Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

GoPro Hero 8 jako kamera internetowa oraz obsługa Display ModChociaż coraz więcej wiemy o  GoPro Hero 9 oczekując na premierę i cenę nowej kamery, to sporo dzieje się także w około poprzednich modeli kamer, tj. GoPro Hero 8 oraz Hero 7.

Po pierwsze: jeśli szukasz kamer GoPro w naprawdę dobrej cenie, zacznij od sprawdzenia strony www.gopro.com gdzie od dłuższego czasu można kupić kamerę Hero 8 z kartą pamięci Sandisk w cenie około 1450 zł. Promocje obejmują także model Hero 7 oraz Hero 8 w pakiecie z akcesoriami GoPro. To najlepsza cena za jaką możesz wyrwać GoPro Hero 7 lub 8 z dostawą do Polski i gwarancją.

Po drugie: GoPro Hero 8 nie tak dawno otrzymało aktualizację oprogramowania. Tradycyjnie już producent walczy z kilkoma problemami w działaniu kamery m.in. jej wyłączaniem się i resetowaniem. Przypominam, że duży wpływ na to ma temperatura pracy kamery a co za tym idzie to jak długie video nagrywamy i czy używamy przy tym funkcji np. HyperSmooth.

Po trzecie: zostajemy przy aktualizacji oprogramowania aby wyjaśnić dwie dosyć istotne kwestie które mogą wpłynąć na to jak kamera GoPro będzie niebawem używana i kto się nią zainteresuje.

  • aktualizacja oprogramowania umożliwiła korzystanie z kamery GoPro Hero 8 jako kamery internetowej (GoPro Webcam). Całość działa jeszcze jako BETA ale wg. pierwszych recenzji na YouTube to działa.
  • aktualizacja oprogramowania Hero 8 Black wnosi funkcję obsługi wielu wyświetlaczy a dokładnie obsługę Display Mod.

Wraz z aktualizacją HERO8 Black v2.0 z 27 sierpnia 2020 pojawiają się nowe funkcje:

  • Włącza tryb kamery internetowej. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje i oprogramowanie komputerowe, odwiedź stronę gopro.com/webcam .
  • Włącza kompatybilność Display Mod.
  • Dodaje HyperSmooth 2.0 High i Boost do większej liczby ustawień wideo.

GoPro jako kamera internetowa

Od dawna już użytkownicy kamery GoPro domagają się aby firma w końcu wprowadziła bardziej przyziemne rozwiązania i funkcje jak np. obsługa GoPro jako kamery internetowej / kamery do streamingu oraz możliwość łatwego streamowania obrazu z GoPro bezpośrednio np. do social media lub YouTube.

Wygląda na to że pandemia jednak zmusiła GoPro do przyśpieszenia działania bowiem w końcu kamerę GoPro będzie można podłączyć do komputera i swobodnie używać jej do videopołączeń lub streamingu. To ważne bo jak wiemy kamera ta nie tylko oferuje świetną jakość ale i bardzo szeroki kąt widzenia.

Jeśli chcesz korzystać z kamery GoPro Hero 8 jako kamery internetowej to zaktualizuj swoją kamerę HERO8 Black za pośrednictwem aplikacji GoPro lub ręcznej aktualizacji .

Następnie pobierz  narzędzie GoPro Webcam na komputer  i zainstaluj oprogramowanie na swoim komputerze.

Szczegółowe informacje o tej konfiguracji znajdziesz tutaj:

GoPro Hero 8 Display Mod

Kiedy zbierałem plotki o GoPro Hero 9 trafiłem na informację z serwisu Reddit z której wynikało, że nie ma szansy aby Display Mod pojawił się jeszcze w sprzedaży i aby móc z niego skorzystać z wraz z dostępnym już od dawna Media Mod do Hero 8.

Przypomnę tylko że Display Mod to zewnętrzny wyświetlacz który można było (lub będzie) podłączyć do Media Mod (ramki do kamery GoPro Hero 8). Wyświetlacz zewnętrzny miał być m.in. odpowiedzią na to co rok temu pokazało DJI wydając Osmo Action. Tylko że Display Mod nie pojawił się w sprzedaży do dziś, a już od kilku tygodni spekuluje się o Hero 9 oraz wbudowanemu wyświetlaczowi na froncie.

ak wynika z aktualizacji Hero 8 otrzymało właśnie obsługę Display Mod. Co to oznacza w praktyce? Wszystko i nic. Display Mod nie ujrzał światła dziennego do dzis, ale wg. GoPro.com pojawi się w sprzedaży we wrześniu. Dystrybutorzy obecni na Reddit podali do informacji użytkowników, że GoPro odmówiło im dostaw Display Mod dając tym samym do zrozumienia, że mod nie pojawi się jednak w sprzedaży.

Pojawienie się aktualizacji dla Hero 8 może więc oznaczać:

  • że mod Display Mod jednak pojawi się w sprzedaży i rozszerzy rodzinę akcesoriów kamer GoPro Hero.
  • że Display Mod nie pojawi się w sprzedaży, a wspomniana funkcja to jeden z elementów oprogramowania które znajdzie się w GoPro Hero 9 a odpowiadać będzie za obsługę frontowego wyświetlacza.

Czy Display Mod jest nam jeszcze potrzebny?

Display Mod miał być rozszerzeniem GoPro Hero 8. Mało tego, aby zewnętrzny wyświetlacz działał wymagane było kupić do niego też ramkę, a więc Media Mod + Display Mod. Razem daje nam to 180$ przy obecnej cenie kamery na poziomie 350$ (katalogowo 399$). To nie są małe pieniądze.

Wielu użytkowników kupiło Media Mod oczekując na pojawienie się Display Mod. W tym czasie (a nawet chwilę przed) Dji pokazało Dji Osmo Action, kamerę która jest silnym konkurentem dla Hero 8 a która posiada wyświetlacz na froncie kamery i umożliwia podlgąd rejestrowanego video.

W tym czasie też pojawiła się kamera Insta 360 która oferowana jest w kilku wariantach ale generalnie jest kamerą modułową w której skład wchodzi m.in wyświetlacz, który jednym ruchem możemy obrócić i zamontować na froncie całego urządzenia.

No i w końcu oczekując do Display Mod do GoPro Hero 8 doczekaliśmy się przecieku informacji o GoPro Hero 9, która to ma również posiadać kolorowy wyświetlacz na froncie kamery. W efekcie jeśli oczywiście nie uznasz że chcesz mieć Hero 9, to może okazać się że Hero 8 ze wszystkimi modami będzie nie tylko droższe ale i mniej poręczne.

Cała nadzieja tkwi jednak w samym wyświetlaczu który nadal (wg. renderów) ma być całkiem spory, odchylany i… nikomu niepotrzebny. GoPro ma więc powód aby ten produkt nigdy nie pojawił się w sprzedaży, ale moim zdaniem powinno też szukać pomysłu jak wynagrodzić to właścicielom Media Mod, którzy nadal czekają na Display Mod.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz