Co to jest YouTube Vanced?

 • przez

Aplikacja YouTube Vanced cieszy się ogromną popularnością zapewniając jej użytkownikom m.in. uruchamianie i odtwarzanie YouTube w tle. Czy działanie YouTube Vanced jest bezpieczne i legalne?

YouTube Vanced to zmodyfikowana wersja YouTube, która jest bardzo popularna w społeczności Androida zapewniając użytkownikom możliwość zminimalizowania YouTube lub odtwarzania muzyki w tle. Przede wszystkim jest darmowa w odróżnieniu od YouTube Premium.

Aplikacja YouTube Vanced dodaje szereg funkcji, których nigdy nie znajdziesz w oficjalnej aplikacji YouTube od Google, np.  blokowanie reklam, odtwarzanie w tle bez YouTube Premium, czarne / ciemne motywy.

YouTube Vanced posiada wiele unikalnych funkcji, których nie ma nawet oficjalna aplikacja YouTube.

 • Blokuj wszelkiego rodzaju reklamy
 • Odtwarzanie filmów w tle przy wyłączonym ekranie
 • Maksymalna rozdzielczość
 • VP9 (lub HDR) lub odwrotnie
 • Obraz w trybie obrazu (od wersji Android  Oreo)
 • Zoom (dla wszystkich urządzeń)
 • Motywy czarne, ciemne, białe

Czy używanie YouTube Vanced jest legalne?

YouTube Vanced jest tak długo legalny i bezpieczny, jak długo używasz go zgodnie z prawem i bez łamania zasad korzystania z YouTube. W praktyce, jeśli używasz kluczowych funkcji YouTube Vanced jak odtwarzanie muzyki w tle, zmiana trybu nocnego, blokowanie reklam, to jest to zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Wyjątek stanowi fakt, że Google może zablokować konto, uznając, że korzystasz z aplikacji firm trzecich do odtwarzania zawartości YouTube. Z tego m.in. powodu aplikacja ta oficjalnie nie jest dostępna w Google Play. Jednak idąc tym tropem już sam fakt odtwarzania YouTube w innej przeglądarce niż Google Chrome, czy korzystanie z nakładek / wtyczek / pluginów powodowało by, że jest to nielegalne.

Powinieneś jednak pamiętać, że jeśli  jakakolwiek aplikacja oferuje usługę np. pobierania video z Internetu, to nie tyle sama aplikacja co działanie jej użytkowników może być niezgodne z prawem. Film jest powiązany z prawami autorskimi właściciela tego nagrania, a więc aby pobierać i przetwarzać takie nagranie, powinieneś uzyskać do tego prawo / zgodę.

YouTube Vanced zapewnia możliwość pobierania video z YouTube, a więc może przyczyniać się do łamania prawa. Nawet jeśli jej użyjesz, nie zostaniesz zablokowany przez YouTube. Nie będziesz miał problemów. Pamiętaj jednak, że jeśli pobierasz i używasz go do użytku osobistego, powinieneś przestrzegać przepisów prawa. Najbezpieczniej będzie, jeśli zignorujesz fakt pobierania materiałów video z YouTube aby uniknąć sytuacji niezgodnych z prawem.

W sieci Internet oraz w Google Play znajdziecie wiele podobnych aplikacji, np.:

 • YouTube Vanced nie jest dostępne w Google Play. Należy pobrać plik .apk a następnie umieścić go w pamięci telefonu, zainstalować aplikację z nieznanego źródła. YouTube Vanced może wymagać instalowania dodatkowego komponentu MicroG oraz Vanced Manager, które umożliwią m.in. logowanie do Twojego konta Google.
 • Vanced App to z kolei aplikacja dostępna w Google Play (jeszcze). Możesz zainstalować ją bezpośrednio z Google Play Store. Aplikacja jest ograniczona w funkcje ale pozwala m.in. na odtwarzanie treści w tle (minimalizuje okno YouTube) oraz na niektórych telefonach pozwala na działanie YouTube przy wyłączonym ekranie.

 

Czy muszę używać YouTube Vanced?

Aplikacja YouTube Vanced realizuje kluczową potrzebę użytkowników YouTube w sakresie obsługi tego popularnego serwisu video. Pozwala na odtwarzanie YouTube w tle / przy wyłączonym ekranie oraz blokuje nachalne reklamy.

Istnieje jednak inny sposób na osiągnięcie tego stanu, możesz skorzystać z YouTube Premium. Płatnej subskrypcji YouTube, która całkowicie legalnie rozszerza funkcjonalność Twojego konta YouTube i oferuje to samo, a nawet więcej co YouTube Vanced.

YouTube Ppremium oferuje znacznie więcej niż tylko rozwiązanie w/w kwestii, to także możliwość:

 • tworzenia, pobierania i przeglądania playlist w trybie offline,
 • dostęp do treści, filmów i seriali YouTube Originals,
 • dostęp do subskrypcji YouTube Music Premium w ramach konta YouTube Premium, odtwarzanie muzyki za pomocą narzędzi Google Home oraz Chromecast Audio.

Dodaj komentarz