Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jaka jest różnica między wpisami a stronami WordPress?Jak zalożyć stronę internetową Wordpress?

Podczas tworzenia nowych treści na stronie internetowego WordPress możesz publikować je w formie postów lub stron. Taka różnorodność opcji czasami myli nowych użytkowników WordPress, które po opublikowaniu na stronie internetowego wyglądają bardzo podobnie.

Zasadnicza różnica między postami i stronami WordPress to ich przeznaczenie. Posty są ściśle powiązane z blogiem, a strony pełną zwykle rolę statycznych stron internetowych. Istnieje znacznie więcej różnic o których dowiesz się z dalszej części artykułu. Post WordPress jest jednostką dynamiczną, nadającą się do treści stale aktualizowanych, odświeżanych. Strona WordPress jest jednostką statyczną.

Kiedy powinienem używać postów? Kiedy powinienem korzystać ze stron?

Co to są posty w CMS WordPress?

Posty to treści blogów wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej a więc najnowsze publikacje są u góry listy. To co publikujesz jako ostatnie, będzie zawsze na pierwszej stronie. Posty publikowane są z uwzględnieniem daty oraz godziny oraz mogą być powiązane z kanałami RSS. Posty to także treści, które są bardzo lubiane przez Google właśnie ze względu na ich ciągłą aktualizację. W odróżnieniu od stron, posty można komentować, są podpisane przez określonego autora oraz tworzone są na bazie formatów (strony korzystają z szablonów).

Kiedy używać postów na stronie WordPress?

Posty posiadają możliwość dodawania tagów oraz przypisywania im kategorii. Możesz zmieniać kolejność ich publikacji zmieniając datę lub przypisując do różnych kategorii.

Co to są strony w CMS WordPress?

Strony WordPress przyjmują charakter statyczny, a więc najczęściej używane są do publikowania stałych i ciągle aktualnych, dostępnych na witrynie treści. Przykładem zastosowania stron mogą być treści informacyjne, dane kontaktowe, formularze. W odróżnieniu od postów, nie są powiązane z datą ani godziną publikacji, a więc nie są „aktualizowane”. Nie posiadają autora (a przynajmniej nie odgrywa on żadnej ważnej funkcji. Nie posiadają też systemu komentarzy (domyślnego dla WordPress).

Kiedy używać stron na witrynie WordPress?

O kolejności wyświetlania stron, decydują tzw. rodzice. Przypisujesz danej stronie rodzica i tworzyć hierarchicznie uporządkowaną strukturę.

Kanały RSS pomijają czytanie stron i koncentrują się tylko na odświeżaniu treści postów.

Czy nadal warto założyć BLOGA w 2020 roku?

Zakładam bloga – posty czy strony?

Jeśli zdecydowałeś, że Twoja witryna internetowa będzie blogiem, strony będą wyłącznie jej uzupełnieniem. Użyj stron WordPress do umieszczenia na nich formularzy kontaktowych, informacji o autorze, itp.. Jeśli tworzysz stronę firmową WordPress, strony posłużą Ci do przedstawienia informacji o firmie, oferty, świadczonych usług, itp.. Z postów korzystaj tylko wtedy, gdy prowadzisz na tej samej stronie firmowego bloga. Jeśli wymieszasz treści dodając aktualności do stron, a ofertę do postów, powstanie bałagan który docelowo popsuje Ci widoczność w Google.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz