Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Adres MAC w ustawieniach routera i zabezpieczanie sieci WiFiAdres MAC to droga do bezpieczeństwa sieci i naszych urządzeń. Dodawanie adresów MAC dla urządzenia Connect Box od UPC. Jeśli potrzebujesz innych instrukcji, np. dla dekodera Horizon, sprawdź Centrum Pomocy UPC.

Konfiguracja listy zaufanych adresów i urządzeń umożliwia zabezpieczenie sieci WiFi poprzez przygotowanie listy urządzeń, które jako jedyne mają dostęp do Twojej sieci. W ten sposób unikniesz obecności niepożądanych gości.

Adres MAC – czym jest i jak go sprawdzić?

Konfiguracja routera z adres MAC

O ile adres IP jest adresem sieci, to adres MAC jest unikalnym identyfikatorem urządzenia, adresem fizycznym,  nadawanym przez producenta. Nie ma 2 urządzeń z tym samym adresem MAC.

    1. Uruchom przeglądarkę internetową i wpisz w pasku adresu, adres IP: 192.168.0.1.
    2. W polu hasło, tj. password wprowadź domyślne hasło dostępu do panelu administracyjnego. Hasło to znajdziesz na naklejce na spodzie modemu. Hasło do panelu administratora nie jest tym samym hasłem, co do sieci WiFi.
    3. Przejdź do sekcji: Ustawienia zaawansowane –> WiFi –> Bezpieczeństwo
    4. Przejdź do sekcji Filtrowanie adresów MAC w sieci Wi-Fi

 

  1. Ustaw Zezwól. Pamiętaj, że po zmianie ustawień od tej pory do sieci WiFi będą miały dostęp tylko urządzenia wskazane poniżej. Zanim zmienisz ustawienia, zacznij od dodania adresu MAC swojego komputera lub urządzenia, z którego jesteś zalogowany do panelu.
    Konfiguracja adres MAC w ustawieniach routera
  2. Podaj nazwę urządzenia oraz adres MAC. Kliknij Dodaj urządzenie.
    Konfiguracja adres MAC w ustawieniach routera
  3. Zapisz zmiany.

Jeśli coś pokręciłeś i nie możesz połączyć się z siecią WiFi, zrestartuj urządzenie i przywróć ustawienia domyślne. Zacznij od nowa.

Jaki rodzaj sieci wybrać: sieci 2.4. GHz czy 5 GHz?

Zastanawiasz się czy wybrać dostęp do sieci 2.4. GHz czy 5 GHz? Podpowiem Ci w następujący sposób, sygnał 5GHz jest lepszej jakości, ale jest słabszy. Do użytku domowego powinien przynieść sporo korzyści.

Konfiguracja urządzenia UPC umożliwia zarówno stworzenie listy zaufanych adresów MAC jak i listę zakazanych urządzeń. Sam możesz zdecydować, jaką listę stworzysz. Moja lista urządzeń składa się z telefonów, tabletów, laptopów, telewizora, konsoli oraz urządzeń sieciowych, np. dysku oraz drukarki.

W chwili uruchomienia filtrowania MAC, aby połączyć się z siecią WiFi będziesz potrzebował w pierwszej kolejności dodać dodać urządzenie do listy wprowadzając adres MAC.

Jak zmienić hasło do sieci WiFi na urządzeniu UPC?

Tags: , ,

Dodaj komentarz