Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Samsung Galaxy S11 z nowym aparatemChociaż nie cichną zachwyty (oraz skandale) nad Samsung Galaxy S10 oraz nowym Note 10, to na horyzoncie już pojawiają się pierwsze doniesienia o nowym, Galaxy S11. Ok, może to przesada pisać już dziś, że mamy to, wiemy co będzie z S11. Ale w temacie fotografii, w gorącym temacie kręcenia VIDEO, takie doniesienia mogą naprawdę sporo namieszać.

Co wiemy na temat nowego Galaxy S11?

Z pewnością możemy być pewni, że S10 zamykając pierwsze 10 modelu fantastycznej serii S, zakończy pewien rozdział w historii telefonów z ekranami dotykowymi. Powodem do tego będzie także to, że kolejna premiera wypadnie w 2020 roku, a więc już sama data zachęca, aby zrobić coś nowego i przełomowego.

Jak donosi @universelce Samsung szykuje się do aktualizacji… kamery. I to nie samego oprogramowanie, ale także całej mechaniki jego działania. Dziwi Was to? Od czasów S7 Edge Samsung cały czasy umieszcza ten sam Sensor 12 MP. Aż trudno w to uwierzyć ale nie ukrywajmy, kamera w S7 Edge do dziś zachwyca, także Video w rozdzielczości 4K i 30 FPS.

Samsung jednak nie powinien wzorować się wyłącznie na konkurencji z branży, w końcu bardzo głośno zaczyna robić się znów w koło GoPro. Firma utrzymała się na rynku i co ważniejsze, odbiła od dna. Na wrzesień szykując się na kolejną premierę. W mojej ocenie zarówno GoPro jak i firmy produkujące telefony, powinny uczyć się wzajemnie od siebie i tym samym wyznaczać nowe trendy ale wprowadzać unikalne rozwiązania fotograficzne. To w końcu dziś bardzo gorący temat.

Wracając jednak do sensora z S7 edge powielanego aż do S10 oraz Note 10, Samsung prawdopodobnie będzie szykował się do wprowadzenia czegoś zupełnie nowego. I dobrze. 4K dziś to już minimum 60FPS (chociaż tu nie tylko sam sensor będzie potrzebny ale i dobry procesor), użytkownicy także oczekują wysokich rozdzielczości czy obsłudze 120/240FPS a tu niestety nadal większość kamer nie może sobie pozwolić na wysokie rozdzielczości.

Powodem do uznania tych przecieków jako pewniaka jest także fakt, że z początkiem tego roku Samsung zapowiedział linię 64-megapikselowych czujników aparatu ISOCELL do smartfonów. Co więcej Xiaomi potwierdziło, że chcą tych sensorów m.in. w telefonach Redmi. Aby dodać pikanterii całej sprawie, Xiaomi wyciągnęło informacje o niezapowiedzianym jeszcze sensorze Samsung ISOCELL o rozdzielczości 108MP.

Qualcomm w tym samym czasie potwierdził, że produkowane przez nich układy są gotowe na obsługę tak potężnych sensorów, chociaż nie można mieć 100% pewności czy mowa tylko o możliwościach fotograficznych czy także obsłudze video 6K oraz UltraSlowMotion. M.in. z tego powodu montaż sensora 64MP wydaje się nie tylko bardziej realny, ale przede wszystkim oferujący znacznie więcej możliwości jego wykorzystania.

Ok, ale ktoś może powiedzieć, że czym jest 64MP przy obecnych już na rynku 48MP. W tym rzecz, że w stosunku do niektórych modeli, tak naprawdę wyjście samsunga z nowym sensorem nie musi być aż tak wielkim zaskoczeniem, jednak pamiętajmy, że w przypadku telefonów komórkowych, wybór sensora będzie wpływał na sprzedaż urządzenia oraz to jak bardzo firma będzie w stanie wykorzystać jego potencjał. Co jak co, możliwości fotograficznych Samsunga może pozazdrościć niejedna firma.

Wróćmy jednak do tematu nowego flagowca od Samsunga. Galaxy S11, 2020, nowy sensor w ofercie Samsunga, dynamicznie zmieniający się rynek fotograficzny i video oraz bardzo pozytywnie przyjęte zmiany w serii S10 oraz Note 10. Pomijam tutaj same babole jakie wyszły z podświetlaniem ekranu, czujnikiem odcisków palców czy rozpoznawaniem twarzy. Note 10 ma być więc także drugą szansą dla Samsunga, aby udowodnić swoją wyższość nad konkurencją. Jednocześnie, co jest bardzo realne, seria S zmierza do tego aby połączyć się z serią Note. Co ma logiczne uzasadnienie i wcale nie zaskoczył by mnie dostęp nie do dwóch modeli serii rocznie, a np. 3 lub 4. Mogłby by być dostępne odpowiednio w konfiguracji: podstawowy model, model z większym ekranem i dodatkiem (np. ekstra obiektyw), model z SPen podstawowy oraz z S Pen i większym ekranem oraz dodatkowymi opcjami.

Artykuł powstał na podstawie informacji z: https://www.androidauthority.com
https://www.techradar.com/
https://9to5google.com

Dodaj komentarz