Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Co to jest Vlogowanie?



Vlogowanie stało się niezwykle popularne i praktykowane przez wiele osób, które odnalazły np. w YouTube sposób na życie ale i zarabianie. Wiele osób wciąż nie wie, co to jest vlogowanie. Kiedy myślisz o vlogu, powinieneś pomyśleć o wersji bloga wideo. Zamiast pisać kolejny post, po prostu nagrywasz o nim materiał video z Tobą jako narratorem w rolach głównych. 

Musisz wiedzieć że blog ma charakter dziennika, vlog jest jego video odmianą Vlogowanie to czynność analogiczna do blogowania. Vlogowanie jest więc tworzeniem treści video, które odpowiadały by Twoim postom na stronie www.

Moja strona, chociaż prowadzona jest w formie bloga, nie jest typowym blogiem co serwisem z poradnikami.

Kiedy dana osoba mówi, że vloguje, oznacza to, że nagrywa właśnie krótkie wideo ze swojego codziennego życia. W ciągu ostatnich kilku lat popularność vlogowania wzrosła zasadniczo, a obecnie trend wzrostu nie wykazuje oznak spowolnienia. W praktyce oznacza to, że nadal jest szansa na to abyś dołączył do vlogerów, pokazał co masz do powiedzenia i być może zarabiał na tym. 

Jednym z głównych powodów, dla których vlogowanie stało się niezwykle popularne, jest fakt, że YouTube stał się ogromną platformą, w której, podobnie jak w Google, ludzie szukają odpowiedzi. Dodatkowo zadecydowała o tym cena sprzętu, chociaż nie ukrywajmy, do vlogowania wystarczy nam nawet telefon lub prosty aparat kompaktowy. O ile więc sprzęt może nie mieć wielkiego znaczenia na początku, to znaczenie ma dostęp do Internetu i przepustowość łączy, które zapewniają stały i szybki dopływ nowych treści. 

Vlogowanie to słowo używane do opisywania blogowania wideo, analogicznie vlog to video odmiana bloga. Duża część jego popularności zawdzięcza wspomnianemu YouTube, który jest internetową platformą wydawniczą dla twórców wideo. Na tej platformie nie tylko publikujemy treści, ale też zarabiamy pieniądze. 

Vlogowanie na pewno nie straci szybko zainteresowania, mogą jedynie zmieniać się tematy które będziemy chcieli oglądać. Vlogowanie może więc dotyczyć zarówno dnia codziennego, bieżących tematów i wydarzeń, ale także być mocno nastawione na edukację. O ile nadal będzie to vlogowanie, nie należy mylić tego z filmami tutorialami, instrukcjami i typowo nastawionymi na pomoc i edukację kanałami.

Jak stworzyć vloga i zacząć vlogować?

Możesz opublikować swojego vloga w dowolnym miejscu, np. YouTube czy Vimeo, ale pierwszym krokiem jest wiedzieć, jak zrobić film.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

  • ciekawej historii  lub tematu do opowiedzenia,
  • urządzenia nagrywającego, takie jak kamera internetowa lub dedykowana kamera wideo – możesz nawet korzystać ze smartfona, aparatu kompaktowego, itp.
  • mikrofon
  • dobra lokalizacja, która jest dobrze oświetlona bez zbyt dużego dźwięku w tle

Zaleca się, aby każde urządzenie, z którego korzystasz, wytwarzało treści wysokiej jakości. Zła jakość dźwięku lub obrazu tylko odwróci ludzi i ten element może mieć dziś ogromne znaczenie. Jesteśmy już przyzwyczajeni do wysokich rozdzielczości, a nawet taki sprzęt nie jest drogi. Nawet jeśli zdecydujesz się robić spontanicznego vloga z terenu przy pomocy frontoej kamery telefonu, warto zadbać aby był to jednak sprzęt przynajmniej ze średniej półki. 

Youtube jest obecnie najpopularniejszą witryną do udostępniania wideo i jest najpopularniejszą platformą dla vlogerów do udostępniania swoich vlogów online. Popularność vlogów w społeczności YouTube gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat i nie maleje, wręcz przeciwnie, cały czas rośnie. Ale przyrost ilości vlogerów nie jest efektem tylko chęci dzielenia się swoim dniem i wydarzeniami, a tematyką jaka interesuje użytkowników. Znajdziemy więc vlogerów technologicznych, modowych, zabawkowych, rozrywkowych i wiele wiele więcej.

Vlogować możesz więc o wszystkim, ważne jest aby robić to profesjonalnie i regularnie, tak aby cały czas utrzymywać zainteresowanie swoim kanałem i przyciągać nowych odbiorców. Każdy temat nadaje się do vlogowania, chociaż niektóre wymagają odpowiedniego przemyślenia, jak ubrać to w słowa i pokazać innym,

Related posts:

Tags: , , dziennik video, video poradniki, vlog, vlogowanie

Dodaj komentarz