Jak włączyć ciemny motyw, dark mode, w Windows 10?

  • przez

Tryb ciemny to najważniejsza aktualizacja, jaką Windows 10 otrzymał w 2021 roku.  Ta aktualizacja była warta czekania, chociaż Microsoft zrobił to naprawdę późno. Kiedy jednak aktywujesz ją w systemie Windows 10, będzie Ci naprawdę trudno się z niej wycofać.  Urządzenia mobilne mają to od wieków, a obecnie tryb ciemny dla systemu Windows sprawia, że ​​przełączanie się z jednego urządzenia na drugie jest znacznie lepsze i płynniejsze. Ciemny motyw Windows 10 może Ci pomóc w komforcie pracy.

Tryb ciemny w Windows 10

Ciemny tryb w Windows 10 jest o tyle wygodny, że automatycznie wymusza uruchomienie ciemnych motywów także w aplikacjach Windows, np. Google Chrome. A więc nawet jeśli w przeglądarce nie włączyłeś jeszcze ciemnego motywu lub obsługi ciemnego motywu witryn internetowych, system Windows wymusi to na przeglądarce internetowej.

Większość aplikacji firmy Microsoft obsługuje tryb ciemny w systemie Windows 10, ale nie można tego powiedzieć o innych aplikacjach innych firm. Możesz sprawdzić ustawienia aplikacji, aby sprawdzić czy taki tryb jest dostępny.

Jak włączyć tryb ciemny w systemie Windows 10

  1. Przejdź do Ustawień i kliknij Personalizacja .
  2. Przejdź do Kolory i wybierz Ciemny z menu rozwijanego „ Wybierz swój kolor ”.Zmiana koloru dominującego w Windows pozwala wymusić dark mode dla aplikacji
  3. To wszystko; teraz tryb ciemny jest włączony na twoim komputerze.

Ponadto wybierz opcję Niestandardowy , aby uzyskać inny wygląd aplikacji i systemu operacyjnego. Tutaj możesz mieć jasny motyw dla aplikacji, ciemny dla systemu Windows i odwrotnie.

Wybierz ustawienia Niestandardowe aby spersonalizować motyw dla aplikacji i systemu Windows

Dodaj komentarz