Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Dlaczego na ekranie Android TV nie ma skrótu do gry lub aplikacji, jak go dodać?Może zdarzyć się, że po zainstalowaniu wybranej gry lub aplikacji z Google Play Store, na ekranie HOME nie zostanie utworzony żaden skrót do jej uruchomienia.

Sytuacja taka ma miejsce zwykle gdy:

  • zlecamy instalację aplikacji/gry z poziomu Google Play Store komputera/przeglądarki, a nie bezpośrednio w Google Store telewizora,
  • instalujemy aplikacjie z poza Google Play, z pliów .apk

W w/w dwóch sytuacjach, aplikacje są instalowane poprawnie i mogą być uruchomione, jednak Android TV nie widzi ich skrótów. Dodatkowo po przejściu do aplikacji Google Play –> Moje aplikacje –> lista aplikacji zainstalowanych na telewizorze, zobaczymy przy wybranych pozycjach, jedynie przycisk Odinstaluj a nie Otwórz.

Rozwiązań jest kilka:

  1. Instalować aplikacje z poziomu Google Play telewizora (o ile to możliwe),
  2. Zainstalować TV APP REPO, aplikację, która tworzy skróty do aplikacji na ekranie HOME AndroidTV,
  3. Zainstalować APP CLONER, aplikację, która powiela instalacje aplikacji, tworząc przy okazji skrót na ekranie HOME AndroidTV,
  4. Skorzystać z aplikacji TV Launcher, która pozwala na szybkie zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami, przypisując je do własnych kategorii, utworzonych przez Ciebie.

TV App Repo jest bardzo prostą aplikacją, która nie wymaga specjalnej wiedzy do jej obsługi. App Cloner nieco komplikuje cały proces, ale daje więcej opcji w zakresie tworzenia skrótu (wyglądu ikony) jak i jej lokalizacji (sekcja gry lub aplikacje). TV Launcher jest typowym menadżerem aplikacji ale sprawdza się idealnie jako alternatywa dla ekranu HOME.

Więcej informacji na temat w/w aplikacji znajdziesz na YouTube. Wyjaśniam ich działanie oraz konfigurację:

  • TV APP REPO: 

  • APP CLONER: 

  • ES FILE EXPLORER & TV LAUNCHER:

Tags: , , , , ,

One comment

Dodaj komentarz