Jak dodać miejsce na Mapie Google?

  • przez

Mapy Google to nie tylko ulice, miasta i państwa, to także miliony dodatkowych informacji, które codziennie przetwarzam, aby m.in. dotrzeć do celu lub odkryć ciekawe miejsca. Możesz szybko dodać nowe miejsce na mapie Google, tak samo jak oznaczyć ważną dla Ciebie lokalizację lub dodać swoją firmę. Dowiedz się jak dodać miejsce na Mapie Google.

Mapa Google – informacje podstawowe

Mapy Google umożliwiają wyznaczanie trasy, omijanie korków, odnalezienie firm i odkrywanie ciekawych miejsc. Nie zapominajmy o Google Street View, które daje jeszcze więcej możliwości, aby zwiedzić miejsc bez wychodzenia z domu.

Możesz także dodawać samemu nowe miejsca do map Google, np. ciekawą lokalizację, zdjęcia, opis. Możesz dodać ważne dla siebie miejsce, jak parking, na którym zostawiłeś samochód. No i pamiętajmy o wizytówce firmy, wraz z lokalizacją, aby wszyscy mogli Cię odszukać i kupić produkty.

Z tego artykułu dowiesz się, jak dodać miejsce na Mapie Google. Sprawdź także:

Jak dodać miejsce na Mapie Google?

Możesz dodać miejsce w mapach Google zarówno na telefonie, jak również w przeglądarce internetowej. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszki, w dowolne miejsce na mapie i skorzystaj z opcji dodawania brakującego miejsca.

Dodaj brakujące miejsc w Google Maps, a następnie uzupełnij wszystkie informacje na jego temat, aby inni użytkownicy wiedzieli, czego dotyczy.

Jeśli dodajesz firmę, możesz dodać np. godziny otwarcia. Jeśli dodajesz miejsce, możesz, np. dodać zdjęcia.

Nowe miejsce w mapach Google zostało dodane. Odkrywaj nowe miejsca z mapami Google. To świetne narzędzia, aby sprawdzić ciekawe lokalizacje przed podróżą. Możesz, np. wyświetlić zdjęcia innych użytkowników z okolicy wybranej lokalizacji lub wyświetlanego obszaru:

Jak dodać brakujące miejsce w Google Maps na telefonie?

Jeśli korzystasz  urządzenia mobilnego, uruchom aplikację Mapy Google, wybierz lokalizację i przytrzymaj palcem w dowolnym miejscu mapy. Pojawi się czerwony punkt.

Kliknij czerwony punkt i wybierz Dodaj brakujące miejsce. Uzupełnij informacje o nowym miejscu na mapach Google.

Udało się. Dodałeś miejsce na Mapie Google.

 

Dodaj komentarz