Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak zainstalować Google Chrome na telewizorze z Android TV?

Domyślnie, np. telewizory SONY z Android TV posiadają zainstalowaną przeglądarkę Opera. Możesz w każdej chwili zmienić ją na Google Chrome, która w mojej ocenie jest o wiele bardziej przyjazna w użytkowaniu.

Generalnie jeśli nie posiadasz klawiatury lub nie korzystasz z aplikacji typu AndroidTV Remote na telefonie lub tablecie (symulacja klawiatury) to korzystanie z przeglądarki na Android TV mija się z celem. Jedyny powód dla którego dziś warto uruchomić przeglądarkę to możliwość pobierania plików .apk bezpośrednio do pamięci telewizora lub uruchomienie HBO GO (lub innego VOD które nie posiada kompatybilnej aplikacji na telewizor) w przeglądarce.

Jak zainstalować i uruchomić Google Chrome na telewizorze z Android TV?

Metoda 1: Instalacja z przeglądarki

Przede wszystkim ustalmy najważniejsze: Google Chrome jest kompatybilne z Android TV. To ważne, gdyż pomimo że nie znajdziemy przeglądarki w Google Play Store telewizora to możemy ją zainstalować na telewizorze i mieć pewność że będziemy mogli z niej korzystać.

Do instalacji będziemy potrzebowali innego urządzenia z dostępem do przeglądarki internetowej (jakiejkolwiek), np. telefon, tablet, komputer albo… stara przeglądarka telewizora. Oczywiście telewizor musi być podpięty do Internetu.

  1. Wchodzimy do sklepu Google Play za pomocą przeglądarki (jeśli korzystasz z telefonu lub tabletu to także zrób to za pomocą przeglądarki a nie aplikacji sklepu). Przejdź na: https://play.google.com/store
  2. Zaloguj się do swojego konta Google, tego samego, które masz skonfigurowane w telewizorze (Ustawienia –> Osobiste –> Konta),
  3. Odszukaj w Google Play Store aplikację Google Chrome,
  4. Wybierz urządzenie na którym chcesz zainstalować aplikację (wybierz telewizor),
  5. Zleć instalację. Aplikacja zostanie zainstalowana na telewizorze,

Pomimo że aplikacja jest kompatybilna z Android TV, to na ekranie HOME nie zostanie dodany skrót do aplikacji. Skorzystaj z TV APP REPO lub CHROME SCHORTCUT (dostępne w Google Play telewizora) aby dodać skrót do przeglądarki.

Metoda 2: Instalacja z pendrive

Metoda ta nie różni się niczym innym od instalacji dowolnej innej aplikacji za pomocą Pendriva lub dysku zewnętrznego (alternatywnie chmury).

  1. Przechodzimy do wyszukiwarki Google, wpisujemy APK MIRROR i korzystając z jednego z wielu narzędzi (stron WWW) pobieramy plik instalacyjny .APK na dysk komputera,
  2. Plik umieszczamy na nośniku pamięci,
  3. Na telewizorze w sekcji Ustawienia –> Bezpieczeństwo  aktywujemy opcję Zewnętrzne źródła –> TAK, która zezwala na instalowanie aplikacji z innych źródeł niż wbudowany w Android TV sklep z aplikacjami,
  4. Na telewizorze instalujemy ES FILE EXPLORER a następnie uruchamiamy instalację Google Chrome,
  5. Analogicznie jak wyżej, jeśli skrót do przeglądarki nie doda się do ekranu głównego, korzystamy z TV APP REPO lub CHROME SCHORTCUT.

Metoda 3: Instalacja za pomocą innego urządzenia z Androidem

Tags: