Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czy APK Mirror jest bezpieczny?Dla niektórych użytkowników urządzeń z systemem Android, jedynym słusznym źródłem aplikacji i gier jest Google Play. Market Google z programami i grami do pobrania bezpośrednio na urządzenie z systemem Android, np. telefon lub tablet. Podobnie jak telewizor z Android TV. Istnieje jednak wiele innych źródeł dostępu do aplikacji, np. markety producentów urządzeń jak na przykład Samsung Galaxy Store. Ale aplikacje dostępne w Google Play i sklepie Samsung, możesz pobrać też za pomocą zew. narzędzi oraz ze specjalnych baz, np. APK Mirror.

Co to jest APK Mirror?

APK Mirror nie tylko pozwala na pobieranie tego co Google Play czy inne sklepy z aplikacjami oferują, ale też umożliwi pobieranie aplikacji, które w teorii nie są w Google Play czy innym store dostępne. To jedna zaleta. Druga, że wszystko jest w jednym miejscu bez potrzeby skakania po sklepach z aplikacjami. No i w końcu APK Mirror oferuje nie tylko dostęp do aktualnych, najnowszych wersji aplikacji, także w wersji beta, ale pozwala na pobieranie aplikacji wstecznych wersji, niedostępnych już oficjalnie do instalacji, np. w Gogle Qlay. To fajna opcja dla deweloperów aplikacji ale też dla użytkowników szukających rozwiązania problemu ze swoim telefonem czy działaniem aplikacji.

W APKMirror możesz filtrować bazę aplikacji wyszukując je po nazwie i nazwie programisty. Jeśli otworzysz aplikację, zobaczysz szczegółowe informacje na jej temat, w tym dostępne wersje, rozmiar plików, wymagania systemowe i sprzętowe oraz datę przesłania wersji aplikacji do APK Mirror czy jej opublikowania w sklepie Google Play. Możesz pobrać aplikację na komputer lub urządzenie mobilne, skanując kod QR.

Czy pobieranie aplikacji z APK Mirror jest bezpieczne?

Ale czy APK Mirror jest bezpieczny? Czy na pewno pobieram czystą instalację a nie zainfekowany plik .APK, który po instalacji przejmie kontrolę nad moim telefonem? Kim w ogóle są twórcy APK Mirror?

Tak. APK Mirror jest bezpieczne i pobieranie aplikacji stamtąd jest bezpieczne. Jak potwierdzają to sami użytkownicy (i ty możesz też to potwierdzić) podpisy .zip i MD5 są nietknięte.

Powinieneś jednak wiedzieć, że APK Mirror pomimo wielu zaleta ma też jedną wadę. Wadę, która nie jest bezpośrednio związana z serwisem co użytkownikami. W APK Mirror znajdziesz bardzo wiele wersji nawet tej samej jednej aplikacji. Dedykowane są one dla określonych telefonów, wersji systemu a nawet regionu. Oznacza to, że jeśli nie upewnisz się co do tego co pobierasz, może okazać się że pobrana aplikacja .apk zwyczajnie nie będzie działała. Oczywiście, możesz pobrać sklep play na Androida dla regionu, który kompletnie nie jest przeznaczony dla Ciebie. Nie oznacza to jednak, że od razu zainstalujesz wszystkie aplikacje, których normalnie nie widzisz w polskiej wersji.

Jak zawsze należy zachować ostrożność podczas wgrywania aplikacji bocznych. Z własnego doświadczenia nie spotkałem żadnych problemów podczas pobierania aplikacji z witryny APK Mirror, ale jak napisałem wyżej, należy sprawdzać co pobieramy i czy na pewno jest tym czego szukaliśmy.

Kto stworzył APK Mirror?

Wg informacji z Google, APK Mirror i strona apkmirror.com jest prowadzona przez te same osoby, które stoją za AndroidPolice.com. To jednej z największych serwisów internetowych poświęconych Androidowi (system Android). Wszystkie przesłane pliki są ręcznie sprawdzane i zatwierdzane przez administratorów, oraz nie ma tu aplikacji płatnych, które mogły bu budzić podejrzenie łamania prawa. Co też oznacza, że nie ma tu aplikacji crackowanych.

Ponieważ na Twoim urządzeniu z systemem Android posiadasz już sklep Play, tylko aplikacja podpisana tym samym kluczem co aktualnie zainstalowana wersja będzie mogła zaktualizować tę aplikację. To dodatkowe zabezpieczenie wynikające po prostu z funkcjonowania systemu Android. Oczywiście możesz pobierać i instalować także aplikacje z nieznanego źródła.  Jeśli pobierzesz aplikację z apkmirror.com, powinieneś być bezpieczny.

Dodatkowe informacje na temat bezpieczeństwa pobieranych plików i ich zgodności z wersjami z Google Play znajdziesz w FAQ na stronie www.apkmirror.com – kliknij tutaj i dowiedz się: Jakie środki podejmujecie, aby upewnić się, że wszystkie przesłane pliki APK są prawdziwe i utworzone przez odpowiednich programistów?

Jak APK Mirror zabezpiecza się przed oszustami?

Użytkownicy korzystający z serwisu i tworzący własne aplikacje, mogą przesyłać swoje programy na Androida do APKMirror. Teoretycznie więc każdy może zmodyfikować pliki i wstawić złośliwy kod, aby ukraść nasze dane i inne rzeczy. W celu wyeliminowania tego ryzyka APKMirror sprawdza wszystkie pliki APK na swojej stronie i upewnia się, że wszystko jest w porządku oraz że podpisy .zip i MD5 są nietknięte.

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz