Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak pobrać gry i aplikacje z Google Play na dysk komputera?How to Use ES File Explorer

Gry i aplikacje z Google Play możesz instalować bezpośrednio na urządzeniu z systemem Android. Osobny sklep z aplikacjami ma Google Play dla telefonów i tabletów, osobny sklep Google Play jest przygotowany dla Android TV. Chociaż to nadal jedna aplikacja i baza produktów, to kluczowe jest tu ustalenie kompatybilności aplikacji z danym urządzeniem.

Poniższy artykuł powstał z myślą o systemie Android i Android TV, a więc dedykowanym systemie dla telewizorów. Poradnik pomoże Ci w każdej sytuacji, kiedy tylko zechcesz pobrać gry i aplikacje z Google Play. Co dalej z nimi zrobisz, zależy tylko od Ciebie.

Na końcu poradnika znajdziesz dodatkowe linki do pomocnych artykułów, np. jak zainstalować aplikacje na telefonie, na telewizorze, jak wyłączyć zabezpieczenia urządzenia.

Jeśli na telefonie, tablecie i telewizorze masz skonfigurowane to samo konto Google, to z poziomu strony WWW Google Play, możesz instalować aplikacje (zlecać instalację) na każdym z urządzeń. Jeśli jakaś aplikacja nie jest kompatybilne, pojawi się informacja o braku zgodności. Zwróć uwagę, że uruchamiając Google Play na danym urządzeniu, od razu uruchamiasz aplikację Google Play która filtruje aplikacje i gry pokazując tylko te, które są kompatybilne z urządzeniem. To inaczej działa niż przeglądanie Google Play na komputerze, gdzie widzisz wszystko!

Jak zainstalować Google Chrome na AndroidTV?

To rozwiązanie pozwala czasami ominąć Google Play Android TV i zlecić instalację aplikacji, które nie widać w Google Play telewizora (nadal uważam, że panuje tu pewien bałagan). Może się jednak zdarzyć, że aplikacja nie będzie w ogóle dostępna dla danego urządzenia lub będziesz chciał zainstalować ją na komputerze (np. za pomocą emulatora Android dla systemu Windows). Wtedy konieczne będzie pobranie aplikacji na dysk komputera. Pobierasz plik .APK, który przenosisz do urządzenia i ręcznie uruchamiasz.

Pobieranie plików APK z sieci Internet ma też inną korzyść, pozwala na pobranie, np. starszych wersji programów i gier, które nie tyle nie są aktualizowane co Google wyrzuciło je z Google Play (np. ES File Explorer) lub które zostały usunięte przez developera.

W ten sposób m.in. wygląda obecnie instalacja Google Chrome na Android TV (pomijam fakt, że aplikacja nie działa na Android TV i nie jest z nim kompatybilna).

Jak pobrać gry i aplikacje z Google Play na dysk komputera?

Masz trzy proste możliwości na to aby pobrać pliki wybranej aplikacji z Google Play (pamiętaj, że nie pobierzesz plików aplikacji płatnych, chyba że korzystasz z Chomika lub innego Rapida i pobierasz już zCrackowane wersje aplikacji – nielegalne). Niektórzy developerzy w ogóle nie są widoczni w Google Play a jedyną metodą instalacji ich aplikacji jest właśnie pobranie pliku .APK.

Wskazanie niżej rozwiązania działają z poziomu przeglądarki co oznacza że możesz pobrać gry i aplikacje z Google Play do pamięci każdego urządzenia.

Metoda 1: APK MIRROR  baza plików instalacyjnych

APK Mirror to strona internetowa, która zawiera pliki instalacyjne APK dla aplikacji na Androida. Jeśli masz problemy z pobraniem aplikacji ze Sklepu Play, aplikacja nie jest już dostępna, potrzebujesz konkretną jej wersję –  możesz pobrać ją ze strony APK Mirror. Baza APK Mirror prowadzona jest przez serwis Android Police i można przyjąć, że jest to zaufana strona, z której korzysta i poleca miliony użytkowników.

Jak pobrać gry i aplikacje z APK Mirror na dysk komputera?

Wszystko jest bardzo proste, po prostu znajdź interesującą Cię aplikację a następnie kliknij Pobierz / Download. Serwis nie tylko udostępnia aktualne wersje, ale także dzieli wg. typu urządzenia na którym działają lub wg. wersji, np. Google Chrome i Google Chrome Beta i dalej, wersja aktualna, poprzednia, itp..

pobierz Google Play za pomocą APK Mirror

Metoda 2: APK Pure

APKPure to strona internetowa, która pozwala użytkownikom Androida pobierać pliki .apk i .xapk w celu instalacji na urządzenia z Androidem gier i aplikacji spoza sklepu Google Play. Może nie dosłownie spoza, bo tu także znajdziemy to co w Google Play, ale analogicznie jak w przypadku APK  Mirror, znajdziemy tu różne wersje aplikacji także tych niedostępnych już do pobrania w oficjalnym Google Play. Przykładowo, kiedy Google i Apple usunęły popularną aplikację muzyczną TikTok  z pomocą przyszły serwisy APKPure i APKMirror, aby ją pobrać.

Jak pobrać gry i aplikacje z APK Pure na dysk komputera?

Wszystko jest bardzo proste, po prostu znajdź interesującą Cię aplikację a następnie kliknij Pobierz / Download.

pobierz Google Play za pomocą APK Pure

Metoda 3: Wpisz w Google frazę: APK Download

Istnieje szereg stron WWW a nawet dodatków do Google Chrome, które pełnią jedną podstawową rolę: pomagają pobrać plik instalacyjny gry lub aplikacji, która obecnie jest dostępna w Google Play. Przykładem takiej strony (a nawet dedykowanej aplikacji na Androida) jest Evozi. Evozi to aplikacja oraz strona WWW, która pozwala na pobieranie aplikacji jednym kliknięciem. Nie posiada własnej bazy aplikacji, korzysta z adresu URL Google Play.

Jak pobrać gry i aplikacje z EVOZI na dysk komputera?

Tu proces jest nieco dłuższy ale równie skuteczny.

  1. Przede wszystkim musimy przejść do sklepu Google Play na komputerze (w przeglądarce) i odszukać interesującą nas aplikację.
  2. Z pasku adresu kopiujemy jej adres URL,Pobieranie gier i programów z Google Play na dysk komputera
  3. Następnie wklejamy go w aplikacji lub na stronie EVOZI.Pobieranie gier i programów z Google Play na dysk komputera
  4. W kolejnym kroku generowany jest link umożliwiający pobranie pliku .apk na dysk komputera. Pobieranie gier i programów z Google Play na dysk komputera

Pobrałem plik .apk na dysk komputera – co dalej?

A po co go pobierałeś? Opcji masz wiele. Jeśli chcesz uruchomić aplikację na komputerze z Windows, skorzystaj z emulatora Android dla Windows. Po zainstalowaniu pozwoli Ci odpalić dowolną grę lub aplikację. Niektóre emulatory mają dostęp do Google Play z poziomu samego emulatora, więc pobieranie plików .apk nie jest konieczne.

Możesz zainstalować aplikację na telefonie czy tablecie (w końcu po to ją pobrałeś). W tym celu konieczne będzie przeniesienie plików do pamięci urządzenia (kablem, pendrivem lub za pomocą chmury, np. Dropbox). Następnie uruchamiasz instalację.

W zależności od wersji systemu może być konieczne wyłączenie zabezpieczeń dot. instalacji aplikacji z plików, ale poradzisz sobie z tym – ustawienia zmieniasz w opcjach telefonu.

Możesz zainstalować aplikację na telewizorze z Android TV. Analogicznie trzeba przenieść pliki do pamięci telewizora. Telewizor nie ma wbudowanego menadżera plików, dlatego polecam z poziomu Google Play telewizora zainstalować aplikację, np. File Explorer

Analogicznie jak w przypadku telefonu, konieczne będzie wyłączenie zabezpieczeń i także zrobisz to w ustawieniach > Bezpieczeństwo i ograniczenia > Nieznane źródła

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz