Kiedy nie muszę używać VPN do obsługi KODI?

W osobnym artykule zadałem pytanie odwrotne: czy muszę używać VPN do obsługi KODI. Więc odpowiedź na pytanie, kiedy nie muszę używać VPN do obsługi KODI jest tak naprawdę odwrotną interpretacją poprzedniego wpisu.
KODI to wieloplatformowy interfejs odtwarzacza multimediów, który jako oprogramowanie samo w sobie jest w pełni legalne. Także dodatki jakie oferuje, są w pełni zgodne z prawem, zarówno w sposobie ich dystrybucji jak i treściach jakie oferują. Przesyłanie strumieniowe treści także jest legalne, więc nic nie stoi na przeszkodzie używać KODI do obsługi popularnych (i mniej popularnych) serwisów VOD. Nic co znajdziesz w oficjalnych dodatkach KODI, nie może zgodnie z polityką firmy, być nielegalne.
Nieoficjalne dodatki KODI
KODI posiada system dodatków, który pozwala każdemu stworzyć własny dodatek do KODI (wow!). Twórcy tych dodatków mogą robić, co chcą, w interfejsie KODI a więc tworzyć dodatki, które oferując dostęp do treści… które chcesz. I to bez płacenia za nie. Z tego też powodu KODI najczęściej utożsamiany jest z hasłem: darmowe filmy, darmowe seriale. Z tego też powodu XBMC Foundation ciągle otrzymuje kolejne pozwy, ale tak naprawdę, oni wymyślili tylko koło, a nie propagują piractwo drogowe.
Niektóre dodatki, które pozwolą Ci oglądać dowolne programy telewizyjne lub filmy, które chcesz.Oczywiście, wiele dodatków tworzonych poza oficjalnymi, jest super i pomagają. Oferują narzędzia i dostęp do legalnych treści, ale nie tym KODI zyskało na popularności.
Kiedy nie muszę używać VPN do obsługi KODI?
VPN zapewnia możliwość szyfrowania połączenia z Internetem. Chroni nasze dane, naszą prywatność, a przez to zwiększa szanse na anonimowość. Przeczytaj poprzedni artykuł aby dowiedzieć sie, kiedy VPN naprawdę się przydaje, a potem zastanów się, czy musisz go używać. W teorii używanie VPN jest dziś czymś powszechnym i korzystają z tego wszyscy, nawet Ci, którzy jedyne co robią to legalnie opłacają płatne serwisy VOD. Ale po co im VPN? Po to aby chronić te transakcje, swoje dane, prywatność.
VPN działa tak, jak go użyjesz. Może chronić Twoją nielegalną działalność albo chronić Cię przed złymi ludźmi i firmami. Może chronić Cię przed dostawcą internetu, który chce kontrolować ruch sieciowy, ale jednocześnie chronić przed jego dociekliwością i zataić co robisz naprawdę. Z drugiej strony ukryje to, co twórcy treści woleli by widzieć, aby poznać źródło niskich przychodów.
Usługa VPN nie będzie Ci potrzebna kiedy korzystasz z legalnych treści, np. popularnych usług VOD jak Netflix czy HBO Go, ale zamiast oficjalnej aplikacji wybrałeś do ich obsługi KODI. Kiedy korzystasz z oficjalnych dodatków KODI, kiedy korzystasz z nieoficjalnych dodatków KODI, które oferują legalny dostęp a zarazem dostęp do legalnych treści. Które to, będziesz musiał sprawdzić sam.
VPN nie będzie Ci też potrzebny tam, gdzie w kraju nie obowiązuje prawo autorskie. Tak, są kraje, jak Hiszpania, gdzie możesz pobierać wszystkie filmy i jest to w pełni legalne. O ile nie czerpiesz z tego zysków, bo wtedy jest to nielegalne. Tak jak w Polsce.
VPN nie tylko do KODI
Jednak to czy powinieneś używać VPN do obslugi KODI czy nie, to jeden z tematów dyskusji nad korzyściami z korzystania z VPN. Zwróć uwagę na główną rolę sieci VPN, która nie tyle ma chronić nielegalną działalność, co chronić nas, przed tymi, którzy mogą nam zaszkodzić w legalnym działaniu. VPN jest dziś równie popularną usługą co program antywirusowy. Chroni, chociaż w przeciwieństwie do programy antywirusowego, VPN może być użyty dwojako.
Od autora: ten artykuł nie jest sponsorowany, ale jeśli pytasz mnie jakiego VPN używam, to używam NordVPN. Jedna licencja zapewnia obsługę do 5 urządzeń. Wprawdzie NordVPN jest rozpoznawany przez Netflix, ale Netflix wystarcza mi z tym, co oferuje w naszym kraju. W codziennym użytkowaniu NordVPN chroni moje transakcje, dostęp do sieci oraz pomaga w obserwowaniu wielu zagranicznych usług i serwisów WWW – legalnych.