Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak zainstalować WordPress na hostingu w home.pl?CMS WordPress możesz zainstalować na hostingu w home.pl na dwa sposoby:

O ile pierwszy proces jest łatwy, przyjazny użytkownikowi nie posiadającemu wiedzy technicznej, o tyle drugi wariant umożliwia spersonalizowanie procesu instalacji. Nie jest procesem trudnym, ale wymaga przygotowania kilku dodatkowych elementów, jak bazy danych, folderu, przypisania domeny, itp..

Jak odzyskać nazwę i hasło do bazy danych CMS WordPress?

CMS WordPress oraz inne systemy CMS, możesz aktualnie zainstalować na każdej usłudze hostingowej posiadającej dostęp do baz danych oraz serwera FTP. Do takich usług należą, m.in.:

  • Hosting internetowy: typowy hosting dedykowany do obsługi poczty oraz stron WWW;
  • Hosting WordPress SSD: hosting internetowy o podwyższonej wydajności, dedykowany dla usługi CMS WordPress;
  • Hosting dedykowany: hosting oparty o serwer dedykowany o bardzo dużej wydajności, zarządzany przez intuicyjny panel administratora taki sam, jak dla Hostingu internetowego.

Hosting internetowy oraz Hosting WordPress SSD są dostępne w abonamencie rocznym i dwuletnim oraz miesięcznym, a także w wersji testowej (14 dni bez opłat i zobowiązań). Każda z w/w usług oferuje nie tylko obsługę stron WWW, ale także serwera FTP (własne pliki, dokumenty, wiele stron WWW) oraz pocztę e-mail.

Rejestrując dowolną z usług, możesz także rozszerzyć swoje konto klienta o inne usługi z portfolio firmy, np. Office 365, Księgowość online, eSklep czy Dyski w chmurze, itp.

Automatyczna instalacja CMS WordPress w home.pl

Instalacja automatyczna odbywa się bezpośrednio w panelu administracyjnym, zwanym Panelem Klienta. To jej przeprowadzenia potrzebna będzie Ci jedna z w/w usług hostingowych oraz domena internetowa.

  • Domena czyli adres WWW nie jest wymagana jeśli chcesz przetestować usługę, WordPress będzie tymczasowo dostępny pod roboczym adresem, ale będzie widoczny dla każdego.

Ponadto potrzebujesz adres e-mail, który podczas w procesie instalacji, a na który otrzymasz wszystkie pozostałe informacje. Informacje o przeprowadzonej instalacji, np. adres strony WWW, panel logowania i hasło dostępu.

Instalacja ręczna, tj. manualna CMS WordPress w home.pl

Ręczną instalację także możesz zainicjować w Panelu Klienta poprzez utworzenie bazy danych SQL oraz uruchomienie WebFTP. Następnie umieszczenie plików instalacyjnych CMS WordPress. Pliki instalacyjne pobierzesz ze strony WWW twórców WordPressa. W kolejnych krokach należy podać dane do instalacji CMS i już. Jest to proste zadanie, chociaż wymaga dodatkowych kroków.

Ręczna czy automatyczna instalacja? 

Ręczna instalacja daje, m.in. możliwość samodzielnego wyboru folderu instalacji, jego nazwy oraz nadanie własnego prefixu bazy danych.

Natomiast w obu instalacjach mamy wpływ na login i adres e-mail administratora oraz domenę. Domenę, której użyjemy do instalacji i uruchomienia strony WWW.

W przypadku instalacji automatycznej system sam założy nam bazę danych, nada jej hasło oraz sam wygeneruje hasło dostępu do panelu CMS WordPress. Dane które oczywiście możemy zmienić zaraz po pierwszym logowaniu.

W efekcie otrzymujemy dwie identyczne strony oparte o CMS WordPress. Sam zdecyduj który proces instalacji chcesz przejść samemu. Aby uprościć wybór, utworzyłem dwie osobne instrukcje. Pamiętaj, opisany proces instalacji dotyczy nowego Panelu Klienta home.pl a więc dla usług, które wg. home.pl powinny być zarejestrowane po 26 maja 2018 lub przeniesione do nowego Panelu Klienta.

Tags: , , ,

3 comments

Dodaj komentarz