Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

DPD zamówienie kuriera i nadawanie paczkiPlanujesz wysłać paczkę? Zastanawiasz się czy nadawanie przesyłek kurierskich i zamawianie kuriera to skomplikowany proces? Rozważać zamówienie kuriera DPD i śledzenie przesyłki? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w tym artykule.

Możesz wysłać paczkę kurierską firmą DPD nadając paczkę w punkcie, tzwn. DPD pickup lub zamawiając kuriera do domu. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, np. nadanie paczki w punkcie nie zobowiązuje Cię do obecności w domu i jest tańsze. Zamówienie kuriera do domu jest wygodne, ale musisz pozostać w mieszkaniu oczekując na przewoźnika.

Kolejna kwestia to sposób w jaki złożysz zamówienie na przesyłkę kurierską, tu wybór jest jeszcze większy bowiem możesz, np. zamówić kuriera DPD na stronie firmowej DPD, możesz skorzystać z oferty brokera, np. furgonetka.pl czy kurjerzy.pl, możesz też udać się do punktu DPD pickup i nadać przesyłkę na miejscu opłacając ją i generując etykietę czy złożyć zamówienie telefonicznie.

Zamówienie na stronie firmowej, broker czy punkt nadania?

Załóżmy jednak, że chcesz to zrobić możliwie szybko i bez problemu, sugeruje Ci skorzystać z oferty brokerów (są tańsi niż oferta na stronie firmowej DPD), pozwalają przy okazji porównać oferty wielu firm, wskazując który kurier najtańszy.

Korzystając z brokera DPD możesz zamówić odbiór przesyłki z domu lub dostarczyć ją do punktu, możesz też zaznaczyć opcję, która pozwoli Ci nie drukować etykiety (np. jeśli nie masz drukarki).

Oczywiście jeśli zrobisz to w punkcie nadania, jedyne co musisz zrobić to dostarczyć przesyłkę, resztą zajmie się obsługa firmy. Taka forma może być też trochę tańsza lub wygodniejsza, gdyż nie wymaga od nas żadnych dodatkowych działań jak tylko zapakować produkt.

Dopasuj formę zamówienia kuriera DPD do swoich potrzeb, gdyż nie każde rozwiązanie będzie wygodne, a pozorna oszczędność, np. samodzielna dostawa do punktu nadania DPD picpup wygeneruje dodatkowe koszty paliwa (jeśli nie jest po drodze).

Jak zamówić kuriera DPD po odbiór przesyłki?

Jeśli zdecydujesz się zrealizować zamówienie na stronie DPD, możesz wygenerować etykietę wskazując, czy paczka ma być dostarczona do odbiorcy czy do wybranego punktu odbioru DPD pickup. Nadawanie przesyłki możliwe jest w DPD pickup chyba, że jesteś klientem (posiadasz konto firmowe) w DPD.

Sytuacja zmienia się kiedy skorzystasz z usług brokera, np. serwisu furgonetka.pl (to nie jest reklama, korzystam z serwisu prywatnie, a na pepper.pl czasami można znaleźć fajne kody promocyjne).

W przypadku usług brokera mamy przede wszystkim szybką możliwość porównania cen (cena może różnić się w zależności od brokera) oraz skorzystania z lepszej oferty cenowej, (paczka nadana na DPD kosztuje  ponad 20 zł, podczas gdy paczka nadana przez serwis furgonetka.pl może kosztować od 10 do 20 zł.

Na przykładzie oferty furgonetka.pl podczas składania zamówienia, możesz wybrać w jaki sposób paczka zostanie nadana:

oraz w jaki sposób zostanie dostarczona odbiorcy:

Jednak od tego w jaki sposób nadasz przesyłkę zdecyduje o tym ile za nią zapłacisz:

Chociaż oferta na nadanie paczki DPD jest bardzo atrakcyjna m.in. ze względu na punkty odbioru i dostawy, warto zwrócić uwagę także na opcję paczkomatów (co też obniża cenę) oraz pocztę polską (która pomimo wszystko nadal oferuje bardzo konkurencyjne ceny i pozwala na transport znacznie większych przesyłek w tej samej cenie).

Jak nadać paczkę kurierską w DPD?

Skorzystaj ze strony firmowej DPD, składając zamówienie. Konieczne będzie podanie podstawowych informacji o przesyłce, tj. adresat, nadawca, wymiary i waga przesyłki. Możesz też wybrać opcje dodatkowe jak pobranie, ubezpieczenie, dostawa w określonych godzinach, itp.

Jak śledzić przesyłkę DPD?

Kiedy już wygenerujesz etykietę DPD a więc nadasz swojej przesyłce indywidualny numer, możesz rozpocząć śledzenie przesyłki DPD – jej lokalizacji oraz statusu dostawy.

Możesz to zrobić na stronie firmowej DPD ale także za pomocą mechanizmów brokerów:

Więcej o tym jak śledzić przesyłki DPD i sprawdzić status dostawy znajdziesz w osobnym artykule:

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz