Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Przeglądarka Google Chrome na Android TV – instalacja i dodawanie skrótuDomyślną dostępna przeglądarką dla AndroidTV, np. na telewizorze SONY jest Opera Browser. Ciekawe prawda? System operacyjny od Google, a tu Opera. Takie czasy.

Jak zmienić przeglądarkę? Jak zainstalować Google Chrome? Jak dodać skrót do ekranu głównego? Ten artykuł odpowiada na wszystkie powyższe pytania.

Google Chrome jest przeglądarką kompatybilną z AndroidTV, jednak jest mały problem, nie znajdziecie jej w Google Play Store (sklep) Waszego telewizora (lub jej odnalezienie jest na tyle skomplikowane, że prościej będzie po prostu skorzystać z komputera lub przeglądarki Opera na telewizorze).

Drugą wadą aplikacji jest brak skrótu na ekranie HOME, służącego do jej uruchomienia. Na to także mamy rozwiązanie.

  1. Na komputerze lub na telewizorze uruchom przeglądarkę internetową i odszukaj aplikację Google Chrome – kliknij tutaj,
  2. Zaloguj się do swojego konta Google,
  3. Naciśnij przycisk Zainstaluj i wskaż urządzenie na którym ma być zainstalowana przeglądarka,
  4. Poczekaj kilka minut na zakończenie instalacji.

YouTube: Jak zainstalować i uruchomić Google Chrome?

Po zakończeniu instalacji nie będzie można jej otworzyć, gdyż najzwyczajniej w świecie nie ma do niej skrótu. Żeby było jeszcze śmieszniej, nawet w Google Play Store –> Moje aplikacje, nie znajdziecie przycisku Otwórz, a jedynie Odinstaluj.

Na ratunek przychodzą nam więc dwie aplikacje:

  • TV APP REPO, która umożliwia tworzenie skrótów do dowolnej aplikacji na ekranie HOME (szczególnie przydatne w sytuacji, gdy instalujemy aplikacjie z poza Google Play TV). Instalujemy, wybieramy aplikację, czekamy 20 sekund, zatwierdzamy instalację skrótu,
  • lub aplikacja Leanback Shortcut for Chrome, która jest aplikacją będącą skrótem do aplikacji (masło maślane). Instalujemy i… to wszystko.

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz