Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Wymuszanie ciemnego motywu w Google Chrome – Force Dark Modeciemny motyw w poczcie Gmail

Z Google Chrome można zwariować. Jak włączyć ciemny motyw w Google Chrome? Zastanawiasz się? Ja też. Wyobraź sobie, że o ile korzystasz z wersji Android – to zrobisz to jednym przyciskiem. Ale jeśli korzystasz z Google Chrome na komputerze, np. z Windows – to tego przycisku nie masz.

Aby włączyć ciemny motyw w Google Chrome na komputerze musisz albo skorzystać z opcji Windows 10 (Ustawienia > Personalizacja > Kolory > Domyślny tryb aplikacji > Ciemny) albo zainstalować sobie po prostu jakiś ciemny motyw (jeden z setek).

Od tego czy możesz skorzystać z ciemnego motywu oraz jak go włączyć, zależy to w jaki sposób korzystasz z Google Chrome i na jakim urządzeniu.

  • jeśli korzystasz z aplikacji Google Chrome na telefonie czy tablecie czyli w systemie Android to od kwietnia 2019 roku posiadasz już opcję ciemnego motywu – Dark Theme Google Chrome. Możesz ją aktywować bezpośrednio w ustawieniach przeglądarki internetowej,
  • jeśli dodatkowo korzystasz z Android 10 (najnowszy) to ustawiając w systemie (i dla systemu) ciemny motyw, wszystkie aplikacje posiadające taką opcję, przełączą się na tryb ciemnego motywu, w tym Google Chrome czy poczta Gmail,
  • jeśli korzystasz z Google Chrome na komputerze to ciemny motyw włączysz w opcjach Windows (Ustawienia > Personalizacja > Kolory > Domyślny tryb aplikacji > Ciemny). Sprawdź jak włączyć ciemny motyw w systemie Windows,
  • jeśli korzystasz nadal z tej samej przeglądarki na komputerze, to poza w/w opcją  możesz aktywować ciemny motyw Chrome  poprzez zainstalowanie… dowolnego motywu zewnętrznego,
  • jeśli nadal nie poddałeś się, to od wersji 78 Google Chrome masz też do dyspozycji ekstra narzędzie – Force Dark Mode.

Ciemny motyw w Google Chrome i Google motywy

Force Dark Mode w Google Chrome to sztuczka

Chrome 78 czyni magię. Może swą siłą włączyć tryb ciemności na każdej stronie, którą odwiedzasz, kładąc kres oślepiającemu białemu tłu. I zrobi to wszędzie tam… gdzie mu się to uda. Bo to nie jest taka sztuczka jak David C. potrafił, tylko to taka sztuczka, że Google Chrome wymusi ciemny motyw tam gdzie on jest dostępny (ktoś zaimplementuje go na witrynie) lub samemu spróbuje to zrobić.

Bo musisz wiedzieć, że Force Dark Mode to nie tylko… ciemna skórka przeglądarki. Wręcz przeciwnie. Ta opcja to nie ciemny motyw Google Chrome, to próba wymuszenia zmiany kolorów strony internetowej. Jeśli programista zaimplementował taki tryb automatycznie – Google uruchomi go, a strona będzie wyglądała tak, jak chciał tego jej autor.

Jeśli nie zaimplementowałeś ciemnego motywu w swoją stronę WWW, Google Chrome spróbuje wymusić go dla Ciebie.

Jak włączyć Force Dark Mode w Google Chrome?

Aby  znaleźć tryb wymuszenia ciemnego motywu – Force Dark Mode wpisz w pasku adresu w Google Chrome:

chrome://flags/#enable-force-dark i naciśnij Enter.

Wyszukaj „Tryb ciemny – Force Dark Mode” w polu wyszukiwania u góry wyświetlonej strony eksperymentów.

Force Dark Mode - wymuszaj tryb ciemny w Google Chrome

Flaga będąca eksperymentem Google (flagi to nadal opcje, nie bójcie się, jest tu wiele fajnych opcji)chrome://flags/#enable-force-dark pozwala włączyć  ciemny wygląd dowolnej strony. Pozwala też na aktywację inwersji kolorów.

Pamiętaj, aby po zmianie ustawień przeładować/zrestartować przeglądarkę Google Chrome.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz