Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Zamykanie aplikacji w telewizorze z platformą Sony Android TVPrzycisk HOME na pilocie telewizora Android TV

Android TV niewiele różni się pod wieloma względami od typowego systemu Android na telefonie czy tablecie. Na pewno nie różni go fakt, że zbyt duża liczba aplikacji które zainstalujemy lub uruchomimy lub będą aktywne w tle, spowoduje wyczerpanie zasobów małej ilości pamięci systemowej. Nie trudno domyślić się, że takie zachowanie spowoduje przede wszystkim zmniejszenie efektywności działania całego systemu Android TV.

O ile w nowszych modelach telewizorów Android TV możemy już oczekiwać większej wydajności w stosunku do modeli z 2016 roku to nadal powinniśmy pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach podczas korzystania z Android TV:

  1. Nie instaluj aplikacji, których nie używasz: o ile na telefonie jakoś to działa, to na telewizorze, szybko przekonasz się, że zapchanie pamięci wewnętrznej (tej na której trzymasz aplikacje) może spowodować straszne zamulenie całego systemu. Do tego stopnia, że uruchomienie telewizora czy zmiana głośności będzie trwała wiele sekund. Wiele sekund! Ściszenie telewizora będzie trwało wiele sekund, może nawet pół minuty.
  2. Wyłączaj aplikacje których działanie właśnie zakończyłeś. No tak, naciśnięcie przycisku HOME czy TV wcale nie powoduje wyłączenie aplikacji tylko jej tzw. hibernację, a więc nie używam jej > działaj sobie w tle. I o ile większość aplikacji przestaje wtedy działać, to jednak jakaś część z nich zostaje nadal aktywna aby być gotowym do dalszej pracy.

Zaleca się wtedy zwolnienie pamięci przez zamknięcie aplikacji działających w tle lub ponowne uruchomienie telewizora.

Aby zamykać uruchomione aplikacje, wykonuj poniższe czynności:

  1. Przytrzymaj wciśnięty przycisk HOME na pilocie Twojego telewizora z Android TV,Przycisk HOME na pilocie telewizora Android TV
  2. Wskaż żądaną aplikację, naciskając przycisk ze strzałką w lewo lub w prawo będziesz poruszał się po liście aplikacji ostatnio aktywnych i dostępnych w tle,
    Wyłącz aplikacje w Android TV
  3. Naciśnij przycisk ze strzałką w dół, aby wskazać ikonę X czyli Zakończ. Jej naciśnięcie spowoduje całkowite wyłączenie aplikacji,
  4. Naciśnij przycisk Enter aby zakończyć procedurę.

Powyższe rozwiązanie może być zarówno stosowane zapobiegawczo, aby utrzymać nasz telewizor w dobrej kondycji (dotyczy to także Android TV Box) oraz jako leczenie objawów zamulenia telewizora, jeśli już zainstalowaliśmy setki zbędnych aplikacji.

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz