Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Automatyczna instalacja CMS WordPress na hostingu home.plPrzeczytaj w osobnym artykule więcej nt. instalacji CMS WordPress w home.pl. Dowiedz się jakie usługi wybrać aby uruchomić stronę WWW oraz czym różni się ręczna instalacja od automatycznej.

Jak zainstalować WordPress na hostingu w home.pl?

Automatyczna instalacja CMS WordPress na hostingu w home.pl składa się z jednego kroku: wybierz interesujący Cię CMS i zainstaluj go. 

Przypisanie i przekierowanie domeny na właściwy katalog z plikami nie jest konieczne, gdyż autoinstalator sam dokona stosownej modyfikacji. Taka instalacja przebiega zupełnie inaczej niż jej odpowiednik, ale manualny – przeczytaj więcej.

Jeśli testujesz hosting lub chcesz po prostu sprawdzić jak działa CMS WordPress i jakie daje możliwości lub co oferuje hosting home.pl, nie potrzebujesz domeny. Strona WWW będzie dostępna pod roboczym adresem, bezpłatnym. Nie jest on atrakcyjny, ale działa, a opublikowana strona jest widoczna w sieci. Adres domeny można zawsze dodać później. 

Jak odzyskać nazwę i hasło do bazy danych CMS WordPress?

Niezależnie od tego czy posiadasz własną domenę czy nie (zalecam jednak posiadać) możesz rozpocząć instalację. W przeciwieństwie od instalacji ręcznej, jeśli chcesz użyć istniejącej, własnej domeny, w procesie instalacji CMS, domena ta musi być już przypisana do hostingu w home.pl

  • Jak przypisać domenę do hostingu w home.pl przeczytasz w osobnym artykule lub skorzystaj ze skróconej instrukcji poniżej.

Po zarejestrowaniu i opłaceniu domeny (serwer może działać testowo, ale domena aby działała musi być aktywna, tj. opłacona na 12 miesięcy), przechodzisz do sekcji Usługi WWW –> Klikasz w nazwę serwera, do którego chcesz przypisać domenę.

W sekcji Domeny klikasz Przypisz i wskazujesz domenę. Zapisujesz zmiany. Domena jest podłączona do hostingu, przekierowanie na podkatalog nie jest wymagane na tym etapie.

Jak uruchomić instalację CMS WordPress na hostingu w home.pl?

Posiadasz hosting oraz opcjonalnie domenę, przypisaną do tego hostingu.

  1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl, po lewej stronie ekranu kliknij Usługi WWW, a następnie kliknij w nazwę serwera, na którym chcesz wykonać instalację CMS WordPress,
  2. W sekcji Instalacje kliknij Nowa i wybierz interesujący Cię typ CMS, np. CMS WordPress. Kliknij Zainstaluj.
  3. W kolejnym kroku uzupełnij informacje o administratorze i adresie strony WWW, wskaż login administratora (jednym ciągiem, bez znaków specjalnych). Zalecam zmienić od razu frazę admin (zbyt popularna) na, np. janekadmin. E-mail administratora, czyli adres kontaktowy na powiadomienia czy reset hasła i w końcu wybrać domenę – Przypisz domenę. Tu na liście zobaczysz adresy WWW przypisane do Twojego hostingu (patrz instrukcja wyżej).
  4. Zaakceptuj licencje oprogramowania, wybierając Włącz.
  5. Rozpocznij instalację. 
  6. Na adres e-mail administratora (wskazany wyżej) otrzymasz wiadomość e-mail z danymi do logowania do zaplecza WordPress.
  7. To wszystko. Strona już działa.

Jeśli na etapie instalacji CMS wskazałeś adres własnej domeny, najpewniej nowa strona WWW będzie dostępna właśnie pod jej adresem. Panel wywołasz wpisując adres strony WWW (domeny) i /wp-admin.

Jeśli na etapie instalacji CMS wskazałeś brak domeny – nie przypisuj domeny, to adres strony WWW będzie roboczy http://serwer123456.home.pl/autoinstalator/wordpress

W panelu CMS WordPress z czasem będziesz mógł dokonać zmiany w/w adresu na adres Twojej domeny.

Ręczna instalacja CMS WordPress na hostingu home.pl

Tags: , , ,

One comment

Dodaj komentarz