet Office za darmo na okres nauki. Zapytaj o to w dziekanacie lub przy rekrutacji,
 6. Dołącz do czyjegoś planu Microsoft 365: analogicznie jak w przypadku uczniów i studentów, możesz też dołączyć do czyjegoś planu. W zależności od posiadanego pakietu użytkownik może rozszerzać swoją subskrypcję o kolejnych użytkowników. Mało tego, aplikacja Office działa zwykle na wielu urządzeniach i może z tej funkcji korzystać każdy użytkownik z osobna. Jeśli np. Twój pracodawca oferuje Ci dostęp do Microsoft Office w ramach umowy o pracę, prawdopodobnie możesz użyć tego samego konta do konfiguracji Office na prywatnym komputerze czy telefonie. Zapytaj swojego przełożonego.
 7. Poluj na promocje, np. w serwisie Pepper.pl (to nie jest link sponsorowany). Polowanie na okazje to nie jest sposób na darmowy Office 365 ale sposób na to jak zmniejszyć koszty jego zakupu. Microsoft 365 Personal, Home oraz Family oferują dostęp dla 1 a nawet 6 użytkowników. Oznacza to, że zakup licencji możesz podzielić na kilka osób co zdecydowanie obniży koszty i tak dobrej promocji.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz