Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jaki SmartTV 2017 wybrać ? 5 powodów dla których warto wybrać AndroidTV5 powodów dla których warto wybrać Android TV a co za tym idzie, jeden z modeli SONY lub Philips. Oczywiście do grana posiadaczy Android TV dołączył także Sharp, ale wybór najlepszego telewizora pozostawiam specom z branży.

Dlaczego AndroidTV?

Oto 5 mocnych argumentów, dlaczego Android TV jest lepszy od innych systemów SmartTV, co nie znaczy oczywiście, że najlepszy. Pamiętajcie, że wybór systemu powinien być podytkowany Waszymi potrzebami a co za tym idzie, możliwościami samego telewizora (obraz, dźwięk, obsługiwane technologie).

SmartTV zawsze można zmienić dokupując np. przystawkę (ceny od 100 do 200 zł). Więcej informacji na ten temat dodałem także na końcu artykułu:

  1. AndroidTV to nic innego jak Android. Platforma rozwijana, wspierana, tworzona przez Google, a co za tym idzie, możemy spodziewać się i być bardziej jak pewni, że Google będzie dążyło do połączenia swojego systemu z każdym innym urządzeniem oraz funkcjonalnością, jaka wyszła spod ich logo. Android TV to także wyszukiwanie głosowe oraz Google Cast czyli proste przesyłanie obrazu i dźwięku z innego urządzenia/aplikacji prosto na telewizor.

    Znalezione obrazy dla zapytania android

  2. AndroidTV to Google Play Store i praktycznie nieograniczony dostęp do aplikacji (gry i programy). Możecie instalować je bezpośrednio ze sklepu lub samemu z plików .apk. Każdego dnia w markecie pojawiają się setki kolejnych aplikacji kompatybilnych z AndroidTV. Już dziś wyciągając telewizor z kartonu po kilku minutach możecie przystąpić do rozgrywki online w jednej z tysięcy gier (i nie mam na myśli pasjansa a tak mocne tytuły jak Bombsquad, GTA, Dead Trigger, itp.) czy zainstalować klienta poczty, odtwarzacz muzyki online, budzik, telegazetę, itp..

  3. AndroidTV umożliwia szybką instalację dziesiątek systemów VOD, dostęp do muzyki, radia internetowego, odtwarzaczy i dekoderów, które znacie z innych urządzeń. Dzięki temu szybko zamienicie Wasz telewizor w multimedialne centrum rozrywki.

  4. AndroidTV to szybki dostęp do KODI, czyli odtwarzacza audio/video oraz repozytoriów, dających dostęp do setek serwisów udostępniających materiały audio/video, w tym filmy, seriale, bajki oraz telewizję. Tak, nie wszystko jest legalne, ale to nie znaczy, że nie ma tu także legalnych treści. Jednym słowem, możecie zapomnieć o kablówce.

  5. AndroidTV to… system inny niż znane wam SmartTV, a jego przewagą jest brak ograniczeń. Godną konkurencją jest jestnie Tizen (SmartTV od Samsunga), który jest dopieszczany dzień w dzień ale ma jedno ograniczenie – każda aplikacja jest pisana dla niego od nowa. Android TV daje dostęp do Google Play Store, a dzięki dodatkowym funkcjiom umożliwja podłączenie innych urządzeń, w tym kontrolerów, zamieniając nasz telewizor w domowe centrum rozrywki: gry, filmy, telewizja i to bez dodatkowych urządzeń i kosztów. Łącząc jedno i drugie (gry i gamepady) mamy all-in-one.

AndroidTV jest jednym z wielu SmartTV dostępnych na rynku. Wszystko zaczęło się od firmy SONY i Philips, potem dołączył Sharp. Początki były kiepskie, a to z dwóch powodów: Android TV początkowo w niczym nie przypominał Androida, a jego Google Play Store był bardzo ubogi, dwa, Android TV to system całego telewizora a co za tym idzie trzeba było połączyć zaplecze (SMART) z fronendem (mechanizmami telewizora odpowiedzialnymi za dźwięk i obraz).

Ostatni rok był więc próbą dla tego systemu, a klienci telewizorów z Android TV – testerami. Dziś już wiadomo, Android TV może liczyć na przychylność i to nie tylko za sprawą telewizorów ale i wszelkich przystawek (Nexus Player, Nvidia Shield, MiBox, TV BOXy) które pokochały system za swoją lekkość i prostotę.

Nie bez powodu wspomniałem o Tizenie (Samsung) dlatego, że jest to system, który od lat rozwijany jest przez firmę Samsung. Samsung dba o ten SmartTV. Sony i Philips nigdy nie oferowali super SmartTV, dlatego zmiana na Android TV była pewnego rodzaju przymusem a zarazem szansą – udaną.

W temacie obrazu, dźwięku czy jakości kompnentów, możemy dyskutować bez końca wybierając najlepszy telewizor, ale w temacie SmartTV, a więc jego zaplecza i dostępu do kolejnych możliwości, to Tizen (zadbany i rozwijany) oraz Android TV (z Gogole i Google Play Store za plecami) rozdają karty.

Tags: , , , , ,

One comment

Dodaj komentarz