Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak dodać załącznik do wiadomości w Poczta WP?Logo Wirtualna Polska Poczta

Korzystając z Poczta WP możesz wysyłać wiadomości e-mail oraz dodawać załączniki do wiadomości. Załącznikiem do wiadomości może być film, zdjęcie, dokument lub spakowane archiwum, np. .ZIP. Poczta WP pomaga także w organizowaniu załącznikami oferując użytkownikowi dedykowane foldery (filtry), w których możesz znaleźć od razu wszystkie załączniki jakie masz porozrzucane po wiadomościach.

Sprawdź także:

Jaki jest maksymalny rozmiar załącznika?

Maksymalny rozmiar załącznika Poczty WP to 50MB. Jeśli chcesz przesłać większy plik, sugeruję używać, np. dysku Google, BOX lub Dropbox umieszczając plik w chmurze.  Następnie udostępniając do niego link .

Jak dodać załącznik do wiadomości w Poczta WP?

Załącznik do wiadomości możesz dodać na etapie redagowania tej wiadomości e-mail w poczcie WP. Utwórz nową wiadomość lub odpowiedz na korespondencję otrzymaną aby wysłać nowy załącznik.

 1. Zaloguj się do poczty WP. Sprawdź w jaki sposób zalogować się do poczty WP.
 2. Napisz nową wiadomość.Dodawanie i zarządzanie załącznikami Poczta WP
 3. Dodaj załącznik do wiadomości.
  Dodawanie i zarządzanie załącznikami Poczta WP

Możesz dodać załącznik odpowiadając na wiadomość.

 1. Zaloguj się do poczty WP. Sprawdź w jaki sposób zalogować się do poczty WP.
 2. Kliknij w wiadomość e-mail na którą chcesz odpisać.
 3. Dodaj załącznik do wiadomości Poczty WP.
 4. Wyślij.

Jak zarządzać załącznikami do wiadomości e-mail?

Podobnie jak Onet Poczta tak samo Poczta WP oferuje foldery dedykowane załącznikom. Działają one jak „filtr” i nie należy mylić ich z typowymi folderami z plikami. Oznacza to, że Poczta WP nie przechowuje załączników jako osobnych plików, a jedynie wyświetla wszystkie załączniki w postaci jednej listy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz filtrować setek wiadomości e-mail w poszukiwaniu załącznika, a szukasz po prostu załącznika Poczty WP. I odwrotnie, jeśli pobrałeś jakiś załącznik z wiadomości e-mail, ale nie wiesz z której wiadomości i od kogo, a chcesz np. odpisać tej osobie, możesz wyszukać najpierw załącznik a potem zidentyfikować szybko wiadomość e-mail.

 1. Zaloguj się do poczty WP. Sprawdź w jaki sposób zalogować się do poczty WP.
 2. Po lewej stronie ekranu znajdziesz foldery poczty oraz sekcję Załączniki.
 3. Składa się ona z trzech folderów: Zdjęcia / Dokumenty / Inne. Kliknij w wybrany folder aby odpowiednio wyświetlić załączniki Poczty WP, np. zdjęcia, dokumenty lub inne pliki.Dodawanie i zarządzanie załącznikami Poczta WP

Po kliknięciu w jeden z folderów zobaczysz załączniki danego typu. Dostępne będą łącznie cztery foldery:

 • Wszystkie
 • Zdjęcia
 • Dokumenty
 • Inne

Dodawanie i zarządzanie załącznikami Poczta WP

Jak zidentyfikować wiadomość e-mail za pomocą załącznika

Wybierz jeden z dostępnych w folderach poczty WP załączników i kliknij w niego / otwórz go. Po prawej stronie ekranu (podglądu załącznik) znajdziesz przycisk Przejdź do źródła.

Kliknięcie przycisku Przejdź do źródła spowoduje otwarcie wiadomości e-mail zawierającej określony załącznik. Teraz możesz zapoznać się z treścią wiadomości e-mail, odpowiedzieć na wiadomość w Poczcie WP.Dodawanie i zarządzanie załącznikami Poczta WP

Tags: , ,

Dodaj komentarz