Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

CMS WordPress instalacja na hostingu internetowymWordpress - tutorial

Na większości usług hostingowych istnieją dwa sposoby instalacji systemu CMS WordPress:

Zasadnicza różnica pomiędzy obydwiema instalacjami CMS WordPress polega na ilości czynności potrzebnych do wykonania aby uruchomić WordPress.

  • Powinieneś wiedzieć, że usługi hostingowe oferujące instalacje za pomocą CMS najczęściej oferują instalację kilkunastu lub kilkudziesięciu różnych systemów CMS i innych aplikacji internetowych. CMS WordPress jest jedynie przykładem.

Jak zainstalować WordPress na hostingu w home.pl?

Automatyczna instalacja WordPress

Jeśli zdecydujesz się na automatyczną instalację, Twoje zadanie sprowadzi się do wskazania adresu e-mail na który otrzymasz dane dostępu i potwierdzenie instalacji, wyboru domeny pod którą strona będzie widoczna i kliknięciu Zainstaluj.

Wybór takiej instalacji wymaga jedynie upewnienia się, że domena jest już podłączona do hostingu WWW i jest aktywna oraz, że sama usługa hostingu posiada w ogóle opcję automatycznej instalacji CMS WordPress.

W osobnym artykule opisałem krok po kroku jak wygląda WordPress automatyczna instalacja na hostingu, na przykładzie hostingu home.pl. Zobacz jak krok po kroku zainstalować i uruchomić popularny CMS WordPress:

Ręczna instalacja WordPresss

Jeśli zdecydujesz się na ręczną instalację CMS WordPress na hostingu, będziesz musiał odpowiednio przygotować usługę oraz pobrać pliki instalacyjne. Utworzyć bazę danych SQL, podłączyć domenę do hostingu i skierować ją na właściwy katalog, umieścić pliki instalacyjne na serwerze FTP, uruchomić instalację WordPress i podać dane dostępu.

Wybór takiej instalacji daje znacznie większe możliwości jej personalizacji, np. wskazanie konkretnej bazy danych (np. już istniejącej) a nie tworzenie nowej czy zmianę prefiksów tabel bazy danych na etapie instalacji, a nie późniejszą edycję, która może uszkodzić stronę WWW. Pozwala też na etapie instalacji wskazać dane dostępu do zaplecza strony.

W osobnym artykule opisałem krok po kroku jak wygląda WordPress instalacja na hostingu, na przykładzie hostingu home.pl. Zobacz jak krok po kroku zainstalować i uruchomić popularny CMS.

To nie są rzeczy, których nie da się później zmienić, ale każda zmiana, np. przeniesienie strony między katalogami, może wiązać się ze stratą czasu a i nie rzadko z uszkodzeniem witryny.

Nie oznacza to jednak, że automatyczna instalacja jest gorsza. Nie oznacza to też że ręczna instalacja jest trudniejsza do przeprowadzenia.

Nie mogę zalogować do panelu WordPress – zmiana hasła w bazie SQL

Tags: , ,

Dodaj komentarz