Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Co wiemy o premierze gry GTA 6?Grand Thef Auto to seria gier która już na zawsze zapisze się w historii gier komputerowych i na konsole. Niesamowita ewolucja tytułu, rozpoznawalność, zainteresowanie graczy na całym świecie i przede wszystkim świetny pomysł, który od lat przyciąga coraz więcej zainteresowanych.

GTA 5 przyniosło ogromny sukces firmie za sprawą ogromnego świata, fajnej fabuły, rozgrywki, wielu możliwości rozwoju. Ale to nie sama gra i jej tryb fabularny okazał się największym hitem co rozgrywka w GTA Online. Nie bez powodu o tym piszę.

Rozgrywka online przynosi najwięcej pieniędzy

Wg. bardzo wczesnych przecieków z różnych źródeł wynika, że RockStar zwróciło uwagę na duże zainteresowanie rozgrywką online oraz obowiązującymi obecnie trendami w zakresie aktualizacji, rozwoju i dostępności gier. Co to oznacza dla gracza? Wiele gier dotarło do momentu w którym rozwój techniczny jest tłamszony przez rozwój samej gry, a więc tryb fabularny, dodatki, nowe mapy, postacie, aktualizacje nieskończonej ilości elementów. Fajnym przykładem jest tu np. The Sims 4 które poza podstawową grą doczekało 8 dużych rozszerzeń oraz kilkunastu jak nie kilkudziesięciu dodatków.

Wg. jednych z doniesień GTA 6 ma właśnie opierać się na nowym modelu gry, ale nie samej rozgrywki, bo tu trudno wymyślić coś innego niż tryb fabularny lub grę online. No chyba, że połączenie jednego z drugim, tj. przechodzenie trybu fabularnego w wiele osób lub interakcję w której wielu graczy będzie eksplorowało ten sam świat ale w zupełnie innych celach czy wykonując równolegle wiele misji.

GTA 6 najpewniej skoncentruje się na rozgrywce online, gdyż to ona może przynieść RockStar największe dochody co już pokazuje GTA 5 i GTA Online. A więc i tak musi wyjść GTA 6 aby mogło wyjść GTA Online 2, które dostarczy jeszcze więcej modeli rozgrywki ale też być może nowy lepszy silnik samej gry.

Natomiast osobną kwestią jest temat rozwoju gry, jej aktualizacji, dodatków, które mogą powstawać w nieograniczonej liczbie. Tak naprawdę w GTA 5 mamy jeden tryb fabularny, ale miały powstać i być wydane 3 oficjalne dodatki. Te jednak nie pojawiły się, a szkoda. Bo to dało by twórcom gry dodatkowy czas, a graczom nową zabawę. Jak widzisz, przyszłość GTA 6 w tym zakresie pokazuje jasno, że rozgrywka Online oraz aktualizacje i dodatki będą miały kluczowe znaczenie przy tym jak tytuł utrzyma się na rynku przez kolejnych kilka a może kilkanaście lat.

Premiera GTA 6 jest nieunikniona

O tym że GTA 6 powstanie na 99% zakomunikował już w 2013 roku prezes firmy RockStar pisząc, że nie wie czym będzie GTA 6 ale jest wiele pomysłów które chcą przetestować. Nie ukrywajmy, że brak nowych przecieków i analiza kalendarza premier pokazuje, że to właśnie teraz powinniśmy dostać nową odsłonę Grand Thef Auto. Ale tak się nie stanie i wiele wskazuje, że przynajmniej do 2022 roku nie zobaczymy nic takiego. Zwłaszcza, że ostatnie lata RockStar przeznaczył na Red Ded Redemption 2, które okazało się ogromnym sukcesem.

Z drugiej strony nie tak dawno zapowiedziano (czerwiec 2020) że wraz z premierą nowej generacni konsol Xbox Project X oraz PS 5 pojawią się nowe, odświeżone wersjie GTA 5. Możesz być zawiedziony, ale weź pod uwagę, że nowa generacja konsol oznacza też nowe możliwości i technologie. Tym bardziej więc Rockstar Games ma powody aby wstrzymać się z premierą GTA 6 dając sobie dodatkowy rok, może dwa, na przygotowanie gry, która wyciśnie jak najwięcej z nowej generacji konsol. Która w mojej ocenie zostanie z nami na dłużej lub doczeka się kilku aktualizacji sprzętowych tak jak miało to miejsce z Xbox One i Xbox One X.

Co wiemy o nowej grze GTA 6 oraz GTA Online 2

Aby odpowiedzieć na to pytanie podeprę się tym, co od dłuższego czasu krąży w sieci i pozostaje stosem pomysłów, domysłów i spekulacji. Jeśli mam być szczery, o GTA 6 nie wiemy nic, co by miało jakiekolwiek potwierdzenie. Owszem, podobno ludzie którzy dotarli to tych informacji są wiarygodnym źródłem takich wycieków, ale są to tylko pisane w Internecie słowa. Brak dowodów na to, że gra powstaje ale też krąży już informacja, że gra ukończona jest w połowie. Tylko co to znaczy?

Najnowszy wyciek informacji o GTA 6 pochodzi z Reddita / JackOLantern1982 . Sporo mówi się o tym, że nowe GTA 6 jest tworzone pod nazwą Project Americas, ponieważ gra ma się toczyć w wielu krajach. To już pokazuje, że jeśli GTA 6 pojawi się, będzie to projekt na wiele lat, który dostarczy nam rozgrywki poprzez liczne aktualizacje. W tym samym wycieku sporo się też mówi o serialu Narcos który miał mieć znaczący wpływ na pomysłowość twórców GTA a tym samym przeniesienie fabuły gry do lat 70-80 ubiegłego wieku. 

Co mówią wycieki:

 • Gra powstaje od  2012 roku – to możliwe, ale każdy wie, że RockStar skupił się na  Red Dead Redemption 2, więc zakładam że prace nad GTA 6 trwają (jeśli trwają) nie dłużej jak rok,
 • Gra ma nosić roboczą nazwę PROJECT AMERICAS, co wynika z informacji, że rozgrywać się będzie na wielu kontynentach i mapach, w tym znanych lokalizacjach jak Vice City oraz Liberty City i nowym Rio De Janeiro, 
 • W grze ma pojawić się tylko jeden bohater, który docelowo zostanie baronem narkotywkowym, ale zaczyna jako przemytnik kokainy. Ta blotka nie znalazła jednak pokrycia w innej w której sugerowano że bohaterów będzie 2, a nawet 4 w tym tacy, którzy znajdą się po stronie Policji. Nie ukrywam, że to może być bardzo ciekawy pomysł na stworzenie fabuły gry, gdy będziemy mogli postawić się w roli jednego lub drugiego bohatera – prowadzić działalność przestępczą lub walczyć z nią. Być może będzie to dostępne od początku, a być może pojawi się w formie dodatków do gry GTA 6.
 • Gra ma posiadać jeden kluczowy obiekt jakim będzie gigantyczne więzienie. Mogę jedynie przypuszczać, że jego pojawienie się w grze może mieć ważne znaczenie przy budowaniu lojalności, przejmowaniu ludzi do pracy lub przy wchodzeniu na szczyt kariery, np. pozbycie się lub kontrolowanie innych szefów mafii, 
 • Gra ma mieć bardzo rozbudowany mechanizm zmiany pogody i pory dnia – w zasadzie to nie dziwi to, dziś każda gra to oferuje, a w GTA 5 już było to bardzo dobrze nakreślone,
 • Ekonomia w grze – przepływ czasu, zmiana cen, starzenie się pojazdów i pojawianie nowych,
 • Wojny między gangami,
 • Możesz mieć tylko broń przy sobie. Żadnego dodatkowego arsenału który pozostawisz w pojeździe, 

Sporo mówiło się też o tym, że gra ma pojawić się wyłącznie na nową generację konsol, ale wydaje się, że to raczej kiepski pomysł. Obecna generacja ma jeszcze sporo do zaoferowania, chociaż bardzo możliwe, że gracze poczekają dłużej aż gra zostanie zoptymalizowana do XBOX One i PS4.

Poniżej znajdziesz informacje do jakich dotarł Fireden Leaks, tłumaczenie z https://www.gamesradar.com/

 • Akcja gry toczy się we współczesnym Liberty City,
 • funkcjonariusze policji próbują rozprawić się z gangiem narkotykowym,
 • jest czterech głównych bohaterów, dwóch policjantów i dwóch członków gangu,
 • fabuła przenosi się do północnej części stanu Nowy Jork, gdzie staje się bardziej kryminalna, 
 • GTA 6 Będzie miał dwa razy więcej dialogów niż GTA 5 i szalony zwrot akcji,
 • główna fabuła rozdziela się na dwie odrębne: kryminalną i drugą opierającą się na walce z przestępczością (policja), 
 • premiera gry to druga połowa 2021 roku. 

Kiedy spodziewać się premiery GTA 6?

Jeśli nic nie wydarzy się po drodze, trzymamy się informacji, że premiera GTA VI będzie miała w drugiej połowie 2021 roku lub na początku 2022. Jeśli wierzyć w plotki, że RockStar naprawdę pracuje już nad GTA 6 nic nie stoi na przeszkodzie aby gra fabularna pojawiła się właśnie w tym czasie, a następnie podstawowa gra GTA Online 2 i dalej kolejne aktualizacje. Taki plan działania spowoduje, że otrzymamy gotowy produkt, który zaspokoi graczy a jednocześnie otworzy furtkę do dalszych zmian.

Jeśli jednak gra ma być przełomowa i wnosić realny powiew świeżości a nie tylko nowe tekstury, pozwólmy RockStar pracować i wydać ukończony i dopracowany produkt jakiego naprawdę oczekujemy. Zwłaszcza, że GTA 5 ma się bardzo dobrze na rynku a GTA Online nadal odgrywa ważną rolę w sieci Internet i dostarcza bardzo dużo zabawy.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz