XBOX Game Pass Ultimate na 7 miesięcy za 17 zł

 • przez
XBOX Game pass Ultimate

Jeśli posiadasz konto Microsoft, na którym nie aktywowałeś do tej pory żadnej subskrypcji, np. Xbox Live Gold, Game Pass lub Ultimate, to w tym artykule znajdziesz aktualną (na grudzień 2019) instrukcję, jak wydając 17 zł aktywować najwyższy pakiet XBOX Game Pass Ultimate na 7 miesięcy. Dotyczy to zarówno nowych kont, np. tygodniowych, jak i tych kilkuletnich (moje jest z 2014 roku). Kluczowe jest aby nigdy nie była na nim aktywowana żadna z w/w subskrypcji.

Jeśli, np. miałeś już aktywny Game Pass to po prostu nie wykorzystasz w pełni tego poradnika, a okres ważności będzie, np. krótszy niż deklarowany w tytule artykułu.

Xbox Live Gold, Xbox Game Pass i Games with Gold – różnice

A co jeśli mam już konto?

Jeśli na Twoim koncie była aktywna jedna ze wskazanych wyżej subskrypcji (EA Access nie liczy się) to aby uzyskać 7 miesięcy konieczne będzie założenie nowego konta. Oczywiście stare konto nadal będzie aktywne, z tą różnicą, że będziesz posiadał dwa konta. Jest to mniej korzystne, jeśli na pierwszym koncie masz gry, w które chciałbyś pograć w ramach Live Gold z nowego konta, ale co zrobisz, pozostawiam Tobie.

Free XBOX Live Gold czyli bezpłatne konto XBOX Live

17 zł za 7 miesięcy XGPU

W tym poradniku opiszę w jaki sposób aktywować XBOX Game Pass Ultimate na 7 miesięcy. Mnie kosztowało to dokładnie 17 zł (3 płatności po 4 zł na Microsoft oraz 1 płatność na kwotę 5 zł w CDKEYS.COM). Poradnik ten powstał w oparciu o informacje udostępnione przez użytkowników forum XBOX, użytkowników serwisu pepper.pl i inne źródła, w których można znaleźć te i inne okazje na aktywacje kont.

Do zrealizowania tej aktywacji będziesz potrzebował karty kredytowej lub debetowej oraz np. konta PayPal (przyda się w cdkeys.com). Do konta PayPal możesz podłączyć także tę samą kartę debetową lub kredytową lub przelać środki (około 5 zł) do wykorzystania przy płatności online w serwisie cdkeys.com.

Aktywacja konta XGPU na 7 miesięcy krok po kroku

Całość nie zajmuje Ci dłużej jak 5-10 minut. Użycie VPN jest opcjonalne jeśli zdecydujesz się na dodatkowe działanie (np. atrakcyjne przedłużenie ważności nie do 7 a nawet 36 miesięcy). Jako że pracuję w IT, zachęcam także do upewnienia się, że posiadasz aktywny program Antyvirusowy oraz Twoje hasła dostępu do konta Microsoft i PayPal są silne oraz bezpieczne.

Free XBOX Live Gold czyli bezpłatne konto XBOX Live

W trakcie przechodzenia kolejnych kroków płatności otrzymasz informację o włączeniu płatności cyklicznych na różne kwoty. W czasie wykonywania tej instrukcji będziesz obciążony tylko kwotami wskazanymi wyżej czyli łącznie 17 zł. W każdej chwili będziesz mógł (jak wszystko skończysz) wyłączyć płatności cykliczne. Dodatkowo po przejściu poniższej instrukcji, Twoje konto będzie aktywne przez 7 miesięcy, co oznacza, że nawet jeśli zapomnisz coś wyłączyć, to dopiero za 7 miesięcy rozpocznie się naliczanie opłat cyklicznych.

 1. Utwórz nowe konto lub zaloguj się do już posiadanego konta Microsoft. Możesz uczynić to na kilka sposobów, m.in. tworząc konto w serwisie Outlook.com lub signup.live.com
 2. Dodaj metodę płatności do swojego konta Microsoft w sekcji Płatności i rozliczenia > Opcje płatnościkliknij tutaj aby przejść do strony profilu.
 3. Wybierz pozycję Dodaj metodę płatności uzupełniając informacje o karcie.
 4. Kup konto Xbox Live Goldkliknij tutaj aby przejść do strony ofertowej w serwisie Microsoft.
 5. Płatność zrealizujesz za pomocą Karty płatniczej dodanej w kroku 2 i 3 do Twojego konta Microsoft. Zainwestowane 4 zł. W tym kroku możesz też dodać inne zdrapki i kody Xbox Live Gold jeśli takie posiadasz, np. darmowe, otrzymane przy zakupie konsoli.
 6. Kup kod Xbox Game Pass PC Betakliknij tutaj aby przejść do strony ofertowej w serwisie Microsoft. Tak, jest to Game Pass dla PC, nie jest to błąd. Zainwestowane 4 zł
 7. Kup kod na Xbox Game Pass dla XBOX (nie mylić z wersją na PC). Masz kilka źródeł, gdzie możesz je kupić: Allegro (około 8-10 zł) czy w serwisie cdkeys.com (około 5 zł). W tym kroku skorzystałem z cdkeys.com (zaufany sklep, płatność PayPal, kod wydawany na maila w kilka sekund). Zainwestowane 5 zł
 8. Wprowadź otrzymany kod na swoim koncie Microsoft – kliknij tutaj aby przejść do sekcji Zrealizuj kod lub bon upominkowy. Na tym etapie musimy koniecznie zgodzić się na płatności cykliczne gdyż te dobiją nam odpowiednią ilość darmowych miesięcy subskrypcji.
 9. Wg. informacji jakie znalazłem np. w serwisie pepper.pl po wykonaniu w/w czynności ale przed finalnym zakupem ostatniej subskrypcji czyli XGPU, możesz zdecydować się na zakup klucza XBOX Live Gold i dobić ważność całej subskrypcji nawet do 36 miesięcy. Czytaj dalej… 
 10. Kup kod na Xbox Game Pass Ultimatekliknij tutaj aby przejść do strony ofertowej w serwisie Microsoft. Zainwestowane 4 zł.

Finalnie wydałeś 17 zł, a Twoja subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate jest ważna przez kolejne 7 miesięcy. Potwierdzisz to przechodząc do ustawień swojego konta Microsoft. Znajdziesz tu informację o ważności subskrypcji.

Ważność konta Xbox Game Pass Ultimate

Jeśli przejdziesz teraz do sekcji Usługi i subskrypcje znajdziesz tu wszystkie informacje o aktywnych subskrypcjach. Najważniejsze co powinieneś wiedzieć, to to, że wszystkie Twoje subskrypcje zostały właśnie połączone w jedną Xbox Game Pass Ultimate. Pozostałe nie są aktywne (w kontekście rozliczenia).

Jak sprawdzić ważność subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate

Kliknij przycisk Zarządzaj przy subskrypcji aby poznać jej szczegóły.

Jak wyłączyć płatności cykliczne Xbox Game Pass UltimateMożesz w tym miejscu zmienić warunki płatności cyklicznych lub metodę płatności.
Jak wyłączyć płatności cykliczne Xbox Game Pass Ultimate

W tym samym miejscu możesz wyłączyć rozliczenie cykliczne za subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate. Jej wyłączenie spowoduje, że nie zostanie ona automatycznie przedłużona na kolejny cykl rozliczeniowy. A ten kończy się… za 7 miesięcy.

Jak wyłączyć płatności cykliczne Xbox Game Pass Ultimate

Czytaj dalej na temat kroku 9

Przelicznik może wydawać się mniej lub bardziej korzystny w zależności od tego jakie działania podejmujemy. Po dołączeniu do planu Xbox Game Pass Ultimate możesz nadal realizować kody Xbox Live Gold i Xbox Game Pass. Kody te zostaną automatycznie przekonwertowane na Xbox Game Pass Ultimate w stosunku opartym na cenie detalicznej tych kodów. Więc decydujące będzie tu w jaki sposób (z jakiej promocji) pozyskamy określone kody (np. 12 miesięcy Live Gold z Brazylii potrafi kosztować nawet 90 zł co w przeliczeniu na konto Ultimate i tak jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Szczegółowe informacje o przeliczniku znajdziesz na stronie Microsoft: https://www.xbox.com/pl-pl/live/gold/upgrade

Dodaj komentarz