Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak wylogować się z mobilnej poczty Onet?Istnieją cztery sprawdzone sposoby na korzystanie z poczty Onet. Możesz skonfigurować i obsługiwać pocztę Onet:

W zależności w jaki sposób korzystasz z poczty Onet, możesz napotkać różne sposoby na wylogowanie się z niej. Niektóre z nich nie są konieczne do stosowania.

Wyloguj z Onet Poczty nie jest obowiązkowe

Przykładowo w aplikacji mobilnej dedykowanej urządzeniom Android i iOS nie ma przycisku Wyloguj. Możesz jedynie usunąć konto przechodząc do widoku kont w aplikacji lub przeglądając skonfigurowane konta na telefonie w Ustawienia > Konta samego telefonu.

Czy brak opcji wyloguj w Onet Poczta mobilna jest bezpieczne? Z założenia tak, ale wymagane jest zadbanie o dodatkową warstwę bezpieczeństwa w samym telefonie, np. zabezpieczanie biometryczne. Dziś jest to standard, a samo wylogowywanie w aplikacjach to raczej opcja rzadko spotykana. Nie mniej przydatna jeśli korzystasz z wielu kont lub udostępniasz urządzenie osobom trzecim.

Funkcja wyloguj z Onet Poczta jest za to obowiązkową i dostępną funkcją jeśli korzystasz z poczty w oknie przeglądarki internetowej. Dlaczego? Logowanie do poczty Onet w przeglądarce internetowej częściej wykonujemy na urządzeniach stacjonarnych, prywatnych jak i pożyczonych, niż gdybyśmy uruchamiali taką pocztę na urządzeniu mobilnym (które częściej jest jednak prywatne).

W przeglądarce internetowej znajdziesz przycisk Power który pozwala na szybkie wylogowanie się z konta, znajdziesz go też po rozwinięciu opcji konta.

Jeśli logowałeś się do konta e-mail w poczcie mobilnej w przeglądarce czyli np. przeglądarka internetowa na telefonie, to opcje Wyloguj znajdziesz po rozwinięciu opcji konta.

 

Na końcu pozostaje nam dowolny program do obsługi poczty e-mail. Tu generalnie mechanizmy działania są różne, począwszy od nałożenia dodatkowej warstwy ochronnej na sam moment logowania do systemu, ochrona aplikacji za pomocą hasła (przed włączeniem przez osoby trzecie) oraz funkcja Zapamiętaj hasło, której odznaczenie wymusi każdorazowe podanie hasła do konta e-mail przy próbie odebrania lub wysłania poczty. W przypadku programów pocztowych nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak Wylogować się z Poczty Onet w ten sposób skonfigurowanej oraz czy w ogóle jest to możliwe i konieczne.

 

Tags: ,

Dodaj komentarz