Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Google Maps jak sprawdzić gdzie zaparkowałem samochód?Niewątpliwą zaletą korzystania z map Google jest fakt, że działają one w oparciu o zaawansowany mechanizm lokalizacji GPS i bardzo szczegółowych map działających m.in. na podstawie zdjęć satelitarnych. Takie rozwiązanie powoduje, że z bardzo dużą dokładnością kilku metrów możemy określić własną lokalizację oraz lokalizację innych punktów, np. zaparkowanego samochodu. Możesz zaznaczyć w mapach Google gdzie zaparkowałeś swój samochód, a następnie szybko wyznaczyć do niego trasę dojazdu lub dojścia.

Pamiętaj, że oznaczanie zaparkowanego samochodu nie jest tym samym co śledzenie obiektów w Google Maps lub udostępnianie bieżącej lokalizacji mojego urządzenia. Chyba, że  Twój samochód posiada tracker GPS umożliwiający jego śledzenie, wtedy jego pozycja będzie widoczna w mapach Google jako ruchomy punkt, który możesz obserwować.

Google Maps jak sprawdzić gdzie zaparkowałem samochód?

Znajdź zaparkowany samochód w Google Maps

Przy większej liczbie używanych samochodów znalezienie miejsca parkingowego staje się coraz trudniejsze co powoduje, że możesz zaparkować w miejscu, które zapomnisz. Zwłaszcza w obcym mieście, gdzie łatwo się zgubić spacerując. Zaznacz na mapie Google gdzie zaparkowałeś swój samochód, zostawiłeś rower lub rozbiłeś namiot.

 • Podczas parkowania samochodu otwórz Mapy Google i dotknij niebieskiej kropki, która pokazuje Twoją aktualną lokalizację. Następnie wybierz opcję Zapisz jako miejsce parkowania. 

Możesz użyć Map Google, aby zapamiętać, gdzie zaparkowałeś. Mechanizm ten działa także w innych okolicznościach, np. znalezienia lokalizacji na plaży lub polu namiotowym. Możesz też dodawać ulubione miejsca do listy zapisanej w Twoim telefonie co przydaje się do zapamiętywania różnych lokalizacji. Ten mechanizm działa niezależnie od dedykowanej funkcji parkowania w Google Maps.

Jak sprawdzić gdzie zaparkowałem samochód?

Skorzystaj z aplikacji mobilnej Google Maps na urządzeniu Android lub iOS aby zlokalizować zaparkowany samochód. Wykonaj tę czynność w momencie, kiedy stoisz obok lub przebywasz w pojeździe.

 1. Uruchom aplikację mapy Google. Domyślnie, jeśli posiadasz włączony GPS (lokalizacja w telefonie) pojawi się niebieska kropka wskazująca Twoją bieżącą lokalizację.
  Google Maps jak sprawdzić gdzie zaparkowałem samochód?
 2. Kliknij w niebieską kropkę Twojej lokalizacji.
 3. Wybierz Zapisz jako miejsce parkowania w mapie Google.
  Google Maps jak sprawdzić gdzie zaparkowałem samochód?
 4. Na mapie pojawi się nowa pinezka z opisem: Tu jest Twój pojazd.
  Google Maps jak sprawdzić gdzie zaparkowałem samochód?
 5. Możesz kliknąć przycisk Trasa aby szybko wyznaczyć trasę dojścia do Twojego samochodu.

Jak szybko znaleźć swój samochód na mapie Google?

Jeśli udało Ci się zaparkować i zaznaczyć lokalizację samochodu, możesz wyruszyć w miasto zwiedzać. Jak szybko wrócić do samochodu w mapach Google?

Po uruchomieniu map Google pinezka z lokalizacją Twojego samochodu zostanie zapamiętana i będzie cały czas widoczna. Jeśli np. jesteś daleko i mapa Google aktualnie nie pokazuje lokalizacji samochodu, możesz go szybko znaleźć.

Kliknij w pole wyszukiwania na górze ekranu telefon. Na liście  będzie dostępna lokalizacja Twojego samochodu jako domyślna opcja wyszukiwania – miejsce zaparkowania

Informacja o dodanej lokalizacji samochodu w mapach Google znajdziesz także w widoku powiadomień Twojego telefonu:

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz