Co to jest Xbox Live Gold?

Xbox Live jako usługa i konta posiada dwa poziomy członkostwa. Są nimi Xbox Live znane kiedyś jako subskrypcja Silver oraz Xbox Live Gold. Xbox Live to bezpłatny dostęp do środowiska Microsoft stworzonego dla graczy Xbox. Subskrypcja Gold jest płatna ale rozszerza nasze podstawowe konto o dodatkowe funkcjonalności.

 Na poziomie darmowym Xbox Live możesz m.in:

  • Utwórz profil i tag gracza, zarządzać listą znajomych, listą gier,
  • możesz pobierać gry i dodatki z Xbox Live Marketplace
  • możesz przekazywać  wiadomości z innymi użytkownikami Xbox Live.

Na poziomie płatnym, Xbox Live Gold, możesz dodatkowo:

  • grać w trybie wieloosobowym (Xbox multiplayer) z innymi graczami online z całego świata,
  • prowadzić komunikację z graczami podczas rozgrywek,
  • pobierać darmowe gry w dedykowanej ofercie dla użytkowników konta Xbox Live Gold (Games with Gold),
  • kupować gry w dedykowanych ofertach (Deals with Gold).

Opłata za Xbox Live Gold to nie tylko opłata za coś, co wydaje się podstawą korzystania z konsol i Internetu, opłacasz także działanie całej infrastruktury jaką zapewnia Microsoft i nie ukrywajmy, robi to dobrze. Serwery gier działają dobrze i trudno przyczepić się do ich jakości, ale nie jest to już konkurencyjna oferta, dlatego spodziewamy się że niedługo ta funkcjonalność zostanie zaktualizowana. Jak? Pierwszym krokiem było m.in. połączenie usług Game Pass i Xbox Live Gold w usługę Game Pass Ultimate.

[alert]Pamiętaj: Xbox Live to konto i usługa Microsoft tworząca środowisko dla graczy Xbox. Xbox Live Gold to rozszerzenie (dodatek, usługa) konta Live Gold dające tryb multiplayer oraz świetne oferty na gry. [/alert]

Czy Xbox Live Gold jest warte zakupu?

Na to pytanie powinieneś odpowiedzieć sobie sam, tak jak na to czy potrzebujesz samochodu jeśli mieszkasz w centrum miasta. Xbox Live Gold otwiera przede wszystkim drogę do gry wieloosobowej online (nie mylić z grą w trybie split-screen). I ta funkcjonalność jest warta zakupu, zarówno ze względu na samą możliwość grania ale także i jakość infrastruktury sieciowej jaką zapewnia Microsoft.

Jako bonus od firmy otrzymasz możliwość kupowania gier w lepszej cenie niż inni – oferta Deals with Gold –  oraz każdego miesiąca otrzymasz pakiet 4 nowych gier – bezpłatnie – oferta Games with Gold.

Jeśli jednak jesteś graczem który ceni sobie kupienie gry raz na jakiś czas i ogrywanie jej w trybie single player, może okazać się, że Xbox Live Gold jest całkowicie zbędne dla Ciebie. W internecie istnieje wiele ofert które pozwalają nabyć XBox Live Gold w cenie od kilku do kilkunastu złotych za miesiąc do nawet kilku lat (Xbox Live Gold zakup z VPN).

Natomiast jeśli jesteś graczem którego nie interesuje granie online z innymi, powinieneś także zapoznać się z ofertą Game Pass – płatna subskrypcja zapewniająca dostęp do biblioteki ponad 100 gier. Poza Game Pass możliwe jest także korzystanie z EA ACCESS.

W jaki sposób mogę rozszerzyć swoje konto Xbox Live?

Jeśli chcesz grać z innymi graczami online, kupować gry w obniżonych cenach oraz uzyskać dostęp do bezpłatnych gier a nawet całej biblioteki popularnych tytułów, powinieneś zainteresować się usługami dodatkowymi:

  • Xbox Live Gold: multiplayer oraz oferta Games with Gold i Deals with Gold,
  • Game Pass: biblioteka ponad 100 wysokiej jakości gier, bez multiplayera,
  • Game Pass Ultimate: połączenie usługi Xbox Live Gold oraz Game Pass a także Game Pass dla komputerów PC,

Osobną usługą dostępną dla graczy Xbox jest m.in. EA ACCESS, który działa podobnie jak Game Pass, ale jego wydawcą jest firma EA oferując wyłącznie tytuły własnej produkcji. EA ACCESS kosztuje około 80 zł rocznie, a dzięki VPN można je kupić nawet za 30-40 zł rocznie.

Dodaj komentarz