Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Do czego służy i czym jest Instagram?Instagram to aplikacja społecznościowa, która pozwala użytkownikom udostępniać zdjęcia i filmy z ich życia, dodawać podpisy, edytować filtry, dostosowywać ustawienia, kontaktować się z innymi, eksplorować i wiele więcej.

Aplikacja i serwis internetowy Instagram stanowią dziś czołówkę portali społecznościowych w których użytkownicy mogą dzielić się treściami. Te w odróżnieniu od Facebooka czy Twittera wyróżnia przede wszystkim to, że oparte są na zdjęciach i filmach. Instagram to serwis społecznościowy w którym użytkownicy publikują treści fotograficzne i grafiki tworząc tzw. Stories czyli historie opowiedziane obrazem.

Użytkownicy prywatni, influencerzy, blogerzy itp. korzystają z Instagrama aby przede wszystkim pokazywać co robią, gdzie są, co ich inspiruje, co ich otacza, w co są ubrani, jak wyglądają, co reklamują, itp.. Z serwisu i aplikacji Instagram korzystają także firmy reklamując swoje produkty i inspirując użytkowników.

Instagram to media społecznościowe – opowiedz swoją historię

Instagram to platforma mediów społecznościowych, która kładzie nacisk na udostępnianie zdjęć i filmów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Możesz pobierać, edytować i publikować treści wizualne, aby obserwatorzy mogli wchodzić w interakcję z dokładnymi polubieniami, komentarzami i udostępnieniami.

Dosyć ważnym elementem jest to, że Instagram opiera się głównie na aplikacji mobilnej a nie serwisowi WWW dostępnemu w przeglądarce internetowej. Owszem, możesz korzystać z Instagrama w przeglądarce internetowej ale ta opcja służy głównie przeglądaniu treści a nie ich edycji czy tworzeniu nowych postów. Jeśli chcesz opublikować treści na swoim profilu Instagram powinieneś zrobić to za pomocą urządzenia mobilnego i aplikacji. Czemu? Instagram ma tym pewien cel, mianowicie od początku stawiał na tworzenie historii i spontaniczność. Publikowane treści miały być odzwierciedleniem tego co nas otacza i tego w jakim stanie znajdujemy się i co robimy.

Tags: , ,

Dodaj komentarz