Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak włączyć fotoradary i ostrzeżenia w Google Maps?Jeszcze do niedawna to Yanosik był najbardziej zaufanym narzędziem w zakresie ostrzegania przed fotoradarmi, kontrolą policyjną, a także zdarzeniami na drodze. Yanosik cieszy się nie malejącą sławą i uznaniem, chociaż wiele wątpliwości budzi partnerstwo z innymi firmami, wszechobecne reklamy, obsługa interfejsu.

  • Ważne! Funkcja fotoradary i ostrzeżenia w Google Maps jest domyślną, zawsze aktywną warstwą map. Widoczność ostrzeżeń zależeć może od wyznaczonej trasy dojazdu. Nie masz wpływu na widoczność powiadomień, samodzielnie możesz dodawać nowe ostrzeżenia o kontroli lub wypadku, itp..

Siłą Yanosika jest system powiadomień o zdarzeniach drogowych, kontrolach i ograniczeniu prędkości, a więc wszystko to, co Google w teorii już ma, ale nie jest to tak fajne jak być powinno. Google z kolei ma świetne mapy, które posłużą każdemu kto chce przejechać, przejść, przelecieć z punktu A do B.

Co poza tym? Google Maps oferują m.in. funkcje powiadamiania o fotoradarach, kontroli drogowej, wypadkach, remontach lub zatrzymanych pojazdach itp.. Nie ukrywajmy, że to bardzo przydatne funkcje i na to czekało wielu użytkowników. Nie ma nadal informacji o limitach prędkości, które z kolei ma Yanosik. Ten też posiada natężenie ruchu, ale to uznałbym raczej jako funkcja w fazie rozwoju.

Do najpopularniejszych funkcji Google Maps o których mogłeś nie wiedzieć należą m.in.:

Dla użytkowników Google Maps dodanie funkcji powiadamiania o fotoradarach i kontrolach policji oraz wypadkach, może być spełnieniem długo wyczekanych marzeń o jednej wielozadaniowej aplikacji. Czy Google Maps radzą sobie z tym zadaniem?

Yanosik i Google Maps ewidentnie rywalizują o użytkownika i jest to fajne, problemem jest to, że nadal muszą działać jednocześnie aby wycisnąć to co najlepsze z jednego i drugiego.

Google Maps ostrzeżenie o fotoradarach i kontrolach Policji

Niestety użytkownicy Google Maps będą jeszcze musieli poczekać na dobrze działający system powiadomień i ostrzeżeń. Chociaż Google ma ogromny potencjał w postaci ogromnej ilości użytkowników map, to system Yanosik działa znacznie lepiej. Problem Google wynika… nie wiadomo z czego. Miliony użytkowników korzysta z map Google ale jakimś cudem system powiadomień nie działa jak powinien. A może działa, ale jest źle skonfigurowany. I tak zamiast ostrzegać o fotoradarze przed nim, komunikat pojawia się dopiero gdy go mijamy. Błędów jest więcej.

Inaczej sytuacja wygląda kiedy nie liczymy na powiadomienia a po prostu obserwujemy mapę. Wtedy ostrzeżenia zobaczymy wcześniej. Pod tym względem Yanosik nawet działający tle, bez wyznaczonej trasy a po prostu włączony, będzie nas zawsze ostrzegał z kilkuset metrowym wyprzedzeniem, wystarczającym do podjęcia działania.

Jakie są więc zalety systemu Google? Przede wszystkim fakt, że są to mapy Google, pozbawione reklam, treści sponsorowanych i dziwnych poleceń. System ostrzeżeń o zagrożeniach na drodze, nawet działający z opóźnieniem, jest dobrze widoczny. A także i co ważne zintegrowany z natężeniem ruchu który działa bajecznie. To powoduje że Google Maps zyskują na użyteczności, ale nie wyklucza to nadal, że Yanosik może a nawet powinien działać w tle.

Jak włączyć fotoradary i ostrzeżenia w Google Maps?

Google Maps posiada ostrzeżenie o fotoradarach i kontrolach Policji, których nawet nie musisz ręcznie aktywować. Pojawią się one same gdy tylko wyruszysz w drogę i będą towarzyszyły wyznaczonej trasie. Po prostu zobaczysz je na ekranie telefonu, najpierw w postaci ikonek na mapie, a później jako pełnoekranowe powiadomienie.

W czasie kiedy nawigacja prowadzi Cię do celu możesz samemu powiadamiać innych użytkowników o zagrożeniu i kontroli. Służy temu dedykowany na ekranie aplikacji przycisk +.

Po rozwinięciu opcji po prostu zgłoś zdarzenie. To bardzo proste.

Gdzie znaleźć aktualną listę fotoradarów w Polsce?

Możesz sprawdzić aktualną bazę fotoradarów w Polsce, skorzystaj z dedykowanej mapy Google maps z zaznaczonymi miejscami – kliknij i przejdź do mapy fotoradarów.

Niebezpieczeństwo na drodze

Mapa Google ostrzeże Cię przed zdarzeniami drogowymi. Dodatkowo jeśli korzystasz z nawigacji z wyznaczoną trasą dojazdu, Mapa Google na bieżąco obliczy jej czas albo zaproponuje alternatywną trasę dojazdu. Ostrzeżenie o wypadkach, robotach drogowych a nawet nieczynnym pasie ruchu są widoczne w mapach Google.

Tags: , , , ,

One comment

Dodaj komentarz