Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Wyłącz wtyczkę lub usuń wtyczkę WordPressOpcja usuń wtyczkę umożliwia odinstalowanie wtyczki WordPress z panelu administratora. Odinstalowanie wtyczki jest możliwe dopiero po jej wcześniejszym wyłączeniu, aby dezaktywować funkcje za które odpowiada.

Usuwanie wtyczek WordPress ma też kluczowe znaczenie dla optymalizacji działania witryny internetowej i jej bezpieczeństwa. Jednym z zaleceń dot. dobrych praktyk przy obsłudze stron internetowych jest utrzymywanie w panelu wyłącznie wtyczek niezbędnych do jej działania.

Autorzy wtyczek robią wszystko, aby zapewnić ich bezpieczeństwo to zdarzają się błędy. Każda wtyczka, której nie używasz w swojej witrynie, może stanowić potencjalną odpowiedzialność, dlatego zaleca się minimalizowanie ich ilości.

Wyłącz wtyczkę WordPress

Usunięcie wtyczki spowoduje usunięcie także jej wszystkich ustawień, dlatego jeśli masz wątpliwości jak działają określone wtyczki, jakie wprowadzają zmiany w panelu i stronie internetowej, zacznij od wyłączenia jej i sprawdzenia, a dopiero przejdź do usunięcia.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wtyczki > Zainstalowane wtyczki
  3. Na liście widocznych wtyczek wyłącz niepotrzebną.
  4. Wtyczka została dezaktywowana.

Usuń wtyczkę WordPress

Usunięcie i zainstalowanie wtyczki nie przywraca wcześniej wprowadzonych ustawień tej wtyczki. Wyłączona wtyczka WordPress może nadal narażać Twoją witrynę na ataki, ponieważ nadal może być używana do uruchamiania złośliwego kodu w Twojej witrynie.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wtyczki > Zainstalowane wtyczki
  3. Na liście widocznych wtyczek wyłącz niepotrzebną.
  4. Usuń wtyczkę.

W większości przypadków usunięta w ten sposób wtyczka WordPress nie zostawia po sobie śladu. Niektóre wtyczki WordPress przechowują pliki poza folderem wtyczek. Te pliki nie zostaną usunięte po odinstalowaniu wtyczki.

Możesz sprawdzać i usuwać pliki przechowywane przez wtyczkę za pomocą klienta FTP, przejdź do folderu /wp-content.

Tags: , ,

Dodaj komentarz