Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak odczytać hasło konta Onet zapisane w Google Chrome?Autoryzacja do konta w Google Chrome

Istnieją trzy sytuacje w których może zajść konieczność zmiany hasła:

Zdarza się tak, że bezmyślnie zapamiętujemy hasła w przeglądarce internetowej. Dobrze jeśli to jest Google Chrome i dobrze, jeśli mamy dodatkowe zabezpieczenia na komputerze, w tym hasła, dodatkowe opcje logowania oraz aktualny i sprawny program antywirusowy. Źle jeśli lubimy instalować głupoty i za nic mamy bezpieczeństwo. Dlatego nie polecam zapamiętywania haseł w przeglądarkach.

W osobnych artykułach (lista wyżej) wyjaśniłem Ci jak wygląda proces odzyskiwania hasła, jego zmiany, w sytuacji gdy znasz hasło ale potrzebujesz nowe hasło oraz w sytuacji gdy nie znasz hasła dostępu i chcesz odzyskać dostęp do konta e-mail.

W tym artykule opiszę Ci trzecią sytuację, a więc jak odzyskać hasło do konta Onet kiedy jest ono zapamiętane w przeglądarce internetowej. W tym celu konieczne będzie uzyskanie dostępu do haseł zapamiętanych w Google Chrome. Oczywiście taka opcja jest dostępna w każdej przeglądarce.

Jak odczytać zapisane hasło konta Onet w Google Chrome?

Wybierz Menu kontekstowe (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu) a następnie klikasz Ustawienia. Jeśli korzystasz ze starej wersji Chrome to szukasz przycisku Zaawansowane > Hasła i formularze.ustawienia przeglądarki Google Chrome

Jeśli masz nową wersję Google Chrome (dbaj o aktualizacje takich programów) to przycisk Hasła znajduje się w sekcji Autouzupełnianie. Klikasz Hasła i przechodzisz do menadżera haseł Google Chrome.

Menadżer haseł zapamiętanych w przeglądarce Google Chrome

WAŻNE! Menadżer haseł Google Chrome to nie jest to samo co menadżer haseł konta Google. Hasła i owszem są te same jeśli jesteś w Google Chrome zalogowany do swojego konta Google i jest synchronizacja haseł. Jeśli nie, hasła zapamiętywane w przeglądarce są w pierwszej kolejności zapamiętywane w Google Chrome, a jeśli masz podłączone konto Google, także na tym koncie.

Menadżer haseł zapamiętanych w przeglądarce Google Chrome

Na liście zobaczysz wszystkie hasła dostępne w Google Chrome. Znajdź interesujące Cię konto i odczytaj hasło klikając ikonę oka. Jeśli masz na komputerze jakieś dodatkowe zabezpieczenie, np. hasło, to system poprosi Cię o zalogowanie się i autoryzację dostępu.

Autoryzacja do konta w Google Chrome

. W kolejnym kroku hasło zostanie ujawnione.

Zapamiętywanie haseł w Google Chrome

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz