Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

ES File Explorer na Android TV – koniec!How to Use ES File Explorer

Użytkownicy Android TV którzy do tej pory chętnie instalowali zewnętrzne aplikacje z plików .APK lub konfigurowali połączenie FTP lub z chmurą, np. Dropbox będą zawiedzeni. Z marketu Google Play zniknął z początkiem września program ES File Explorer.

ES File Explorer to bardzo popularny program do zarządzania plikami, pozwalał na obsługę wielu rozwiązań, począwszy od zarządzania plikami w pamięci urządzenia, przez połączenia sieciowe, FTP, Cloud, np Dropbox bo przesyłanie plików między urządzeniami w sieci, np. WiFi.

Dla użytkowników Android TV ES File Explorer to było jedno z najlepszych narzędzie do zarządzania plikami oraz uruchamiania aplikacji (AndroidTV Launcher).

How to Use ES File Explorer

Automatyczne klikanie w reklamy

Okazuje się, że w programie prawdopodobnie było zainstalowanych sporo dodatków, które nie spodobały się Google. ES File Explorer pomimo wyłączenia potrafił pozostawać nadal aktywnym aby… klikać w reklamy wyświetlane wewnątrz aplikacji. W teorii trudno znaleźć informacje w Internecie o tym, aby ES File Explorer był aplikacją niebezpieczną. Google uznało jednak, że nie tyle nieuczciwe praktyki wobec wydawców są niewporządku, co także wobec użytkowników, którzy jak się okazuje nie mieli kontroli nad ES File Explorer.

W Google Playdla Androida oraz w Google Playdla Android TV nie znajdziecie już aplikacji ES File Explorer. Czy to duża strata? Dla użytkowników Androida z pewnością tak, dla Android TV dodam tylko, że aplikacja była fatalna w obsłudze za pomocą pilota.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz