Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak sprawdzić adres Mac w telefonie?Adres MAC to inaczej fizyczny adres sprzętowy. Tworzy on unikalny adres nadawany każdemu urządzeniu korzystającemu z karty sieciowej. Adres Mac przyznawany jest także urządzeniom mobilnym, dlatego z tego artykułu dowiesz się jak sprawdzić adres mac w telefonie.

Na podstawie adresu identyfikacyjnego kartę sieciową, adresu MAC, może zostać zidentyfikowane to urządzenie w sieci i podłączone do niej . Każde urządzenie, które wymaga obsługi karty sieciowej będzie miało zawsze unikalny adres MAC tak jak każdy obywatel posiada unikalny numer PESEL.

Dzięki adresom MAC łatwo możemy zidentyfikować urządzenia ale także budować rozbudowaną bezpieczną sieć urządzeń, np. w naszym domu czy biurze.

W domowych warunkach zwykle używa się adresów MAC celem identyfikacji urządzeń w sieci domowej, np. ich dodania do listy zaufanych w routerze do którego urządzenia będą łączyły się za pomocą sieci WiFi. W ten sposób masz pewność, że żądne urządzenie które nie znajduje się na liście nie połączy się z Twoją siecią domową i nie uzyska dostępu do zasobów sieci, np. dysków sieciowych.

Jak sprawdzić adres Mac w telefonie?

Budowanie domowej sieci warto rozpocząć od sprawdzenia adresów MAC wszystkich urządzeń, które mają się w niej znaleźć. Niektóre adresy mac uzyskasz dopiero po podłączeniu urządzenia do sieci przewodowo lub za pomocą tradycyjnej konfiguracji (login i hasło do sieci WiFi). W przypadku telefonów komórkowych adres MAC dostępny jest bezpośrednio w Ustawieniach urządzenia.

Poniżej wskazałem przykład dla telefonu Samsung – Jak znaleźć adres mac w telefonie Samsung. Możesz tą instrukcję powtórzyć także dla innych telefonów odnajdując w ustawieniach sekcję informacji o urządzeniu oraz obsługiwanych podzespołach sieciowych.

 1. Włącz telefon i przejdź do menu opcji, np. pociągnij palcem po ekranie w dół aby rozwinąć sekcję powiadomień i opcji.
 2. Kliknij w Ustawienia (koło zębate).
 3. Przejdź do informacji o telefonie.
  Jak sprawdzić adres Mac w telefonie?
 4. Kliknij w sekcję Stan.
  Jak sprawdzić adres Mac w telefonie?
 5. W nowym widoku odszukaj pole Adres Mac sieci WiFi telefonu. Jak sprawdzić adres Mac w telefonie?

Jak napisałem wyżej, dla większości urządzeń ścieżka dostępu do adresu Mac wygląda bardzo podobnie:

 • Na urządzeniach Samsung otwórz Ustawienia> Informacje o telefonie lub Informacje o urządzeniu > Stan> Adres MAC WiFi .
 • Dla przykładu na telefonie Onplus adres mac znajdziesz w Ustawienia > System > Informacje o telefonie > Stan > Adres MAC WiFi .

Jak zmienić adres Mac telefonu?

Istnieje wiele powodów dla których możesz chcieć dokonać zmiany adresu Mac telefonu lub innego urządzenia, np. próba dostępu do sieci w której istnieją ograniczenia lub prywatność. Zmiana adresu Mac jest możliwa za pomocą aplikacji, np. Android Terminal Emulator lub innej podobnej aplikacji. To rozwiązanie zwykle nie działa poprawnie na wszystkich urządzeniach, ale możesz podjąć próbę  sprawdzenia tego.

Korzystanie z emulatorów to zmiana adresu mac telefonu która jest tymczasowa. Twój adres MAC powróci do pierwotnego, jeśli ponownie uruchomisz telefon.

Dlatego do zmiany adresu mac telefonu konieczny będzie Root. Jeśli szukasz informacji jak zmienić adres Mac dla Twojego urządzenia, tym razem odsyłam Cię do Google.

Tags: ,

Dodaj komentarz