Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Lego Friends 41422 Domek pand na drzewieDomek pand na drzewie Lego Friends 41422 to nowy zestaw Lego wydany w 2020 roku w kolekcji lato-jesień. Na sklepowych półkach pojawił się w połowie maja 2020 roku chociaż oficjalna data premiery przypadała kilka miesięcy później. Seria Lego Friends ma się świetnie i nie brakuje jej fanów, niewątpliwie przyczynia się do tego fakt, że oprócz serii klocków Lego znajdziemy też m.in. czasopismo z mini zestawami LEGO oraz wspaniały serial, który w telewizji można oglądać już od 2012 roku.

Lego Friends 41422 Domek pand na drzewie

Lego Friends 41422 Domek pand na drzewie, źródło: Lego Shop

Lego Friends zaskakuje i niewątpliwie jest świetnym uzupełnieniem domowej kolekcji ale też idealnie wpasował się w potrzeby dziewczynek, które mają teraz mają trzy dedykowane im serie: Lego Friends, Lego Princess oraz Lego DC Super Hero Girl. Kolejnym bardzo udanym zestawem, który prawdopodobnie stanie na naszej półce jest właśnie Domek pand na drzewie oznaczony numerem 41422 i nazwą właściwą: Panda Jungle Tree.

Zestaw składa się z 265 klocków Lego, posiada oznaczenie wiekowe 7+, zawiera dwie minifigurki dziewczyn z Heartlake – Mia oraz Olivia. To co wzbudza największy zachwyt w tym zestawie to aż trzy małe pandy dla których dziewczyny stworzyły całe drzewo przygód. Znajdziemy tu m.in. huśtawkę dla pand, drabinki, zjeżdżalnię, bujak i inne elementy.

Lego Friends 41422 Domek pand na drzewie

Lego Friends 41422 Domek pand na drzewie, źródło: Lego Shop

Cena zestawu 41422 na ten moment to około 96 zł w sieci sklepów Tesco z uwzględnieniem promocji 30% która miała miejsce pod koniec maja 2020 roku. Cena standardowa to ponad 120 zł co powoduje, że zakup takiego zestawu może być mocno nieopłacany stacjonarnie. Obecne ceny na allegro (koniec maja 2020) roku to 93-120 zł z darmową przesyłką Allegro Smart.

Cena jednostkowa to około 35 groszy za klocka, co w przypadku Lego Friends nie jest złą ceną i jeśli uda nam się ten zestaw kupić poniżej 90 zł to możemy mówić o naprawdę dobrej cenie. W sklepie Lego producent wycenił zestaw na 129,99 zł co wydaje się mocno zawyżone.

Domek na drzewie ma ok. 17 cm wysokości i 16 cm szerokości. To fajny rozmiar, który bez problemu pozwoli nam wygodnie bawić się figurkami Lego oraz ustawić zestaw na biurku, na regale, w szafce po skończonej zabawie.

Najbardziej unikalnym elementem całego zestawu Lego Friends 41422 Domek pand na drzewie są oczywiście same pandy, które do tej pory mogliśmy zobaczyć w zestawach:

Sprawdź aktualne ceny w Ceneo klikając w powyższe linki.

Tags: , ,

Dodaj komentarz