Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Whatsapp jak opuścić lub usunąć grupę?Z jednej strony grupy WhatsApp pomagają nam nadążać za wszystkimi naszymi znajomymi, ale nawał powiadomień może być szokujący gdy w dyskusji zaczyna uczestniczyć zbyt wiele osób. Nie dziwię się więc, że szukasz właśnie informacji jak usunąć grupę lub opuścić grupę WhatsApp.

Jeśli zdecydujesz usunąć lub opuścić grupę i tym samym zakończyć czat z wieloma osobami na razi,  sposób, w jaki to zrobisz, różni się w zależności od tego, czy jesteś administratorem grupy, czy tylko uczestnikiem.

Opuść grupę WhatsApp albo ją usuń – wybierz sam

Jak usunąć grupę WhatsApp? Przycisk usuwania nie istnieje domyślnie w WhatsApp. Musisz najpierw wyjść z grupy, aby ją usunąć.

Usunięcie grupy jest możliwe gdy jesteś jej administratorem, ale samo usunięcie spowoduje jej skasowanie z Twojego urządzenia lub odpięcie Twojego numeru telefonu od aktywnej grupy.

Jeśli chcesz permanentnie usunąć grupę, najpierw musisz wyrzucić z niej wszystkich członków, następnie samemu opuścić grupę i w końcu usunąć ją z urządzenia.

Po opuszczeniu grupy (bez kasowania) kontrolę nad nią może przejąć inny, losowy użytkownik, chociaż nadal możesz ją usunąć ze swojego urządzenia. A więc domyślnie opuszczenie grupy to wyjście z niej, usunięcie grupy to jej skasowanie z urządzenia. Dopiero usunięcie członków grupy (jeśli jesteś adminem), opuszczenie i usunięcie spowoduje że zniknie ona całkiem.

Brzmi skomplikowanie? Nie jest to trudne, ale faktycznie wymaga więcej pracy niż kliknięcie przycisku Usuń. Prawdopodobnie taki mechanizm wynika z zabezpieczenia WhatsApp przed celowym tworzeniem i kasowaniem grup, co może być problematyczne dla jej użytkowników. Poza tym pokazuje jasno, że tak naprawdę dyskusja może trwać bez Ciebie. Nie obraź się.

Jak opuścić grupę WhatsApp?

Niezależnie od tego czy utworzyłeś czy dołączyłeś do istniejącej grupy WhatsApp, możesz ją w każdej chwili opuścić. Niżej znajdziesz instrukcję jak opuścić grupę na dwa sposoby oraz jak nadać nowego administratora grupy (jeśli jesteś administratorem obecnej grupy).

 1. Otwórz czat grupowy WhatsApp, a następnie dotknij tematu grupy lub rozwiń menu opcji.
 2. Wybierz Więcej.
 3. Wybierz Wyjdź z grupy. 

 4. Potwierdź opuszczenie grupy.

Możesz powtórzyć tę czynność w inny sposób. Na liście aktywnych czatów kliknij i przytrzymaj palec na wybranej grupie lub wejdź w konwersację i kliknij w nazwę czatu.

Jeśli jesteś administratorem grupy i opuścisz ją, administrowanie grupą przypadnie innej losowo wybranej osobie. Możesz także ręcznie wskazać nowego administratora grupy. Postępuj zgodnie z instrukcją wyżej przechodząc do ustawień czatu / grupy, a następnie:

 1. Kliknij i przytrzymaj palec na wybranym użytkowniku.
 2. Mianuj go nowym administratorem grupy.

Jak usunąć grupę z urządzenia?

Dopiero po wyjściu z grupy można ją usunąć. Usunięta grupa zniknie z zakładki CZATY, a historia czatu zostanie wymazana. Możesz podczas kasowania grupy odznaczyć opcję umożliwiającą pozostawienie wszystkich pobranych mediów, np. zdjęć i filmów.

Usunięcie grupy powoduje jej usunięcie z urządzenia ale nadal, jeśli grupa ma innych członków, będzie ona dla nich aktywna. Aby usunąć grupę po jej opuszczeniu:

 1. Otwórz czat grupowy WhatsApp, a następnie dotknij tematu grupy.
 2. Możesz także dotknąć i przytrzymać grupę w zakładce CZATY.

 3. Dotknij Usuń grupę > USUŃ.

Jeśli jesteś członkiem grupy, nie możesz jej usunąć a jedynie opuścić. Jeśli opuściłeś już grupę, możesz ją usunąć.

Jak usunąć członków grupy WhatsApp?

Jeśli jesteś administratorem grupy WhatsApp to możesz usuwać jej członków. Zrób to jeśli nie chcesz aby wybrana osoba uczestniczyła w dyskusji lub usuń członków grupy jeśli chcesz całkowicie usunąć / skasować grupę WhatsApp.

 1. Kliknij i przytrzymaj palec na wybranym użytkowniku.
 2. Mianuj go nowym administratorem grupy jeśli chcesz aby grupa nadal istniała.
 3. Usuń go z grupy.

Jak usunąć członków i całkowicie skasować grupę WhatsApp?

Aby usunąć członków grupy i całkowicie skasować grupę, postępuj zgodnie z w/w instrukcjami wg. kolejności:

 1. Usuń członków grupy WhatsApp
 2. Usuń samego siebie z grupy.
 3. Usuń grupę.

Możesz też pominąć krok 3 pozostawiając grupę na swoim urządzeniu, w ten sposób zachowasz podgląd wcześniej przeprowadzonych rozmów lub w każdej chwili będziesz mógł dołączyć nowe osoby. Pamiętaj, że nowi członkowie grupy nie widzą wcześniej napisanych wiadomości.

Jak zachować multimedia WhatsApp?

Jeśli nie chcesz usuwać z telefonu multimediów powiązanych z grupą, odznacz opcję Usuń multimedia w tym czacie lub Usuń multimedia w tych czatach.

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz