Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Co to jest wtyczka Yoast SEO dla WordPress?Jak zalożyć stronę internetową Wordpress?

Wtyczka Yoast Seo to jedna z popularniejszych wtyczek instalowanych na samym początku korzystania z WordPress. Dostępna jest w bezpłatnym i płatnym wariancie, ale nawet używanie jej darmowej wersji Yoast Seo przynosi ogromne korzyści twórcom. Nie ma tu znaczenia czy prowadzisz stronę firmową, bloga sklepu internetowego czy prywatnego. Wtyczka Yoast SEO pomoże Ci uczynić Twoją stronę internetową przyjazną dla wyszukiwarek.

Yoast Seo przejmie kontrolę nad Twoimi treściami

Plugin Yoast Seo upewni się czy Twoje publikacje są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek oraz czy są odpowiednio dostępne w sieci Internet. Sama w sobie nie wyniesie Cię na najwyższe pozycje w Google, ale wskaże (dosłownie) palcem, co powinieneś zrobić aby tak się stało. Yoast SEO stale monitoruje Twoją pracę i sugeruje ulepszenia kolejnych publikacji, ostrzega przed błędami SEO i podpowiada co zrobić lepiej, np. monitoruje długość zdań, układ akapitów, użycie nagłówków.

Yoast Seo przez dużą część użytkowników używane jest w darmowej odsłonie, dlatego że najważniejsze jej funkcje są właśnie bezpłatne. Z pozoru Yoast Seo nie czyni nic nadzwyczajnego. Rozszerza ona możliwości SEO WordPress. Jeśli bliżej poznamy możliwości tej darmowej wtyczki, to znacząco ułatwi życie. Zautomatyzuje wykonywanie czynności związanych z kontrolą tytułów i meta opisów, słów kluczowych, map witryny. Prześledzi nasze wpisy sprawdzając, czy spełniają one podstawowe kryteria wyszukiwarek.

Konfiguracja Yoast Seo dla WordPress

Ogromna popularność i bezpłatne narzędzia dla każdego

Wtyczka SEO każdego dnia zyskuje tysiące nowych użytkowników. Przy coraz bardziej rosnącej popularności blogowania, popularności WordPress, wzrost zainteresowania tą wtyczką jest ogromny. Oczywiście istnieje wiele innych wtyczek, które mogą oferować jeszcze lepsze funkcje. Yoast  w swojej bezpłatnej odsłonie, realizuje potrzeby większości użytkowników. Młodym twórcom pomaga szybko odnaleźć się na górze wyników wyszukiwania. Te pomogą Ci rozwinąć działalność i dotrzeć do jeszcze większej liczby osób.

Patrząc na porównanie wersji płatnej i darmowej warto dopłacić.Wykupienie dostępu do wersji Premium, może przynieść nam jeszcze więcej korzyści. Nie bez powodu we wpisach poświęconych tworzeniu treści czy zakładaniu bloga, wspominam zarówno o tej wtyczce jak i o wypracowaniu pewnych nawyków dot. tworzenia nowego contentu. Sam popełniłem błąd, że odmówiłem korzystania z Yoast Seo od samego początku, co później wymusiło na mnie aktualizację dziesiątków artykułów i ich optymalizację.

Najważniejsze funkcje wtyczki Yoast Seo

Do najważniejszych funkcji wtyczki w bezpłatnej wersji należą:

  • pełna kontrola nad tytułami i meta opisami postów, słowami kluczowymi,
  • pomoc w redagowaniu tekstu, kontrola taksonomii,
  • podgląd naszej strony w wyszukiwarce Google,
  • pomaga tworzyć mapy witryny XML z obsługa obrazów,
  • umożliwia usuwanie, ukrywanie wpisów, stron czy taksonomii z mapy witryny,
  • automatycznie przekazuje informacje o publikowanych treściach.

CHociaż Yoast Seo dostarcza bardzo wielu cennych informacji, nie wszystkie muszą mieć dla nas znaczenie. Zarówno na określonym etapie rozwoju bloga ale też w kontekście treści jakie publikujemy. Większość informacji to sugestie, których nie musimy brać do siebie. Jednocześnie większość z tych sugestii to cenne informacje, których stosowanie pomoże nam w przyszłości tworzyć jeszcze lepsze teksty.

Co to jest wtyczka Yoast Seo dla WordPress

Podsumowanie

Na swoim blogu używam wtyczki Yoast Seo która odpowiada za aktualizację i dostęp do mapy witryny. Pozwala kontrolować publikowane treści, poprawiać błędy oraz wprowadzać porządek we wpisach. Przede wszystkim pozwala na kontrolę używanych słów kluczowych, określania fraz kluczowych, kontrolę nad meta opisem oraz używanymi tagami. Przypomina mi o uzupełnianiu informacji o obrazach w tekście i linkowaniu wewnętrznym i zewnętrznym. Bezpłatnie. Stosowanie się do tych zaleceń przyniosło pozytywne efekty. Zwłaszcza, że początkowo nie używałem tej wtyczki. Wykonanie optymalizacji wpisów, pozwoliło mi w miesiąc podwoić ruch na swojej stronie WWW. Oczywiście dużo zależy od tego jak bardzo zaniedbana jest Twoja witryna internetowa.

Z pewnością używanie tej wtyczki nie będzie szkodziło Twojej stronie internetowej .Stosowanie się do kilku podstawowych zaleceń i wskazówek, przyniesie tylko dobre efekty. W osobnych artykułach wyjaśniam w jaki sposób zainstalować i uruchomić wtyczkę. Jak jej używać podczas redagowania nowych wpisów i aktualizacji już istniejących.

Tags: , , , , ,

5 comments

Dodaj komentarz