Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak dodać konto poczta Gmail w serwisie Outlook.com?



Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem konta Google i poczty Gmail, ale z jakiś powodów chcesz korzystać z niej w aplikacji webmail poczty Outlook.com, możesz teraz szybko skonfigurować synchronizację danych.

Podłączenie poczty Gmail do poczty Outlook.com zapewni Ci pełną synchronizację poczty e-mail (wiadomości przychodzących i wychodzących oraz folderów poczty) a także kalendarza (wydarzenia zapisane w kalendarzu konta Google będą widoczne w kalendarzu Outlook.com).

Tego typu konfiguracja konta poczty Gmail w Outlook.com nie dotyczy synchronizacji innych usług np. Google Drive i Dysk Google.

  • WAŻNE! Wbrew początkowym zapewnieniem synchronizacja konta Gmail w Outlook.com nie zapewnia synchronizacji kalendarzy Gmail ani kontaktów z konta Google. Te ostatnie możesz dodać poprzez import pliku CSV. Rozwiązanie to z pewnością nie należy do przyjemnych chociaż nie jest trudne w wykonaniu.

Niżej przedstawiona konfiguracja konta Gmail przypomina typową konfigurację konta zewnętrznego w poczcie Webmail. Konto zewnętrzne to konfiguracja w której logując się do jednej skrzynki pocztowej możesz od razu zarządzać (w tym także wysyłać i odbierać za jego pomocą wiadomości) innymi skrzynkami e-mail.

Tylko w nielicznych przypadkach synchronizacja kont zapewnia także automatyczną synchronizację nie tylko poczty e-mail, ale także kalendarzy i kontaktów. Te mechanizmy zwykle użytkownik musi uruchomić samodzielnie.

  • WAŻNE! Poniższa konfiguracja dotyczy obsługi poczty Webmail Outlook.com. Jeśli chcesz obsługiwać pocztę Gmail w aplikacji Outlook, np. na Android lub Windows, dodaj konto Gmail osobno.

Jak dodać konto poczta Gmail w serwisie Outlook.com?

Zgodnie z powyższym, aby dodać konto Poczta Gmail do poczty Outlook.com możesz skorzystać z przygotowanej opcji, która ogranicza cały proces konfiguracji wyłącznie do podania adresu e-mail konta Gmail oraz hasła.

  1. Zaloguj się do swojego konta poczty Outlook.com
  2. Rozwiń menu ustawień konta (koło zębate) w prawym rogu ekranu.
  3. Następnie wybierz na dole ekranu: Pokaż wszystkie ustawienia. Skorzystaj z linku na skróty: https://outlook.live.com/mail/0/options/mail/accounts
  4. Przejdź do sekcji Poczta > Synchronizacja poczty e-mail.
  5. Dodaj konto Gmail.
  6. Wybierz w jakiej konfiguracji chcesz dodać konto Gmail, zalecam ustawienia domyślne. 
  7. Wybierz konto poczta Gmail do logowania.

W kolejnych krokach przejdziesz standardową procedurę autoryzacji do konta Gmail, tj. podanie adresu e-mail poczty Gmail oraz hasła dostepu. Jeśli jesteś zalogowany lub posiadasz wiele kont Gmail, wybierz to które chcesz aktualnie dodać.

Teraz w ustawieniach konta poczty Outlook.com możesz zdecydować który adres e-mail będzie adresem domyślnym przy tworzeniu nowej korespondencji e-mail.

 

 

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz