Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak cofnąć wysłanie wiadomości Messenger?Korzystanie z aplikacji Facebook Messenger, zarówno w przeglądarce internetowej jak i w aplikacji mobilnej, pozwala na wysyłanie wiadomości. Wysyłasz je do innych użytkowników komunikatora. Może zdarzyć się, że wysłana wiadomość zawiera błędy, spam lub nie powinna trafić do tej osoby, do której ją wysłałeś. Możesz w każdej chwili cofnąć wysłanie wiadomości, a dokładnie usunąć ją, co będzie skutkowało jej zniknięciem zarówno u Ciebie jak również u odbiorcy.

Messenger – Informacje podstawowe

Opcjonalnie Messenger oferuje kilka opcji związanych z pojawianiem się i znikaniem czy też usuwaniem wiadomości.

  • Usuń u siebie: to opcja, która pozwala usunąć wysłaną wiadomość jedynie z Twojej aplikacji. Przykład: eśli wysłałeś coś komuś, ale nie chcesz, aby kiedyś, np. Twoja Żona zobaczyła, że to pisałeś,
  • Cofnij wysłanie: ta funkcja powoduje usunięcie wysłanej wiadomości całkowicie, zarówno u Ciebie jak również u jej adresata. W miejscu usuniętej wiadomości pozostaje jednak komunikat informujący, że taka wysyłka miała miejsce.

W przypadku opcji Cofnij wysłanie możesz usunąć pozostawiony komunikat, jednak będzie on usunięty tylko u Ciebie. Adresat nie odczyta już wiadomości, jaką cofnąłeś, ale będzie wiedział, że coś było wysłane.

Ten mechanizm działa tak samo w aplikacji Messenger w przeglądarce jak i na urządzenia mobilne.

Dodatkową opcją jest tryb znikających wiadomości. To opcja, która powoduje, że po zakończeniu czatu wiadomości od razu znikają i nie będą zapamiętywane w Twojej aplikacji. Dodatkowo, jeśli ktoś zechce wykonać zrzut ekranu takiej rozmowy, automatycznie dostanie on powiadomienie.

Jak cofnąć wysłanie wiadomości Messenger?

Kliknij wybraną wiadomość wysłaną do innego użytkownika, aby wyświetlić dodatkowe opcje. Wybierz Usuń.

Po kliknięciu w wybraną wiadomość wysłaną do innego użytkownika będziesz mógł ją Usunąć

Następnie zdecyduj, co chcesz zrobić dalej zgodnie z powyższymi wskazówkami.

Cofnij wysłanie lub usuń u siebie to dwie opcje usuwania wiadomości z Messegera i cofania wysłania

Jeśli chcesz włączyć tryb znikających wiadomości w aplikacji Messenger na urządzeniu mobilnym, otwórz czas z wybraną osobą, dotknij palcem ekranu, przeciągnij go w górę i przytrzymaj. Pojawi się kółko odliczania czasu. Następnie włączy się tryb znikających wiadomości.

Tryb znikających wiadomości w aplikacji Messenger pozwala zachować poufność konwersacji

 

 

Dodaj komentarz