Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Zmiana adresu poczty GmailWielu użytkowników zastanawia się zapewne czy można zmienić adres poczty Gmail. Dosłownie, zmienić obecnie posiadany adres Gmail, np. john.kowaalsky@gmail.com, na nowy adres john.kowalski1985@gmail.com. Zachowując przy tym pocztę, kontakty, ustawienia, dostęp do wszystkich usług Gmail.

Nie można zmienić adresu poczty Gmail na istniejącym koncie e-mail poczty Gmail. Oznacza to w praktyce, że jeśli zarejestrowałeś konto/adres e-mail XYZ, to taki adres/nazwa konta zostaje z Tobą tak długo jak będziesz z niego korzystał.

Do czego potrzebuję konta Google lub poczty Gmail?

Nalegam na zmianę

A co jeśli chcę zmienić adres poczty Gmail na nowy, inny niż obecny? Odpowiedź jest prosta i wcale nie jest to złośliwe: powinieneś założyć nowy adres e-mail poczty Gmail/zarejestrować nowe konto Google.

Piszę o koncie Google i poczcie Gmail dlatego, że posiadanie konta Google jest utożsamiane z założeniem skrzynki Gmail. Zabieg ten ma jeden główny cel (który ja sobie wybrałem z pośród setek innych powodów) – dzięki temu Google ma pewność, że ma z Tobą kontakt, a Ty masz po prostu jeden login do wszystkiego. Posiadanie konta Google/poczty Gmail w obecnych czasach, może się okazać posiadaniem jednego adresu e-mail, który otwiera nam wszystkie drogi. Także za sprawą mechanizmów uproszczonego logowania za pomocą konta Google (dokładnie konta Google + ale przecież to jest tożsame z posiadaniem konta Google czyli poczty Gmail, itd.).

Support Google odpowiada

Jeśli macie wątpliwość, czy ten artykuł przekazuje prawdę, odsyłam Was do dokumentacji Google: https://support.google.com/plus/answer/1045580?hl=en

Cytuję: Jeśli korzystasz z Gmaila na swoim koncie, obecnie nie możesz zmienić nazwy użytkownika Gmaila po rejestracji. Możesz jednak utworzyć kolejne konto Google z inną nazwą użytkownika Gmaila.

Gmail umożliwia dodawanie także dodatkowych kont e-mail (innych operatorów jak i inne konta Gmail) które mogą rozszerzyć adresy kontaktowe. Możesz np. ustanowić jakiś inny adres e-mail jako adres do kontaktu i to na niego będziesz otrzymywał wszystkie powiadomienia od Google. Ma to sens, jeśli chcemy się bawić w kilka kont lub kiedy oprócz tego, chcemy aby konto Google służyło nam tylko w określonej komunikacji (nie z Google).

Chcę dodać nowy adres e-mail do kontaktu

Aby zmienić adres e-mail na swoim koncie, wykonaj następujące kroki:

  1. Zaloguj się na swoje  konto Google .
  2. W sekcji Dane osobowe wybierz Informacje dodatkowe > E-mail > Zarządzaj adresami e-mail powiązanymi z Twoim kontem Google.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Dodatkowe informacje znajdziesz także w dokumentacji Google: https://support.google.com/accounts/answer/6316959?visit_id=637091024776595083-181575551&p=emails&hl=pl&rd=1

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz