Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

GoPro Hero8 – ewolucja czy rewolucja?GoPro hero 8 and accessories

Zarówno GoPro Hero 7, jak i GoPro Hero 8 mają aparat 12 MP i ten sam procesor. Technicznie więc zmieniło się niewiele, ale jednak różnice są co stawia nowe GoPro hero 8 ponad poprzednim modelem.

Różnica w GoPro Hero 8 polega na tym, że ma SuperPhoto z ulepszonym HDR. GoPro8 ma funkcję LiveBurst, która pozwala nagrywać chwile 1,5 sekundy przed i po ujęciu, dzięki czemu możesz wybrać najlepszą pojedynczą klatkę, którą lubisz. Ta funkcja nie jest dostępna w GoPro 7. GoPro 8 obsługuje przepływność 100 Mb / s przy 2,7 ​​i  4K.GoPro 8 ma również szeroką gamę akcesoriów, takich jak bezramowe mocowanie ze składanymi palcami, Hero8 Black Mods, które pomogą Ci umieścić mod Display, Light Mod itp.

Sprawdź cenę GoPro Hero8

Mogłeś już wypróbować funkcję wideo TimeWrap w GoPro 7, ale GoPro 8 ma zaawansowaną wersję TimeWrap 2.0. Ta funkcja umożliwia robienie filmów poklatkowych podczas ruchu, a TimeWrap dostosowuje prędkość do ruchu. Dobrą rzeczą jest to, że możesz nawet spowolnić efekt, aby sfotografować kilka chwil, a następnie stuknąć, aby go przyspieszyć.

Co to jest TimeWarp Video?

Hero7 Black wprowadził obie te funkcje po uruchomieniu. HyperSmooth ustanowił nowe zastosowanie dla elektronicznej stabilizacji obrazu, a TimeWarp był zabawnym trybem Hyperlapse do tworzenia super płynnych upływów czasu w ruchu.

Hero8 Black podkręca te funkcje dzięki HyperSmooth 2.0 i TimeWarp 2.0. Stabilizacja jest lepsza niż poprzednio bez zmiany 10% kadru i jest dostępna we wszystkich klatkach na sekundę i rozdzielczościach, a nowy tryb doładowania zapewnia jeszcze silniejszą stabilizację z dodatkowym kadrowaniem. TimeWarp 2.0 może teraz automatycznie ustawiać szybkość poklatkową na podstawie ilości ruchu kamery, a także pozwala spowolnić Hyperlapse do czasu rzeczywistego w dowolnym momencie.

GoPro hero 8 and accessories

GoPro 8 obsługuje również widok wąski, wraz z SuperView, Szeroki (Wide), Liniowy (Linear), natomiast GoPro 7 obsługuje SuperView, Szeroki, Liniowy.

Wygląda na to, że GoPro wykonało niesamowitą pracę, aby poprawić użyteczność, wprowadzając konfigurowalne skróty ekranowe. Dzięki GoPro 8 możesz tworzyć skróty ekranowe w oparciu o najczęściej używane funkcje.

W GoPro 8 dostępny jest jeden nowy tryb, którym jest Night Lapse Video, to samo nie jest dostępne w GoPro 7. Night Lapse Video to tryb odpowiedzialny za wykonywanie filmu poklatkowego w nocy, wg. predefiniowanych, najlepszych ustawień, oraz zapisanie pliku od razu w formie pliku filmowego (w przeciwieństwie do trybu Night Lapse który zapisuje po prostu zdjęcia, klatka po klatce.

GoPro Hero8 cena w Polsce

Stabilizacja

Zarówno Hero 7 jak i Hero 8 mają stabilizację. Należy jednak pamiętać, że stabilizacja w kamerach Hero to nie typowa optyczna stabilizacja obrazu. GoPro korzysta tu z możliwości szerokiego kąta widzenia i wprowadza zaawansowaną stabilizację cyfrową. Tak zaawansowaną, że nie tylko nie tracimy szerokiego kąta, ale zyskujemy niesamowitą płynność obrazu.

W przypadku Hero 8 Black ma HyperSmooth 2.0, podczas gdy Hero 7 Black ma HyperSmooth, a Osmo Action ma RockSteady. Wszystkie są świetne. Hero 8 Black jest wyposażony w opcjonalny tryb doładowania HyperSmooth 2.0 który jest ulepszeniem w stosunku do oryginalnego HyperSmooth.

Wideo

Zarówno Hero 7 jak i Hero 8 obsługują nagrywanie wideo 4K 60 fps , a DJI Osmo Action obsługuje dodatkowo wideo HDR. Hero 8 Black i Hero 7 Black obsługują także niższe rozdzielczości i wprowadzają tryb slowmotion. 2,7K 120 fps i 1440p 120 fps. Wszystkie aparaty mogą nagrywać w rozdzielczości 1080p 240 fps. Zarówno GoPro Hero 8 Black, jak i DJI Osmo Action obsługują szybkość transmisji bitów wynoszącą 100 Mb / s, podczas gdy Hero 7 Black ma maksymalną prędkość 78 Mb / s. Hero 8 Black i Hero 7 Black mogą nagrywać wideo przy użyciu kodeka wideo H.265, natomiast Osmo Action jest ograniczony do kodeka wideo H.264.

Jaka karta pamięci do GoPro Hero 8?

Mody czyli akcesoria do kamery

Wraz z Hero8 Black, GoPro wprowadza nową serię akcesoriów o nazwie Mods. Display Mod doda ekran selfie; Media Mod dodaje mikrofon ze strzelbą, gniazdo mikrofonu 3,5 mm, port wyjściowy HDMI i dwa zimne buty; a Light Mod to małe światło LED, które można podłączyć do Media Mod lub dowolnego uchwytu GoPro.

Jeśli dużo streamujesz na żywo, teraz GoPro 8 obsługuje przesyłanie strumieniowe na żywo w rozdzielczości 1080p, natomiast GoPro 7 obsługuje 720p. Powinieneś być w stanie zapisać wideo wysokiej rozdzielczości na karcie SD po zakończeniu transmisji na żywo.

Jeśli temu towarzyszy vlogowanie, na pewno spodoba ci się funkcja, za pomocą której, możesz podłączyć ekran do wyjścia wideo HDMI za pomocą nowego Media Mod. Możesz podłączyć Display Mod w Media Mod, a następnie rozpocząć vlogowanie, możesz podłączyć i podglądać ekran podczas nagrywania wideo.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę ceny nowej kamery, wprowadzenie opcjonalnych akcesoriów i niesamowitą aktualizację trybów TimeWarp i HyperSmooth, wydaje się bardzo uzasadnionym, że kupno Hero 8 jako pierwszej kamery to jedyna właściwa decyzja. Czy jednak warto przesiadać się na Hero8 jeśli posiada się Hero7? Nie śpieszyłbym i poczekał przynajmniej jeszcze jeden model. Niebawem m.in. Samsung rozpocznie montaż nowych matryc, więc niewykluczone że aktualizacji doczekają się także kamery sportowe.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz