Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Ciemny motyw w Google Chrome i Google motywyCiemny motyw, Google Chrome i Google Motywy – pojęcia znane, rozwiązania pożądane przez użytkowników. Google Chrome jeszcze do niedawna nie oferował takiej opcji, ale wraz z jedną z ostatnich aktualizacji (listopad 2019) możesz wymusić używanie ciemnego motywu w Google Chrome.

Powinieneś jednak wiedzieć, że chwili aktualizacji artykułu (listopad 2019) tak naprawdę mówimy o dwóch sensownych rozwiązaniach i jednej sztuczce – Force Dark Mode.

Pamiętaj także o dostępności ciemnego motywu w Google Chrome aplikacji na urządzeniu z Android, np. Google Chrome na telefonie.

Wymuszanie ciemnego motywu w Google Chrome – Force Dark Mode

W tym artykule oraz z materiału video poznasz pierwszą metodę – instalacja ciemnego motywu. Przejdź do osobnego artykułu aby dowiedzieć się więcej o  Force Dark Mode czyli wymuszaniu ciemnego motywu w Google Chrome.

Użytkownicy Google Chrome, którzy chcą włączyć ciemny motyw w przeglądarce, powinni zainteresować się instalacją dodatkowego motywu. Czy to legalne? Czy instalowanie motywu jest proste? Na oba pytania odpowiadam TAK.

Pamiętacie motywy w Internet Explorer gdy 15 lat temu zmienialiśmy sobie skórki dodając ulubione grafiki? To samo od dawna oferuje Google Chrome. Motywy dla przeglądarki. I wcale nie byle jakie, bo profesjonalne motywy tj. skórki dla Google Chrome.

Problem tego rozwiązania polega na tym, że poszukiwany i oczekiwany „dark theme” czy też „night mode” to tylko dodanie motywu samej przeglądarki. Nie powoduje to jednak odwrócenia kolorów na wyświetlanych stronach WWW, tak jak oczekiwali by tego użytkownicy.

Jak włączyć ciemny motyw w aplikacji Google Chrome?

Dlatego ciemny motyw to nie to samo co tryb nocny. A tryb nocny nie jest dostępny ani w przeglądarce Google Chrome na komputerze ani na urządzeniu mobilnym. Wyjątek stanowi tryb uproszczony dostępny na telefonie, który oferuje proste wyświetlanie stron WWW z białym ciemnym lub w kolorze sepii podkładzie.

Jeśli chcecie korzystać z trybu dark mode czy też night mode, powinniście zainteresować się np. przeglądarką Kiwi Browser. Posiada ona nie tylko Night mode ale także wbudowanego adblockera. Największą wadą (jeśli ktoś korzysta z tego) to brak synchronizacji z kontem Google. Zakładki Ulubione i  Historia są więc zapisywane tylko lokalnie na telefonie.

Warto wspomnieć że Kiwi Browser generalnie pracuje na silniku Chrome (tak pisząc w wielkim skrócie).

Jak włączyć ciemny motyw Google Motywy?

  1. Przejdź do Ustawień przeglądarki Google Chrome.
    Konfiguracja motywów w przeglądarce chrome
  2. W sekcji Wygląd przejdź do ustawień wyglądu przeglądarki.
    Jak zmienić kolor przeglądarki Google Chrome
  3. Wyszukaj interesujący Cię motyw i dodaj go do przeglądarki.
    Ciemna wersja przeglądarki Google Chrome - dark mode
  4. Wróć do punktu 2 aby przywrócić domyślny wygląd przeglądarki.

Tryb uproszczony w Google Chrome na Android?

Google Chrome nie posiada trybu nocnego (night mode), ani możliwości instalowania motywów. Dotyczy to przeglądarki na urządzeniu mobilnym. W praktyce możliwe jest użycie tzw. trybu uproszczonego wyświetlania, który oferuje możliwość włączenia widoku nocnego. To rozwiązanie nie jest idealne.

Ustaw ciemny motyw za pomocą Google Motywy Jak korzystać z motywów Google

Jak wygląda Night mode w Kiwi Browser?

Tryb nocny w przeglądarce Kiwi pozwala na całkowicie wyciemnienie obrazu oraz tekstu. Z pozoru wydawać by się mogło, że tryb uproszczonego widoku w Google Chrome jest lepszy. Biała czcionka na czarnym tle. Ale to tryb nocny pozwala nam oszczędzać wzrok i zapewnić lepszy komfort korzystania z ekranu.

Ustaw ciemny motyw za pomocą Google Motywy

Tags: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz