Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jaki program do obsługi poczty e-mail?Poczta e-mail chociaż skutecznie wypierana przez różnego rodzaju komunikatory, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Poczta e-mail pozwala na swobodną komunikację i przekazywanie wiadomości. Pomimo, że nie jest dziś tak popularna w komunikacji, nie została całkiem wyparta.

Firmy i konsumenci przyzwyczaili się do szybkiej komunikacji Twitter, WhatsApp, chatbot. Istnieje szereg narzędzi do przekazywania dokumentów i komunikacji wewnątrz i między firmami. Poczta e-mail nie zestarzała się, ale zmieniła się jej rola co oznacza, że inaczej patrzymy także na programy pocztowe do jej obsługi.

Jaki program do obsługi poczty e-mail?

Jeśli pytasz mnie jaki program polecam do obsługi poczty e-mail, śpieszę poradzić Ci aby był prosty, czysty i umożliwiał szybki dostęp do korespondencji. Z tego powodu aby nie zaśmiecać systemu i pamięci urządzeń chętnie korzystam z dwóch rozwiązań:

  • Poczta w systemie Windows 10, w której mogę skonfigurować wiele kont e-mail, wysyłać i odbierać wiadomości, przeglądać załączniki,
  • Poczta Gmail, aplikacja dla urządzeń mobilnych, która poza kontem Google obsługuje wszystkie inne skrzynki pocztowe utworzone w sieci.

Nie ma znaczenia kto jest dostawcą usług poczty e-mail, czy korzystam z bezpłatnej poczty WP, bezpłatnej poczty Onet czy może płatnej usługi poczty e-mail w home.pl. Każda ze skrzynek e-mail obsługiwana jest dzięki w/w dwóm aplikacjom i działa to dobrze.

Jeśli szukasz innych sprawdzonych rozwiązań, powinny zainteresować Cię takie programy i aplikacje mobilne jak:

  • Thunderbird,
  • Mailbird,
  • Microsoft Outlook
  • BlueMail,
  • K-9 Mail,
  • Proton e-mail.

Programy pocztowe są do siebie bardzo podobne, różnią się kilkoma detalami jak np. wsparciem dla poczty Exchange czy zaawansowaną obsługą poczty, kalendarzy i spotkań.

Jeśli posiadasz telefon, sprawdź także domyślny program pocztowy zainstalowany przez producenta urządzenia, np. Samsung Mail. Niektóre aplikacje mogą działać wyłącznie na urządzeniu wspieranym przez producenta, dlatego nie znajdziesz tej aplikacji w app store innych producentów.

Klient poczty e-mail w przeglądarce internetowej – Webmail

Zdarza mi się korzystać także z poczty Webmail, tzn. zamiast konfigurować programy pocztowe loguję się na skrzynki e-mail za pomocą przeglądarki internetowej. Bez wątpienia lubię korzystać z poczty:

Przewagą poczty Webmail tj. klienta poczty w przeglądarce internetowej, nad aplikacjami do obsługi poczty w Windows czy Android to wygoda użytkowania na każdym urządzeniu. Większość dostawców oferuje pocztę responsywną co sprawia, że nawet jej uruchomienie na telefonie komórkowym jest bardzo przyjemne w używaniu.

Rola programu pocztowego sprowadza się przede wszystkim do możliwości zarządzania wieloma kontami z poziomu jednej aplikacji.

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz