Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Aplikacje kompatybilne z AndroidTV

Poniżej przedstawiam listę aplikacji, które miałem okazję testować na telewizorze SONY Bravia z AndroidTV. To co wyróżnia te aplikacje to fakt, że wszystkie pochodzą z poza Google Play Store telewizora, a więc są to aplikacjie teoretycznie nie kompatybilne z AndroidTV.

Jeśli śledzicie stronę i kanał na YouTube, powinniście wiedzieć, że Google Play który na codzień przeglądamy na komputerze lub w aplikacji na telefonie/tablecie, posiada znacznie więcej aplikacji niż ten dedykowany dla AndroidTV czyli naszego telewizora lub przystawki.

Oczywiście Google Play store ukrywa też sporo aplikacji kompatybilnych z AndroidTV, które znajdziecie jedynie przeglądając go np. na komputerze w przeglądarce. Nie mniej przez rok czasu przewinęło się przez mój telewizor sporo aplikacji, których nie ma w Google Play store telewizora, a które zainstalowałem z plików .apk czyli jako zewnętrzna aplikacja.

Poniżej prezentuję listę aplikacji wraz z krótkim opisem:

  • do czego służy,
  • czy działa w ogóle,
  • czy ma poprawną orientację ekranu,
  • czy można w pełni lub wystarcająco obsługiwać tylko pilotem,
  • czym obsługiwać aplikację aby wykorzystać jej możliwości.

 

  • Messenger: komunikator, będący uzupełnieniem Facebooka. Aplikacja działa poprawnie, orientacja poprawna. Nie można wykonywać połączeń głosowych, tylko komunikator pisany. Obsługa z pilota mocno ograniczona, zalecane jest posiadanie zewnętrznego wskaźnika w postaci myszki lub myszki i klawiatury pilota lub aplikacji na urządzeniu zewnętrznym, np. Video & TV SideView.
  • Skype: komunikator. Aplikacja działa poprawnie, orientacja poprawna, można dzwonić ale trzeba mieć mikron zewnętrzny, np. na USB. Obsługa z pilota mocno ograniczona, zalecane jest posiadanie myszki i klawiatury lub samej myszki i pilota, ew. aplikacji typu Video & TV SideView,
  • Camera Fi: aplikacja do obsługi zewnętrznych kamer USB podłączonych do urządzeń z Androidem. Aplikacja działa poprawnie, orientacja poprawna (poza ekranem powitalnym). Obsługa z pilota niemożliwa, tylko urządzenie lub zewnętrzna aplikacja. Niestety, nie udało mi się sprawdzić aplikacji, gdyż o ile wykrył kamerę Logitech C170 i ją włączył, to nie było obrazu. Po opiniach w sieci sądzę, że problemem jest sama kamera, ale kto wie.