Co to jest konto XBOX LIVE GOLD?

  • przez

Konto XBOX LIVE to usługa sieciowa oferowana dla posiadaczy konsol XBOX. Kiedy uruchamiasz konsolę, możesz grać w każdą grę jaką posiadasz na dysku konsoli lub uruchamiasz  z płyty CD. W momencie w którym Twoja konsola jest podłączona do Internetu, korzystasz z usługi XBOX LIVE. Ta oferuje dostęp do bezpłatnych dem gier, aktualizacji systemu i gier, dodatkowych darmowych funkcji gier wynikających z dostępu do sieci Internet.

Sprawdź także:

XBOX LIVE może więc uznać za KONTO dostępu do sieci Internetowej XBOX i wszystkiego, co Microsoft oferuje bezpłatne w tej sieci. Nie masz Internetu więc nie korzystasz i nie skorzystasz z XBOX LIVE. Konto XBOX LIIVE to także zakupy w markecie Microsoft i dostęp do płatnych gier.

Xbox Live Gold, Xbox Game Pass i Games with Gold – różnice

Dlaczego warto podłączyć konsolę do Internetu?

Dostęp do Internetu początkowo nie da Ci nic, ponad aktualizacje i dostęp do wersji demonstracyjnych nowych i starych gier, opcjonalnie jakiś mniejszych gier oferowanych bezpłatnie. Zyskasz też możliwość przeglądania i streamowania gier na Twitchu. Dla samego faktu aktualizacjio konsoli i gier, warto mieć konsolę XBOX podłączoną do Internetu.

Co to jest Xbox All Access?

Konto XBOX Live Gold to coś więcej niż tylko multiplayer

XBOX LIVE GOLD jest rozszerzeniem konta XBOX LIVE. Wersją PREMIUM, płatną. Tak jak w przypadku wielu serwisów: załóż konto za darmo i miej dostęp do 5 filmów, kup konto PREMIUM i miej dostęp do całej biblioteki filmów

Konto XBOX LIVE GOLD zawiera w sobie wiele opcji i bonusów. Przede wszystkim oferuje tryb multiplayer dla wszystkich gier, które taką opcję gry posiadają. Bez XBOX LIVE GOLD możesz grać tylko w trybie single player lub na podzielonym ekranie.

Free XBOX Live Gold czyli bezpłatne konto XBOX Live

Konto XBOX LIVE GOLD daje Ci dostęp do bezpłatnych pełnych wersji gier oraz zniżkę na zakup innych gier (aktualnie przecenionych lub stale przecenionych dla posiadaczy Live Gold).

W ramach konta Xbox Live Gold otrzymujesz dostęp do specjalnych ofert: Games with Gold oraz Deal with Gold, czyli odpowiednio gier oferowanych bezpłatnie dla posiadaczy Golda oraz gier w obniżonej cenie dla posiadaczy konta Gold.

Dlaczego warto kupić XBOX Live Gold?

Poza faktem rozgrywki sieciowej (multiplayer) zyskujesz dostęp do podstawowej biblioteki gier, które w ramach XBOX Live Gold są oferowane za darmo, a dla pozostałych zyskasz dodatkową zniżkę.Microsoft oferuje takie coś jak Games with Gold, a więc właśnie ofertę na gry dla posiadaczy konta XBOX Live Gold.

Ta usługa to podstawowe rozszerzenie swojego konta Xbox Live i większość graczy nie wyobraża sobie nie mieć do niej dostępu. Z pewnością większość z nich opłacą ją właśnie dla trybu multiplayer który od wielu lat jest dominującą formą rozgrywki w wielu grach oferowanych na PC i Konsole, np.XBOX ONE X.

Free XBOX Live Gold czyli bezpłatne konto XBOX Live

Nie gram Multiplayer, jest coś dla mnie?

Jeśli nie interesuje Cię granie multiplayer lub nie chcesz kupować gier w obniżonej cenie, możesz zainteresować się także ofertą XBOX GAME PASS i XBOX GAME PASS ULTIMATE, które oferują dostęp do biblioteki gier. Te subskrypcje usług możesz, ale nie musisz, rozszerzyć o konto XBOX LIVE GOLD aby dodatkowo zyskać, np. tryb multiplayer (XBOX GAME PASS ULTIMATE zawiera XBOX Live GOLD).

Game Pass to po prostu dostęp do biblioteki gier. Jest to tożsame z systemem EA ACCESS gdzie w ramach miesięcznego lub rocznego abonamentu dostajesz dostęp do gier z oferty EA. Analogicznie Microsoft udostępnia taką bibliotekę gier oferując system rozliczenia abonamentowego. Płacisz, np. raz na miesiąc lub raz na rok i masz ponad 100 gier do swojej dyspozycji bez dodatkowych kosztów

Oczywiście jeśli już masz Game Pass to zyskujesz dodatkowe bonusy np. zniżki na zakup gier i dodatki. Należy jednak pamiętać, że jeśli myślisz o graniu w Multiplayer (tryb wieloosobowy online) w gry pochodzące z biblioteki Game Pass to musisz rozszerzyć swoje konto XBOX LIVE do konta XBOX Live Gold.

Dodaj komentarz